Виберіть ВНЗ:

33 головних правила ведення фінансів в наш час


Нас не вчили поводитися з фінансами в школі, та й в університеті цьому питанню приділяють трохи уваги лише на економі. Багато абстрактної теорії, мало реальних корисних порад і стратегій. Абсолютна більшість людей фінансово безграмотно. Цим користуються зацікавлені особи з верхів, банки, кредитні організації, шахраї, продавці і ще багато хто. Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі список коротких, простих, зрозумілих і дуже дієвих правил ведення фінансів, які будуть щодня допомагати вам у житті.


1. ВИТРАЧАЙТЕ МЕНШЕ, НІЖ ОДЕРЖУЄТЕ

Якщо і є ключове фундаментальне правило ведення фінансів, то це воно: ваші витрати повинні бути менші доходів. Ви ЗОБОВ'ЯЗАНІ слідувати цьому правилу, інакше все ваше подальше життя ставиться під велике питання.

Залазити в борги і жити в кредит, тому що «все буде добре»? Так кажуть люди, які дають вам кредити, і у них дійсно все буде добре.

А у вас? Ви накопичили борги, не зробивши заощаджень. Знайти фінансове благополуччя з таким підходом до життя допоможе лише диво. Ви вірите в чудеса?


2. СПРОСТІТЬ СВОЄ ФІНАНСОВЕ ЖИТТЯ

Чим більше кредитів і кредиток, тим більше шанс не помітити пропажі коштів або пропустити черговий платіж. Чим більше вкладів та рахунків, тим складніше стежити за ними і простіше не встигнути зреагувати на проблеми, що з'являються. Чим складніше ваше фінансове життя, тим більше часу і сил воно забирає. Разом з цим зростає шанс заплутатися і зробити фінансову помилку.


3. НІКОЛИ НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ "МАЙБУТНЬОМУ Я" КЕРУВАТИ СИТУАЦІЄЮ В ТЕПЕРІШНЬОМУ

Хочете купити те, що вам не під силу зараз, тому що в майбутньому ви будете отримувати більше і легко розплатитеся з боргами? Швидше за все, ви будете шкодувати про це рішення ще дуже довго, тому що ваше «майбутнє я» може отримувати стільки ж і навіть менше, або взагалі втратить роботу.

Навіть якщо в майбутньому ваша фінансова ситуація покращиться, там з'являться інші витрати, з якими буде не так легко впоратися і без помилок минулого.


4. ПОЧНІТЬ ШЛЯХ ДО ПРАВИЛЬНОГО ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ

Крок 1: створіть готівковий резерв на випадок надзвичайних ситуацій. Готівка як і раніше необхідна і вирішує виникаючі непередбачені проблеми швидко, на місці, без походів у банк, без метушні з банківськими картами і проблем з обслуговуванням. Приступити до створення резерву дуже просто. Почніть відкладати певний відсоток від доходу щомісяця. Наприклад, 10%. Або 15%. Це йде в повній відповідності з першим правилом ведення фінансів, а вже через рік ви зможете порадіти пристойній сумі накопичених грошей, яка виручить вас в будь-якій надзвичайній ситуації. У подальшому частину накопичених коштів можна переводити на депозит або пускати в справу.

Крок 2: позбудьтеся від боргів з найвищим відсотком. Відсортуйте ваші борги по росту заборгованості, виділіть той, у якого найвищий відсоток, після чого починайте погашати цей борг в два рази швидше, тобто подвійними платежами. Робіть це щомісяця, поки борг не буде погашений. Потім цілком додайте вивільнену суму грошей, яку витрачали на погашення, до платежу по другому боргу, поки і той не буде погашений. І так для всіх наступних заборгованостей.

Крок 3: коли є заначка на випадок НП, а борги закриті, можна починати думати про пенсію. Це може бути рахунок у банку, інвестиції та будь-які інші способи зберегти і примножити капітал.


5. СТВОРІТЬ БЮДЖЕТ, ТІЛЬКИ ЗРОБІТЬ ЦЕ ПРАВИЛЬНО

Бюджет - це кращий засіб контролю і планування фінансів, але лише за умови правильного підходу.

Як планує бюджет розумна людина? Він робить це на основі статистики витрат за попередні місяці. Тобто ви можете фантазувати і говорити собі: «Так, ну, на їжу я буду витрачати стільки, і не більше». Але потім прийде сувора реальність і поставить все на свої місця. Краще опиратися не на припущення, а на реальну статистику витрат.

Ви ж ведете статистику витрат, так? Вона допоможе не тільки планувати, а й знаходити статті перевитрат.


6. ОПТИМІЗУЙТЕ ВСІ ВАШІ ПЛАНОВІ ВИТРАТИ

Ми отримуємо безліч рахунків. Можна почати хоч з тих самих послуг стільникового оператора.

Чи всі підключення платні функції вам потрібні? Тут 5 гривень, там 10 гривень, 40 гривень ще десь. В сумі вийде дуже пристойно, і все це ви просто так віддаєте кожен місяць. Подібне генеральне прибирання корисно робити раз на кілька місяців.


7. ОБЧИСЛІТЬ СВІЙ РЕАЛЬНИЙ ЗАРОБІТОК

Відніміть з річного заробітку податок і всі витрати, безпосередньо пов'язані з роботою, в тому числі обід поза домом, робочий одяг і подібні речі. Потім рахуєте, скільки годин на рік ви реально витрачаєте на роботу, включаючи всі понаднормові і доопрацювання з дому. Ділите реальний дохід на реальну кількість робочих годин. Ось стільки ви насправді отримуєте за годину роботи.


8. ВИКОРИСТОВУЙТЕ РЕАЛЬНИЙ ЗАРОБІТОК ЯК ОДИНИЦЮ ВИМІРУ ПРИ БУДЬ-ЯКИХ ПОКУПКАХ

Тепер купувати стане набагато цікавіше.

Ціна покупки стає чисельником, а реальний заробіток - знаменником.

Ось цей додаток дорівнює двом годинам мого життя. Чи варто воно того? А цей телевізор стоїть двох місяців життя? Може, краще взяти он той, поменше? Тепер ви завжди зможете відповісти на своє ж запитання: «На що я витрачаю своє життя?».


9. ІГНОРУЙТЕ «ЕКСПЕРТІВ»

ЗМІ переповнені статтями від різних фінансових «експертів». Однак ви не зможете згадати прізвище жодного такого знавця, до якого була б застосована фраза: «Речі, про які він говорив, дійсно допомогли». Це ж відноситься до всіляких провісників та іншим порадників. Їх публікації можуть бути проплачені, спрямовані на інтереси третіх осіб, але тільки не на ваші.

З чого б взагалі такого експерту публічно розкривати якусь цінну інформацію? Йому за це платять? Тоді компанія, на яку він працює, напевно скористалася порадою, і вам дістануться в кращому випадку крихти. Сторонній експерт ніколи не буде знати все, що відбувається з читачем його публікації. Їх дані можуть бути помилковими і часто необгрунтованими.

Якщо ви не здатні будувати плани і прогнози на основі самостійного аналізу і вам обов'язково потрібен експерт, то у вас проблема. Достовірно передбачати майбутнє, що не дивно, ніхто так і не навчився. Якщо ви побоюєтеся за майбутнє, то єдиним для вас варіантом залишається більш консервативне інвестування. Решта за вами - працюйте над власною стійкістю перед ризиками.


10. ЗАДАЙТЕ ВЕЛИКІ ЦІЛІ І НАГАДУЙТЕ СОБІ ПРО НИХ

Чого ви все-таки хочете? Заради чого вся ця двіжуха з грошима? Це складне питання, але саме він може стати для вас найсильнішим мотиватором, а також підкаже правильні шляхи в житті і допоможе їх пройти.Хочете раніше перестати працювати? Хочете почати свою справу? Навколосвітня подорож? Що б це не було, пам'ятаєте про мету, тримайте в голові. Оточіть себе нагадуваннями про вашу головну мету. Вони допоможуть приймати правильні рішення в численних ситуаціях на шляху до бажаного.


11. КУПУЙТЕ ПРАКТИЧНИЙ АВТОМОБІЛЬ

Практичність - це низька вартість обслуговування і ремонту, низька витрата палива, мінімальний транспортний податок і нормальна ціна страховки. В іншому випадку ви купуєте монстра, який смокче гроші, на якого буде йти пристойна частка доходу.

Понт дорожчий грошей - головна життєва істина дурня.

Всім на всіх наплювати, на вас з вашим крутим авто в тому числі.


12. КОРИСТУЙТЕСЬ АВТОМОБІЛЕМ ЯК РОЗУМНА ЛЮДИНА

Раз вже мова йде про економію, то не варто забувати про штрафи і витраті палива в залежності від швидкості. І якщо з черговою звісткою від ДПС все і так зрозуміло, то витрата палива - це більш тонке питання.

Коли інженери створюють практичне авто, то розраховують, як правило, що на ньому будуть їздити по місту і зі швидкістю, допустимою в місті. У такому режимі двигун споживає меншу кількість палива, а постійні прискорення на великих оборотах від світлофора до світлофора - шлях до частіших заправкам і передчасного ремонту. Недостатній тиск в шинах збільшує витрату палива, а ігнорування незначних сигналів про несправність авто може призвести до великої поломки і аварії.


13. РОЗБЕРЕМОСЯ З ОПЛАТОЮ ЖКГ

Бути може, ви досі платите за радіо, приймач якого був викинутий ще під час позаминулого ремонту. Порахуйте доцільність і розмір економії при переході з середніх тарифів на облік води і газу та двохтарифний лічильник електрики. А ще купіть ці енергозберігаючі лампочки. Вони реально знижують рахунки за світло.


14. ОСВОЙТЕ БАЗОВІ НАВИЧКИ РЕМОНТУ В БУДИНКУ

Ми не пропонуємо вам самостійно укладати плитку у ванній або варити труби, але замінити розетку або змінити прокладку в підтікаючому крані так просто. В інтернеті є безліч зрозумілих відеоуроків на ці теми.


15. НАВЧІТЬ ДІТЕЙ ФІНАНСОВОЇ ГРАМОТНОСТІ НА СВОЄМУ ПРИКЛАДІ

Як говорилося на початку статті, нас цьому не вчили. Зате зараз ви можете стати вчителем, щоб розвинути в своїх дітях ці навички, на практиці демонструючи переваги грамотного поводження з грошима. Важливо не просто мовити, а й показувати їм ці правила в повсякденному житті.


16. ІГНОРУЙТЕ РЕКЛАМУ

Мабуть, за важливістю це правило можна поставити відразу за першим фундаментальним законом про переважання доходів над витратами. Ми живемо в суспільстві споживання. Попит в такому суспільстві не народжується в головах людей, а нав'язується ззовні. Реклама створює штучні потреби, цінності та ідеали. Причому робить вона це так грамотно, що ми щиро віримо в те, що певний значок на звичайному смартфоні робить його винятковим, а конкретна бірка на сорочці зі звичайного бавовни підвищує її ціну в 10 разів цілком виправдано.

Бренди, імідж, стиль - ми давно спираємося на поняття, що перебувають далеко за межами дійсно необхідних для комфортного життя речей.

Розуміючи все, що відбувається навколо, розумна людина не буде кидатися в крайнощі, тобто не захоче стати аскетом. Він всього лише буде максимально уникати зовнішнього нав'язування і купувати речі тільки на основі аналізу власних потреб.

Якщо ви навчитеся не купувати непотрібні вам речі, то зможете зберігати левову частку доходу для більш раціональних витрат.


17. ЗНАЙДІТЬ НЕЗАТРАТНІ ХОБІ

Багато хобі вимагають пристойних грошових вливань. Приказка про те, що витрати на хобі не рахують, придумана хитрими людьми, які продають щось що відноситься до того чи іншого хобі. Питання лише в тому, яке захоплення ви виберете для себе: колекціонування унікальних механічних годинників або вдосконалення навичок гри на музичному інструменті, який у вас вже є.


18. ШУКАЙТЕ І ПРОБУЙТЕ БЕЗКОШТОВНЕ

Люди так чи інакше прагнуть до пошуку однодумців. Так утворюються клуби за інтересами. Вони некомерційні, тобто з вас там не буде трясти гроші. Таким чином можна знайти хороших друзів і ні за що не переплачувати.

Напевно у вашому місті є й любителі риболовлі в будь-який час року, які не пропонують орендувати дороге судно та інвентар. Є й відчайдушні мандрівники, НЕ турагентства. Завдяки соцмережах знайти такі спільноти стало простіше. Спробуйте дати їм шанс. Цілком можливо, що це дозволить вам займатися улюбленою справою в компанії таких же захоплених людей і ви не будете ні за що переплачувати.


19. НЕ ЗВЕРТАЙТЕ УВАГИ НА ТЕ, ЩО ДУМАЮТЬ ІНШІ

Закони суспільства споживання не тільки безглузді, але й дуже агресивні. Не дотримуєшся правилами? Станеш ізгоєм. На щастя, це працює тільки з дуже близькими людьми, а більш-менш розумна людина розуміє, що ні машина, ні інша атрибутика не справить враження на іншого так, як розум, інтелект, ідеї і вчинки.


20. НЕ ЗВЕРТАЙТЕ УВАГИ НА ТЕ, ЯК ІНШІ ВИТРАЧАЮТЬ СВОЇ ГРОШІ

Чи виникає у вас думка про те, що ось той чоловік краще вас, тому що він за кермом спорткара, а ви ні? Ви не зобов'язані витрачати гроші на речі, які подобаються іншим людям. Витрачайте їх на те, що подобається вам.


21. ВКЛАДАЙТЕ ЧАС У ПОБУДОВУ ХОРОШИХ, НАДІЙНИХ, ТРИВАЛИХ ВІДНОСИН

Наявність безлічі персональних і професійних зв'язків з іншими людьми добре послужить вам в житті. Це емоційна, соціальна, професійна, духовна і фінансова підтримка для всіх ваших ідей і починань.

Ставши підтримкою для інших, ви знайдете в них підтримку для себе.


22. ВИТРАЧАЙТЕ ОДНУ ГОДИНУ НА ТИЖДЕНЬ НА АНАЛІЗ СВОЇХ ФІНАНСІВ, КАР'ЄРИ І ЖИТТЯ

Чим частіше ви переглядаєте свою поточну ситуацію і становище, тим імовірніше раннє виявлення розбіжностей зі своїми цілями. Проаналізуйте події, які відбулися за минулий тиждень. Подумайте і на тиждень вперед.

Чи все вкладається в концепцію ваших довгострокових цілей? Яке ваше найбільше досягнення за цей тиждень? Що поганого сталося і чому? Як уникнути цього в майбутньому? Чи є ваші довгострокові цілі настільки ж бажаними для вас, як і раніше?


23. ЗРОБІТЬ МРІЮ СВОЇМ ДРУГОРЯДНИХ БІЗНЕСОМ

У кожного з нас є заняття, якому ми хотіли б присвятити своє життя. Проблема в тому, що ми не бачимо способів монетизувати подібну діяльність, а тому залишаємо її лише у мріях. Спробуйте виділити на цю справу частину свого вільного часу.

Просто почніть робити те, про що мріяли. У процесі ви напевно придумаєте спосіб заробітку на занятті своєю мрією. Це може бути канал на YouTube, веб-сайт або книга. Просто почніть займатися роботою мрії у вільний час.


24. ВИКОРИСТОВУЙТЕ ПРАВИЛО 10 СЕКУНД ДЛЯ ДЕШЕВИХ ПОКУПОК

Боротися з імпульсивними покупками допомагає правило 10 секунд.

Побачили щось недороге і відразу захотіли придбати? Тримайте цю думку в голові 10 секунд і чесно задайте собі питання: чи правда ця річ потрібна вам?Не приховуйте від самого себе негативні сторони покупки. Активно пройдіться з причин, по яких вам не варто купувати цю річ. Чи допоможе ця покупка в досягненні ваших цілей? Порівнянна користь від цієї покупки з її ціною? Найчастіше цих 10 секунд досить, щоб зрозуміти, чи потрібна вам річ ??насправді.


25. ВИКОРИСТОВУЙТЕ ПРАВИЛО 30 ДНІВ ДЛЯ ДОРОГИХ ПОКУПОК

Для дорогих речей правило 10 секунд не підійде, тому що мова в такому випадку йде про покупку, доцільність якої за такий короткий час неможливо визначити. Коли постає питання про серйозні витратах, почекати необхідно 30 днів.

Ви явно помітите перший імпульс, перший внутрішній поклик до покупки, після чого холоднокровно вичікуєте місяць. За ці дні ви зможете досконально вивчити плановану покупку, дізнатися про неї багато нового. Того, що вам не покажуть в рекламі. З великою ймовірністю через 30 днів від вашого гострого бажання купити цю річ не залишиться і сліду.


26. СТВОРІТЬ МЕНЮ НА ТИЖДЕНЬ

Чіткий режим харчування - це не тільки користь для здоров'я і фігури, але і економія. Імпровізація в питаннях «що б взяти до вечері» призводить до підвищення витрат на їжу. В черговий раз вам буде просто лінь думати, і ви замовите піцу. Або зважитеся піти в джанк-фуд кафе. Все це шкідливо, в тому числі і для фінансів.


27. ВИХОДЬТЕ ЗА ПРОДУКТАМИ ТІЛЬКИ ЗІ СПИСКОМ ПОКУПОК

В App Store і Google Play десятки списків покупок. Для цих цілей можна пристосувати вбудовані нагадувалки і взагалі будь-який додаток, де можна скласти простий список. Звичайний аркуш паперу теж ніхто не відміняв.

Сенс списків покупок не тільки в тому, щоб нічого не забути купити, але і в тому, щоб не купити зайвого. Пройшлися по списку, покидали все заплановане в кошик - і до кас.

Вся ця смакота, особливо на голодний шлунок, здатна змусити вас зробити імпульсивну покупку, але з заздалегідь спланованим списком шанс зробити необдумане дію сильно знижується.


28. КУПУЙТЕ ПРОДУКТИ, ЯКІ ДОБРЕ ЗБЕРІГАЮТЬСЯ, У ДЕШЕВШИХ ГІПЕРМАРКЕТАХ

Є швидкопсувні продукти, які ми купуємо майже кожен день. Постійно їздити за ними у віддалений гіпермаркет з більш низькими цінами не завжди виправдано. А ось планову масштабну закупівлю продуктів, які добре зберігаються, яку ви здійснюєте раз на місяць або ще рідше, корисно проводити саме в магазинах з більш низькими цінами.

Навіть якщо різниця у вартості кожного окремого продукту здається вам мінімальною, в сукупності велика закупівля дозволить заощадити пристойну суму. Якщо ви взагалі не практикуєте планові поповнення провізії, то пора почати це робити. Торговельні мережі компенсують велику кількість торгових точок і наступну за цим крокову доступність підвищеними цінами на товари.


29. ЗНАЙДІТЬ НАЙДЕШЕВШИЙ МАГАЗИН ПОБЛИЗУ ДЛЯ КУПІВЛІ ШВИДКОПСУВНИХ ПРОДУКТІВ

Ви можете роками ходити в один і той же магазин за звичкою, а на такій же відстані від вашого будинку є інший магазин, в якому ціни нижчі.

Присвятіть вивченню прилеглих магазинів одну прогулянку. Запишіть ціни на продукти, які часто купуєте, і порівняйте їх.


30. СКОРОТІТЬ ЧИСЛО СПОЖИВАНИХ НАПІВФАБРИКАТІВ

Під напівфабрикатами маються на увазі продукти, частково або повністю готові до вживання. Практично завжди вартість таких продуктів завищена, а їх шкоду складно переоцінити. Ви платите за зручність не тільки зайвим рублем, а й здоров'ям. Навчитися готувати прості страви вдома легко, і ви завжди будете знати їх склад.


31. ГОТУЙТЕ ЗАЗДАЛЕГІДЬ НА ВИХІДНІ

У вихідні лінь щось робити. Навіть готувати. Ось тут і підкрадається ідея замовити піцу або прогулятися до фастфуду.


32. ЕКОНОМТЕ НА ШКІДЛИВИХ ЗВИЧКАХ

Рішення переосмислити свій підхід до фінансів - ідеальний час, щоб попутно позбавитися і від шкідливих звичок. Вистачить переконувати себе в тому, що вам не заважає алкоголь і нікотин, а газована вода зовсім не така шкідлива, як про неї говорять лікарі-професіонали. Ви садите своє здоров'я за свій же рахунок. Чи є більша дурість в цьому світі?


33. І ПАМ'ЯТАЙТЕ: РЕЧІ НІКОЛИ НЕ ЗРОБЛЯТЬ ВАС ЩАСЛИВІШИМИ

Щастя виходить зсередини.

Ніяка зовнішня атрибутика не зробить вас щасливим, якщо у вас є конфлікти з собою і перекручування в сприйнятті об'єктивного навколишнього світу.

Не купуйтеся на ідею про те, що володіння чимось зробить вас щасливішими. Гроші підвищать рівень життя, але не подарують щастя. Єдина емоційна користь від грошей - зниження стресу і підвищення впевненості в собі через фінансове благополуччя, а досягнення фінансового благополуччя можливо тільки при грамотному поводженні з грошима.


Переглядів: 2184 Додано: 2015-04-10


Знайдено коментарів: 0
Для перегляду коментарів зареєструйтесь або увійдіть на сайт