Дисципліни:
Курсовий проект
На тему:

Розробка комплексу маркетингу фірми "Зубр".

Дисципліна: Маркетинг
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 2042 Додано: 2014-06-01
Частина тексту

Вступ

Людство споконвіків витрачало свою силу і енергію для того щоб забезпечити себе їжею, житлом та іншими необхідними речами. Процес індустріалізації в XIX ст. спричинив швидкий стрибок в розвитку техніки та технології, яка полегшує роботу людини в різних сферах діяльності людини. Повноцінна розробка трактора в 1896 році, продемонструвала його універсальність та корисність в різних сферах діяльності людини, різноманіть комплектацій забезпечила його успішну діяльність не тільки в сільському господарстві, а й в будівництві, ремонті, комунальному господарстві та ін.

Фірма «ЗУБР» планує здобути велику частку ринку з продажу тракторів на Західній Україні. Висока якість наших тракторів, забезпечується комплектуючими провідних європейських фірм, також помірно невисока ціна нашої продукції повинна зацікавити споживачів і закріпити наші позиції на ринку. Але для того щоб досягти високих та стабільних продажів та довіри споживачів потрібно провести низку маркетингових заходів.

Спочатку потрібно проаналізувати ринок, для того щоб оприділити зовнішні та внутрішні фактори, які будуть впливати на діяльність нашого підприємства, особливу увагу слід звернути на позиції наших конкурентів та потреби споживача, саме смаки та уподобання споживачів будуть розглянуті в другому розділі за допомогою анкетування, вивчення анкет допоможе сегментувати ринок та визначити стратегію охоплення ринку. В третьому розділі буде розроблена концепція товару та визначені його оптимальні характеристики, які забезпечать конкурентно спроможність та зацікавлення споживачів в нашій продукції. Ціна є найголовнішим чинником, який розглядає споживач при покупці такого дорогого товару як трактор, отже, саме ціна має безпосередній зв’язок із попитом, що буде визначено в четвертому розділі. Правильний вибір каналів розподілу, забезпечать ефективність збуту та кошти витрачені на нього, саме це буде досліджено в шостому розділі. На завершальному етапі буде розроблено кампанію просування компаній адже реклама, має дуже сильний впливають на споживачів.

Висновок

В даній курсовій роботі я проаналізував різноманітні фактори впливу на підприємство і запропоновано найоптимальніші маркетингові заходи для успішного встановлення нашого товару на ринку, для збільшення частки ринку і забезпечення високого та стабільного рівня прибутку, щоб і надалі розширювати ринок і кількість покупців.

В першому розділі було наведено детальну класифікацію потреб, з метою визначити, що собою являє наш продукт і які функції, та потреби він може задовольнити, проведений аналіз ринку, також визначили вплив макро- і мікро-середовища на нашу фірму і оприділили основну місію, а саме потреб наших клієнтів за рахунок продажу якісних тракторів за конкурентоспроможною ціною та визначені цілі нашого підприємства.

В другому розділі було запропоноване опитування потенційних споживачів, у формі анкет. Проаналізовані дані анкетування допомогли визначити оптимальний сегмент ринку, на який буде орієнтуватися наша фірма «ЗУБР». Отже, наша фірма орієнтується на споживачів із середнім рівнем доходів, і має намір реалізовувати свою продукцію в західних областях України.

В третьому розділі докладно описано три рівні нашого товару: товар за задумом, товар у реальному виконаннні, товар із підкріпленням. Також описані характеристика товару, які роблять його конкуренто спроможним та привабливим для покупців. Також розроблено ефектну товарну марку, яка символізує силу і могутність, марку, яка легко закарбується у пам’яті споживачів. Було проведено позиціювання товару, за яким я оприділив, що незадоволеною є потреба в недуже дорогому товарі з високою якістю, і наша організація має всі необхідні ресурси, щоб вийти на ринок саме з такими показниками.

В четвертому розділі на підставі проведення пробного маркетингу визначив оптимальну ціну на товар, оптимальний попит та зв’язок між ними. Оптимальна ціна становить 254085,25 грн., а оптимальний попит 41 шт. Визначивши еластичність попиту було виявлено, що він еластичний. Отже, споживачі будуть активно реагувати на зміну цін: підвищення цін призведе до незначного зменшення попиту і навпаки, взявши це до уваги, наша фірма обрала цінову стратегію «проникнення», яка полягає в тому що встановивши відносно низькі ціни і пропонуючи досить високу якість, ми залучимо велику кількість споживачів та захопимо значну частку, це приведе до збільшення прибутків у майбутньому.

В п’ятому розділі було сформовано оптимальні канали розподілу товару. За довжиною каналу збуту було обрано однорівневий канал збуту, роль роздрібного торговця виконує дилер, такий вибір зумовлений економією коштів на збут товарів, також, дилер забезпечить необхідний асортимент товарів, забезпечить високу якість обслуговування споживачів, також використовується нульовий канал розподілу, для продажу продукції прямо із складу нашої фірми. Для того щоб контролювати канали збуту наша фірма обрала ексклюзивний розподіл (за шириною). Аналіз беззбитковості допоміг визначити рівень критичного збуту та оприділити дохід від реалізації продукції (10417495,25 грн.), та сумарні витрати (4339000грн.)

В шостому розділі розроблено кампанію по просуванню товару. Було обрано стратегію «притягування» споживачів до товару. Вона передбачає значні витрати на рекламу і стимулювання споживачів для формування у них попиту на товар, вона буде найбільш оптимальною, адже це дорогий товар при виході якого потрібно зацікавити, ознайомити потенційного споживача з перевагами даного товару порівняно з конкурентами. Стратегія підкріплена активною рекламною кампанію(на телебаченні, в газетах і журналах, Інтернеті та ін.), яка буде змінюватись залежно від життєвого циклу товару; стимулювання споживачів для купівлю нашої продукції різноманітними знижками, акціями; налагодження зв’язків з громадськістю.

Отже, розробивши повноцінний комплекс маркетингу, наша фірма «ЗУБР» має всі передумови, для забезпечення лідируючих позицій на ринку та забезпечення прибуткового та стабільного функціонування.