Дисципліни:
Лабораторна робота №2
На тему:

Архівування інформації в середовищі операційної системи Windows.

Дисципліна: Основи інформаційних технологій
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 5438 Додано: 2013-03-16
Частина тексту
Мета роботи: ознайомитись з основними поняттями та принципами стиснення різних типів інформації на прикладі програми архівування WinRar.

Теоретична частина

Фактори, які слід враховувати при виборі інструменту для роботи з упакованими файлами й архівами:

Ефективність - можливість програми-архіватора достатньо ефективно зменшувати за розміром різні типи файлів. Дана функція дозволяє заощаджувати значний простір при зберіганні інформації,оскільки вихідний файл скорочується на 25%-75%.

Сумісність - можливість обміну упакованими даними з іншими користувачами. Даний фактор шляхом використання спеціальних таблиць компресії,які вбудовуються в програму й містять у собі математичні процедури, виконувані комп’ютером.

Цілісність - можливість створення єдиного файлу архіву. Дозволяє поєднувати більш ніж один архівований файл лише в одному архіві,завдяки технології збереження, яка повинна чітко розрізняти межі кожного з них.

Розширення архіваторів: .ARJ,.LZH,.PAK,.ZIP,.RAR.

Особливості програми WinRar

Дану програму створив із Челябінська(Росія ) - Євген Рошал. WinRar—32-розрядна версія RAR-архіватора, розробленого під операційну систему Windows, що дозволяє створювати архіви, керувати ними та контролювати їх. Версії архіватора:
-версія з використанням графічного інтерфейсу WinRAR.exe;
-версія з використанням командного рядка Rar.exe.
Щоб відкрити WinRar, необхідно зайти у меню Пуск\Програми\WinRar. З’явиться віконце, яке містить рядок заголовку, в якому вказується назва документа, який опрацьовується в даний момент. Нижче рядка-заголовка розміщений рядок меню, який складається з пунктів: Файл(File), Команди(Commands), Операції(Operation), Вибране (Favorites), Параметри(Options), Допомога(Help). Під рядком панель інструментів,нижче-адресний рядок.

Головне меню програми

Головне меню програми призначене для керування роботою програми з створення нових архівів,зміни їх параметрів та налаштування середовища WinRar.Детальніше розглянемо основні пункти,які формують меню програми WinRar.

Меню Файл

Меню Команди

Меню операції

Меню Вибране

Меню Довідка

Відповіді на контрольні питання

1. Пароль можна задати за допомогою кнопок:Ctrl+P.З’явиться вікно,в якому користувач може ввести слово,яке буде використовуватись в якості паролю. Пароль вводиться двічі для гарантії його правильності. Для скасування пароля треба ввести порожній рядок.

2. Неперервний архів-спеціальний архів,в якому всі файли,що архівуються,розглядаються як один послідовний потік даних. Безперервне архівування значно підвищує ступінь стиснення,особливо при створенні архіву з великої кількості невеликих за розміром файлів з подібним змістом. Недолік-довший процес обновлення і у випадку пошкодженого файлу не можна буде буде розархівувати наступні файли. При створенні архіву з’являється віконце-у першій вкладці можна позначити,щоб створювався безперервний архів.

3. Під час створення архів ,у першій вкладці налаштувань параметрів архіватора, можна позначити «Додати інформацію для відновлення - завдяки цьому пункту меню,в архів буде подана інформація,яка,у разі пошкодження архів,допоможе нам відновити даний архів.

4. Створити звіт можна за допомогою кнопок:Alt+G.Якщо ми виділимо елементи,то за допомогою цієї команди здійсниться процес виведення інформації про дані елементи. Стиль звіту можна змінити по таким параметрам:зберегти звіт у файлі;роздрукувати звіт;скопіювати звіт в буфер обміну;звіт в форматі HTML.

5. Для того, щоб провести тес на швидкодію та надійність апаратури,необхідно ввести Alt+B. Ця команда дозволяє порівняти продуктивність RAR алгоритму архівування на різних комп’ютерах та виявляти можливі помилки архівування, які виникають внаслідок неполадок в апаратній частині комп’ютера. За допомогою даного меню генеруються дані,які викликають підвищене обчислювальне навантаження на процесор та оперативну пам’ять. Дані архівуються і розархівовуються по визначеному алгоритмі,потім результат розархівування порівнюється з початковими даними. Якщо виникає неспівпадінння, то у вікні «Помилки» виводиться відповідне повідомлення. WinRar показує об’єм опрацьованих даних та швидкість архівування-ці значення допоможуть для порівнянь продуктивності різних систем.

6. Щоб створити архів,необхідно взяти файли і папки,які будуть включені у даний архів,та виконати команду Додати файл в архів,який знаходиться у контекстному вікні. За допомогою налаштування параметрів архівування можна здійснити такі операції з архівом:ім’я архіву,профілі,формат архіву метод стиснення тощо.

7. Для того щоб розархівувати даний архів,необхідно виділити файли, які знаходяться у архіві,та виконати команду Розархівувати. З’явиться вікно налаштування параметрів розархівовування.в якому можна буде детальніше налаштувати розархівацію файлів.

Порядок виконання роботи

  1. Створюємо 3 папки,у яких буде знаходитись по 4 файли з розширеннями:.txt,.jpg,.mp3. Помістимо папки у папку іменовану моїм прізвищем.
  2. Створюємо архів з файлів формату .txt було 543кб,в архіві стало 152кб:стиснулось на 72%.
  3. При архівації форматів .mp3 було 32.3Мб,стало 31.9Мб;при .jpg було 11.00Мб,стало 3.52Мб.При архівації форматів .mp3 стиснулось на 1%,при .jpg-на 68%.Отже,збереження форматів .mp3 є оптимальним в не архівному виді.
  4. Створюємо архів з усіма вище форматами,застосувавши до нього функцію SFX і розбиваємо його на блоки по 1Мб.
  5. Створюємо архів з текстових документів і встановлюємо пароль-власне прізвище. Створюємо два таких архіви:один з максимальним стисненням, другий - з максимальною швидкодією та додавання архівних коментарів. Перший - стиснення на 72%,другий-на 73%.
  6. Робимо тест створених архівів, протестовані, помилок не виявлено, а також створюємо архів в Режимі роботі майстра.
  7. Перетворюємо архіви в інші архіви(за розширенням) і порівнюємо їхні стиснення:один займав 101кб,перетворений у архів з форматом .7z - вийшло 109кб; другий-124кб. у формат .zip, вийшло-104кб.
  8. Здійснюємо процедуру розархівування:для цього відкриваємо WinRar і натискаємо «Извлечь» - там можна вказати місце розархівування давного архіву.
  9. Створюємо звіт по архіву Skrypka.rar
  10. Запускаємо тест швидкодії та надійності апаратури.
WinRar
Висновок: на даній лабораторній роботі я навчився архівувати файли різних форматів, також дізнався, які формати краще зберігати у архіві, ще навчився писати коментарі до архіву, ,створювати саморозпаковуючий архів та як розархівувати архів у дану папку.