![]() | На тему: | Архівування інформації в середовищі операційної системи Windows. |
Дисципліна: | Основи інформаційних технологій | |
ВНЗ: | НУ «ЛП» | |
Формат: | Word Doc |
Переглядів: 5438 Додано: 2013-03-16
Частина тексту
Мета роботи: ознайомитись з основними поняттями та принципами стиснення різних типів інформації на прикладі програми архівування WinRar.
Теоретична частина
Фактори, які слід враховувати при виборі інструменту для роботи з упакованими файлами й архівами:Ефективність - можливість програми-архіватора достатньо ефективно зменшувати за розміром різні типи файлів. Дана функція дозволяє заощаджувати значний простір при зберіганні інформації,оскільки вихідний файл скорочується на 25%-75%.
Сумісність - можливість обміну упакованими даними з іншими користувачами. Даний фактор шляхом використання спеціальних таблиць компресії,які вбудовуються в програму й містять у собі математичні процедури, виконувані комп’ютером.
Цілісність - можливість створення єдиного файлу архіву. Дозволяє поєднувати більш ніж один архівований файл лише в одному архіві,завдяки технології збереження, яка повинна чітко розрізняти межі кожного з них.
Розширення архіваторів: .ARJ,.LZH,.PAK,.ZIP,.RAR.
Особливості програми WinRar
Дану програму створив із Челябінська(Росія ) - Євген Рошал. WinRar—32-розрядна версія RAR-архіватора, розробленого під операційну систему Windows, що дозволяє створювати архіви, керувати ними та контролювати їх. Версії архіватора:-версія з використанням графічного інтерфейсу WinRAR.exe;
-версія з використанням командного рядка Rar.exe.
Щоб відкрити WinRar, необхідно зайти у меню Пуск\Програми\WinRar. З’явиться віконце, яке містить рядок заголовку, в якому вказується назва документа, який опрацьовується в даний момент. Нижче рядка-заголовка розміщений рядок меню, який складається з пунктів: Файл(File), Команди(Commands), Операції(Operation), Вибране (Favorites), Параметри(Options), Допомога(Help). Під рядком панель інструментів,нижче-адресний рядок.
Головне меню програми
Головне меню програми призначене для керування роботою програми з створення нових архівів,зміни їх параметрів та налаштування середовища WinRar.Детальніше розглянемо основні пункти,які формують меню програми WinRar.Меню Файл
- Відкрити архів(Ctrl+O) - відкриває діалогове вікно знаходження фалу-архіву, який необхідно відкрити.
- Вибрати диск(Ctrl+D) - здійснює зміну активного диску. Встановити пароль по замовчуванню.
- Встановити пароль по замовчуванню(Ctrl+P) - з’явиться вікно, у якому можна буде вписати слово, яке буде як пароль для даного архіву. Виділити все.
- Виділити все(Ctrl+A) - в даній папці виділяє всі документи. Виділити групу,зняти виділення-дану пункти меню призначені для виділення/зняття виділення об’єктів поточної папки відповідно до певної маски, яка задається в окремому вікні параметрів.В якості маски можуть витсупати ідентифікатори файлів. Інвертувати виділення-здійснює процес зміни типу виділеного об’єкта. Вихід-здійснює процес виходу з програми WinRar.
Меню Команди
- Додати файл в архів(Alt+A) - команда може виконуватись лише тоді, коли зазначені(вибрані) файли для архівування.
- Розархівувати у вказану папку(Alt+E) - розархівувати файл з архіву у визначену папку.
- Протестувати файли в архіві(Alt+T) - перевірка цілісності архіву. Якщо є помилки-буде видане відповідне повідомлення, якщо не буде-повідолмення випливе про те, що помилок не знайдено.
- Знищити файл(Del) - вилучити вибрані файли.
- Перейменувати файл(F2) - можна перейменувати як окремі файли архіву так і всього архіву загалом.
- Друк файлу(Ctrl+I) - забезпечує друк вибраного файлу на принтері.
- Розархівувати без підтвердження(Alt+W) - розархівувати файли з архівув папку без підтвердження процесу архівування.
- Додати архівний коментар(Alt+M) - додати коментарі до архіву, які пізніше можна переглянути і відредагувати.
- Додати інформацію для відновлення(Alt+P) - додати в поточний архів спеціальний запис, що дозволяє у випадку пошкоджень відновити інформацію архіву.
- Заблокувати архів(Alt+L) - блокувати архів, щоб уникнути випадкових (небажаних) змін.заблокований архів не може бути змінений.
Меню операції
- Майстер – даний режим передбачений для початківців, щоб максимально полегшити виконання основних операцій архівування\розархівування з допомогою покрокових інструкцій.
- Перевірити архів на віруси(Alt+D) – з допомогою даної команди здійснюється процес розархівування визначеного архіву (групи архівів) у тимчасову папку і їх з допомогою антивірусного засобу, який встановлений на комп’ютері користувача.
- Параметри архіву(Alt+Q);
- Відновити архів(Alt+R);
- Перетворити архів в SFX – це архів, що само розпаковується;
- Знайти файл(F3);
- Показати інформацію(Alt+I);
- Створити звіт(Alt+G);
- Тест швидкості та надійності апаратури(Alt+B);
Меню Вибране
- Містить список вибраних папок та архівів. Для додавання нових елементів необхідно відкрити потрібний архів чи папку та використати команду “Додати до вибраного” чи натиснути комбінацію клавіш
.
Меню Довідка
- Зміст – в даному пункті меню зберігається основні правила роботи з програмою WinRar.
- Web-Сторінка WinRar – при наявності доступу до мережі Інтернет можна зайти на домашню сторінку WinRar.
- Про Програму.
Відповіді на контрольні питання
1. Пароль можна задати за допомогою кнопок:Ctrl+P.З’явиться вікно,в якому користувач може ввести слово,яке буде використовуватись в якості паролю. Пароль вводиться двічі для гарантії його правильності. Для скасування пароля треба ввести порожній рядок.2. Неперервний архів-спеціальний архів,в якому всі файли,що архівуються,розглядаються як один послідовний потік даних. Безперервне архівування значно підвищує ступінь стиснення,особливо при створенні архіву з великої кількості невеликих за розміром файлів з подібним змістом. Недолік-довший процес обновлення і у випадку пошкодженого файлу не можна буде буде розархівувати наступні файли. При створенні архіву з’являється віконце-у першій вкладці можна позначити,щоб створювався безперервний архів.
3. Під час створення архів ,у першій вкладці налаштувань параметрів архіватора, можна позначити «Додати інформацію для відновлення - завдяки цьому пункту меню,в архів буде подана інформація,яка,у разі пошкодження архів,допоможе нам відновити даний архів.
4. Створити звіт можна за допомогою кнопок:Alt+G.Якщо ми виділимо елементи,то за допомогою цієї команди здійсниться процес виведення інформації про дані елементи. Стиль звіту можна змінити по таким параметрам:зберегти звіт у файлі;роздрукувати звіт;скопіювати звіт в буфер обміну;звіт в форматі HTML.
5. Для того, щоб провести тес на швидкодію та надійність апаратури,необхідно ввести Alt+B. Ця команда дозволяє порівняти продуктивність RAR алгоритму архівування на різних комп’ютерах та виявляти можливі помилки архівування, які виникають внаслідок неполадок в апаратній частині комп’ютера. За допомогою даного меню генеруються дані,які викликають підвищене обчислювальне навантаження на процесор та оперативну пам’ять. Дані архівуються і розархівовуються по визначеному алгоритмі,потім результат розархівування порівнюється з початковими даними. Якщо виникає неспівпадінння, то у вікні «Помилки» виводиться відповідне повідомлення. WinRar показує об’єм опрацьованих даних та швидкість архівування-ці значення допоможуть для порівнянь продуктивності різних систем.
6. Щоб створити архів,необхідно взяти файли і папки,які будуть включені у даний архів,та виконати команду Додати файл в архів,який знаходиться у контекстному вікні. За допомогою налаштування параметрів архівування можна здійснити такі операції з архівом:ім’я архіву,профілі,формат архіву метод стиснення тощо.
7. Для того щоб розархівувати даний архів,необхідно виділити файли, які знаходяться у архіві,та виконати команду Розархівувати. З’явиться вікно налаштування параметрів розархівовування.в якому можна буде детальніше налаштувати розархівацію файлів.
Порядок виконання роботи
- Створюємо 3 папки,у яких буде знаходитись по 4 файли з розширеннями:.txt,.jpg,.mp3. Помістимо папки у папку іменовану моїм прізвищем.
- Створюємо архів з файлів формату .txt було 543кб,в архіві стало 152кб:стиснулось на 72%.
- При архівації форматів .mp3 було 32.3Мб,стало 31.9Мб;при .jpg було 11.00Мб,стало 3.52Мб.При архівації форматів .mp3 стиснулось на 1%,при .jpg-на 68%.Отже,збереження форматів .mp3 є оптимальним в не архівному виді.
- Створюємо архів з усіма вище форматами,застосувавши до нього функцію SFX і розбиваємо його на блоки по 1Мб.
- Створюємо архів з текстових документів і встановлюємо пароль-власне прізвище. Створюємо два таких архіви:один з максимальним стисненням, другий - з максимальною швидкодією та додавання архівних коментарів. Перший - стиснення на 72%,другий-на 73%.
- Робимо тест створених архівів, протестовані, помилок не виявлено, а також створюємо архів в Режимі роботі майстра.
- Перетворюємо архіви в інші архіви(за розширенням) і порівнюємо їхні стиснення:один займав 101кб,перетворений у архів з форматом .7z - вийшло 109кб; другий-124кб. у формат .zip, вийшло-104кб.
- Здійснюємо процедуру розархівування:для цього відкриваємо WinRar і натискаємо «Извлечь» - там можна вказати місце розархівування давного архіву.
- Створюємо звіт по архіву Skrypka.rar
- Запускаємо тест швидкодії та надійності апаратури.
