Дисципліни:
Есе
На тему:

Вплив військових конфліктів на соціальну структуру та стратифікацію сучасного українського суспільства.

Дисципліна: Соціологія
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 1863 Додано: 2015-03-02
Частина тексту

Вплив військових конфліктів на соціальну структуру та стратифікацію сучасного українського суспільства

На даний час ситуація в Україні є дуже напруженою, оскільки в країні відбувається війна. Військові дії на Сході України впливають на всі сфери соціального життя нашої держави. Хоч ми не знаходимся в епіцентрі подій, проте відчуваємо на собі усю складність ситуації.

На мою думку, військові конфлікти в Україні на даний час не несуть якихось істотних змін у соціальній структурі суспільства, проте, я вважаю за потрібне розглянути поодинокі випадки, які все-таки провокують певні зрушення у стратифікаційній системі України.

Перш за все, на мою думку. істотний вплив на соціальну структуру суспільства несе економічна криза, у якій опинилась наша держава у зв'язку із воєнним протистоянням. Курс долара порівняно з українською гривнею зріс майже удвічі. У зв'язку із цим ми й збідніли удвічі, споживчий кошик зріс із близько 700-та гривень до 1300 гривень у місяць, а заробітня плата залишилась незмінною. Така складна економічна ситуація негативно впливає на малий та середній бізнес, тому, можу припустити, що середній клас в Україні (навіть якщо й до війни та майдану він не був дуже бататочисельним) зазнає у майбутньому істотних змін. Варто зауважити, що на сьогоднішній час не лише малий та середній бізнес збідніли, але й великий бізнес не є на піку своєї активності, у столиці України на даний час виставлено на продаж близько 10-ти салонів елітних автомобілів. Люди, які мають гроші, вкладені у підприємства стараються якомога швидше продати їх, щоб уберегти хоч частину своїх грошей.

По –друге, війна стала предметом політичних спекуляцій, чого лише вартий факт, що партія Батьківщина» внесла Надію Савченко до списку своєї партії у надії, що це вплине на голоси виборців.Для українців вже не є здивуванням звільнення якогось із міністрів чи людей, які курують хід воєнних дій. Проте, на мою думку, це все робиться лише для замилення очей простим громадянам,адже, якщо розібратись, структура владних органів не змінилась кардинально, змінились лише обличчя, картинки.Щоб зрозуміти усю комічність ситуації варто просто глянути на списки депутатів, що прийшли до Верховної Ради, і ми побачимо, ті ж прізвища, які були й до майдану та війни… Єдиним приємним здивуванням для мене став той факт, що у Верховну Раду пройшла «Самопоміч», це може свідчити про якийсь початок зрушень у нашій державі.

Мені б дуже хотілось щоб військові дії повпливали перш за все на свідомість українців, щоб втрачені на війні життя не були забутими та проігнорованими, щоб кожен зрозумів, що країна починається з нього, якщо одна людина перестане давати хабарі, то й інші перестануть їх брати. У такому разі, на мою думку, лише відбудуться істотні зміни у структурі українського суспільства та ми зможемо побудувати дійсно сильну державу, у якій критеріями стратифікації стануть вже не гроші, а особисті досягнення кожної людини, тоді й середнього класу у нас буде не 13 %, а більшість, як у всіх розвинутих країнах.