Дисципліни:
Індивідуальна робота
На тему:

Кейс PR-кампанії "Оригінали проти генериків".

Дисципліна: Зв'язки з громадськістю (піар)
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 3156 Додано: 2013-02-05
Частина тексту

Кейс: "Оригінали проти генериків"

Вступ
Boehringer Ingelheim – фармацевтична компанія, яка займається виготовленням різноманітних лікарських засобів. У зв’язку із закінченням дії патентного захисту на ряд лікарських препаратів, компанія зіткнулася із високим рівнем конкуренції з боку препаратів-генериків (препарати, які може виробляти будь-яка фармацевтична компанія, у зв’язку із закінчення терміну дії патентного захисту). Не підтримуючи лояльність споживачів до своєї продукції є ризик втратити частину ринку. Фармацевтична компанія Boehringer Ingelheim поставила завдання, щодо вирішення цієї проблеми.
Проблема компанії Boehringer Ingelheim лежить в утриманні своїх позицій на ринку від препаратів-генериків.

Аналіз проблеми за матрицею проблем. Що становить проблему? Проблему становить вихід на ринок препаратів-генериків. Чому це є проблемою? Тому що в таких умовах компанія втрачає велику частину ринку. Де з’явилася проблема? Проблема з’явилася на фармацевтичному ринку. Чому вона з’явилася саме тут? Проблема з’явилася саме тут, тому що є можливість виготовляти препарати без патенту. Коли з’явилася проблема? Проблема з’явилася із закінченням дії патентного захисту на препарати Boehringer Ingelheim. Чому вона з’явилася саме тоді? Тому що патент мав певний термін дії, який закінчився. Кого торкається проблема? Проблема торкається тільки фармацевтичну компанію Boehringer Ingelheim. Чому торкається саме їх? Тому що із закінченням дії патенту на ринку з’являються препарати-генерики. Як виявляється проблема? Проблема виявляється у втраті частини ринку лікарських пепаратів. Чому проблема виявляється саме так? Тому що перенасиченість ринку препаратами-генериками загрожує позиціям компанії.

Цільовою групою даної PR кампанії будуть виступати як професійні, так і непрофесійні учасники фармацевтичного ринку. Мета проведення компанією Boehringer Ingelheim PR кампанії полягає у вирішенні проблеми, щодо захоплення ринку конкурентами. Цілі і завдання PR кампанії: Збільшити рівень інформованості споживачів про переваги оригінальних препаратів у порівнянні з препаратами-генериками; Сформувати лояльність загальнонаціональних ЗМІ до німецького виробника і його продукції.

Анкета програмованої відповіді.
Ви не впевненні у якості лікарських препаратів?
Так __ НІ __
Якщо так: чи зможе інноваційна німецька компанія гарантувати якість та безпечність ліків?
Так __ НІ __
Ви врахуєте поради провідних фахівців та експертів в області медицини при виборі лікарських засобів?
Так __ НІ __

Формулювання основного повідомлення: Фармацевтична компанія Boehringer Ingelheim організовала і провела серію прес-заходів:
1. Круглий стіл «Захворювання органів дихання: ситуація в Україні, проблеми, прогнози», в партнерстві з Інститутом фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського.
3. Прес-брифінг «Вимоги до медичних препаратів для дітей».
4. Круглий стіл «Лікарські препарати: що повинен знати споживач?», В партнерстві з Незалежним центром споживчих експертиз.
У заходах взяли участь провідні фахівці з проблеми, представники громадських організацій, чиновники, виробники медичних препаратів, представники великих аптечних мереж і незалежні експерти. За підсумками заходів вийшло близько 70 редакційних публікацій в масових загально популярних виданнях, на ТБ, а також у спеціалізованій і діловій пресі та Інтернет. За підсумками роботи вдалося привернути увагу ЗМІ, фахівців-медиків та громадських організацій до проблеми оригіналів та генериків (проблема піднімалася в ході заходів під різними кутами зору), роз'яснити з їх допомогою споживачам різницю між оригіналами і генериками, переваги оригінальних препаратів (на прикладі продукції німецького виробника Boehringer Ingelheim).