Виберіть ВНЗ:

20 причин читати книги


Мене завжди дивує, коли хтось каже: «Я не читаю книг». Так, у світі багато речей, які займають наш час, - фільми, відеоігри, ЗМІ. Але вам все одно варто знайти час для читання. Якщо ви не читаєте книги, то багато чого втрачаєте.

20 причин читати книги:

1. Читання покращує уяву і творчі здібності

Коли ми читаємо, то даємо нове життя записаним словами - вони перетворюються в нашій уяві. Ми представляємо заново образи, звуки, запахи захоплюючої історії. А ця праця розвиває «творчу мускулатуру» нашого мозку - і мало де можна знайти подібні ефективні вправи.

2. Поліпшення інтелекту

Незважаючи на всі досягнення сучасної техніки, читання залишається кращим способом навчання та зберігання інформації. Ті, хто більше прочитав, стають розумнішими. Вони заповнили свою голову інформацією, якої у інших немає і не буде без книг.

3. Читання може змінити ваше життя

Деякі книги можуть змінити ваше життя так, як ви самі не очікуєте. Такі книги, як  «Повелитель мух» або «Квіти для Елджернона» змусили мене інакше дивитися на світ. Ці книги глибоко подіяли на мене, я змінився, прочитавши кожну з них. Це сила читання - подорож в самого себе, а не тільки по захоплюючому сюжету. Як і після подорожі, після таких книг - ви вже не той, що раніше.

4. Читачі сексуальні

Згідно з дослідженнями, жінки вважають розумних хлопців сексуальніше тих, у кого середній інтелект. Розум - одне з найбільш затребуваних якостей, які жінки шукають у чоловіках. Так що, самотні хлопці, загляньте в книжковий магазин!

5. Уміння співпереживати

Важко уявити себе на місці когось іншого, особливо якщо його світ сильно відрізняється від вашого.
Читання - відмінний спосіб «заглянути в голову іншої людини», дізнатися його думки і почуття. Замість того, щоб дивитися на життя з однієї точки, ви можете подивитися на світ іншими очима!

6. Мудрість

Щоразу, відкриваючи книгу, ви заповнюєте голову знаннями, фактами, думками, сюжетами. Читання - як би безперервна доставка інформації. Разом з цією інформацією читач отримує і досвід. Книги - розповіді про чиїсь життєві уроки, придбаний досвід. Це для вас можливість зрозуміти, як влаштований світ. Читаючи книги, ви стаєте мудрішими.

7. Самовдосконалення

Чим більше ви читаєте, тим ширше ваш словниковий запас. Не дивно - адже ви регулярно зустрічаєте в різних книгах стільки слів, що незабаром самі починаєте вживати їх у повсякденному житті. Хороші читачі зазвичай і самі добре пишуть. Будь-який успішний письменник скаже вам, що для покращення навичок письменства необхідно щодня читати. Більш того, читання допомагає поліпшити впевненість у собі. Це може допомогти вам у багатьох сферах життя, таких як соціальні відносини або просування по службі.

8. Поліпшення навичок мислення

Читання підсилює аналітичне мислення. Люди, які читають, визначають закономірності швидше тих, хто не читає. Читання робить ваш розум гостріше і зміцнює синапси головного мозку, адже це ще й тренування пам'яті. Іншими словами, ваш мозок стає сильніше і швидше, тому що ви читаєте.

9. Поліпшення уваги і концентрації

Більшість з нас звикли до «багатозадачності», навчилися ділити свою увагу між телевізором, Інтернетом, телефоном і безліччю інших речей. Але так ми втрачаємо здатність зосередитися в потрібний момент на одній важливій справі. Читання книги покращує здатність концентруватися. Адже книга сама по собі вимагає повної концентрації уваги, тому що якщо відволіктися, ви втрачаєте нитку розповіді.

10. У читаючих більше шансів на успіх

Напевно, можна знайти успішних людей, які не читають книги. Але важко. Згадайте знаменитих учених, бізнесменів, письменників, політиків. Якщо у них у всіх є якийсь спільний інтерес - то це читання.

11. Генерація ідей

Ідеї ​​- потужний двигун. На них засновані наукові та технічні досягнення. Ними вирішуються світові проблеми, виліковуються хвороби. Ідеї ​​можуть змінити наше життя. Коли ви читаєте, ви отримуєте багато нових думок. Ці думки крутяться у вашій голові - і допомагають створити вашу власну дивовижну ідею.

12. Читання допоможе вірно розставити пріоритети

Читання відкриває для вас нові можливості. Прочитаєте про нові пригоди, іншому образі життя - про різні речі, про які раніше навіть не згадували. Можливо, ви задумаєтеся над цим, і зрозумієте, що хочете змінити своє життя і поставити перед собою інші цілі. І важливо у вашому житті зовсім не те, що ви перш ставили на перше місце.

13. Проживіть кілька життів

Люди, які не читають, можуть прожити лише своє власне життя. Читачі ж мають доступ до багатьох і багатьох життів - реальних чи вигаданих персонажів. Ми можемо відчути те, що відчували вони, випробувати те, що відчували вони.
Власний життєвий досвід робить нас сильнішими і мудрішими. Але якщо ви живете тільки одне життя, то позбавляєте себе досвіду інших людей і уроків від їхніх життів.

14. Поліпшення психічного здоров'я

Так само, як м'язи тіла, мозку потрібно «зарядка», щоб залишатися здоровим і сильним. Дослідження показали, що така розумова діяльність як читання, можуть уповільнити (або навіть запобігти) хворобі Альцгеймера. А люди, які багато читали за своє життя, куди пізніше відчувають на собі вікове погіршення пам'яті і розумових здібностей, у порівнянні з тими, хто не любив читати.

15. Навколо світу не виходячи з дому

Подорожі - найкращий спосіб дізнатися інші народи і культури. А другий найкращий спосіб - читання. Воно може відкрити для вас цілий новий світ - там, прямо за вашим порогом. Написано дуже багато книг про різні країни, ви можете читати про будь-який куточок земної кулі і познайомитися з життям різних народів за допомогою книг.

16. Поліпшення фізичного здоров'я

Ми читаємо зазвичай в тиші, наодинці з собою. Коли ви захоплені гарною книгою, то перебуваєте в стані, близькому до медитації. Читання розслабляє і заспокоює. В результаті - зниження стресу, нормалізація кров'яного тиску. Читають люди менше страждають від розладів настрою.

17. Більше тем для розмови

Чим більше ви дізнаєтеся про нові теми, історіях і думках, тим простіше вам стає зав'язати розмову. Зрештою, у вас в руках невичерпне джерело нових матеріалів для обговорення!

18. Дослідіть себе

Ви чули вислів «загубився в книзі»? Читання - активний процес, і ви самі в нього активно включаєтеся, як би берете участь у дії. За допомогою читання можна багато чого довідатися про самого себе. Наприклад, ви можете запитати себе, а що б ви зробили на місці героя книги. І відповідь може вас здивувати.

19. Розширте кругозір

Якщо ви не читаєте, то ваш світ тісний. Ви знаєте лише малу частку того, що відбувається навколо вас. Читання відкриє вам, наскільки великий світ насправді. Є багато предметів, в яких я нічого не розумів. Тільки коли я став читати про них, я усвідомив, як же мало знав раніше!

20. Немає приводу не прочитати

Кожен місяць друкуються тисячі книг. Додамо до цього повідомлення в блогах і журнальні статті. Ви завжди можете знайти серед цього розмаїття щось на свій смак. Більше того, зараз немає нічого простішого, ніж стати читачем. Бібліотеки є скрізь - і вони безкоштовні! Тепер існують і цифрові копії книг, а отже, навіть йти в бібліотеку не обов'язково.

Отже, враховуючи всі перераховані переваги читання, немає ніяких підстав не читати.


Переглядів: 5826 Додано: 2015-04-14


Знайдено коментарів: 0
Для перегляду коментарів зареєструйтесь або увійдіть на сайт