![]() | На тему: | Розробка серії технологічних моделей напівпальт жіночих. |
Дисципліна: | Конструкторська підготовка виробництва | |
ВНЗ: | КНУТД | |
Формат: | Word Doc |
Переглядів: 5816 Додано: 2013-09-11
Частина тексту
Вступ
На сучасних підприємствах для планування та впровадження нових моделей одягу у виробництво використовується запропонована із стандартів система підготовки виробництва. В систему підготовки виробництва входять конструкторська та технологічна підготовки виробництва. Метою конструкторської підготовки виробництва є застосування системного підходу до проектування виробів промислового виробництва, що забезпечує поліпшення організаційного порядку, швидку зміну нових моделей одягу, мобільність виробництва.
Основними задачами конструкторської підготовки виробництва є розробка нових моделей одягу, планування послідовності нових моделей, проектування їх конструкції, відпрацювання їх конструкції на технологічність з удосконаленням технології виготовлення. Основна задача інженера-конструктора на етапі конструкторської підготовки виробництва полягає в тому, щоб естетично довершений виріб, максимально зручний та комфортній, при цьому технологічний, економічний та надійний в експлуатації.
Конструкторська підготовка виробництва на підприємстві забезпечується експериментальним цехом, до складу якого входять чотири групи спеціалістів, це: відділ художників, конструкторів, технологів та відділ нормування сировини.
Відділ конструкторів виконує такі види робіт:
1. Розробка конструкції нових моделей одягу.
2. Розробка і комплектація технічної документації на модель відповідно до технологічних вимог та умов виробництва.
3. Відпрацювання та підготовка моделі до запуску у виробництво.
4. Удосконалення процесу конструювання у напрямі уніфікації, стандартизації конструкції та їх елементів.
Завданням курсової роботи є розробка серії технологічних моделей напівпальт жіночих з вовни повсякденного призначення.
Мета курсової роботи в тому, щоб закріпити та розкрити знання у галузі конструювання і технології одягу, навчитися самостійно аналізувати моделі одягу з точки зору конструктивної технологічності та виконувати конструкторські види робіт, вивчити можливості прогнозування значень показників технологічності моделей з наступною доробкою ескізів з метою підвищення технологічності та економічності моделей.
1. Формування вимог до проектування серії моделей напівпальт жіночих
Для курсового проекту об’єктами проектування було обрано серію напівпальт жіночих демісезонного призначення в експлуатації, що є актуальними та модними у новому сезоні і призначені для молодшої та середньої вікових груп споживачів. Головними вимогами до напівпальт подібного асортименту є формостійкість, зручність, практичність та естетичність зовнішнього вигляду. Для демісезонних напівпальт рекомендовано використовувати вовняні, формостійкі матеріали.
В даному курсовому проекті потенційними споживачами було обрано жінок віком 18-35 років, з нормостенічним типом фігури, а саме: середнім ступенем розвинення м’язів і ступенем жировідкладень, мезоморфним типом пропорцій (середня довжина кінцівок, тулуба), циліндричною формою грудної клітини, плоским животом, і відносно широкими плечима нормальної висоти. Оскільки фігура обраної групи є досить пропорційною, то розробка моделі курсового проекту не ставить обмежень щодо вибору силуету, а також великої вимогливості до конструкції та матеріалів.
Одяг вкриває тіло людини повністю, або частково, тому комфорт, рухливість є показниками дуже важливими у експлуатації. Саме цьому під час розробки моделі не обхідно звертати увагу на пропорції тіла, тіло будову, ступінь жировідкладень.
Пропорції тіла - це співвідношення розмірів окремих частин тіла людини: ширини стегон та ширини плечей. Пропорції тіла в значній мірі залежать від розмірів кісток черепа, хребта, верхніх та нижніх кінцівок. На пропорції тіла також впливають рівень розвинення м’язів та жировідкла-дення.

Рисунок 2.1 - Плоске пропорційне зображення на півпальто жіночого
Напівпальто жіноче демісезонне повсякденного призначення з вовняної тканини з вшивним рукавом прямого силуету довжиною до середини стегна зі зміщеною застібкою.
Пілочка з кокеткою та накладною кишенею зі скосом.
Спинка з середнім швом та горизонтальною кокеткою.
Рукав вшивний двошовний.
Комір - стійка.
Застібка зміщена від лінії напівзаносу на 6,0 см на тасьму
блискавку.
По кокетках, середньому шву спинки, низу рукавів, кишенях та низу вироба прокладено оздоблювальну строчку.
Напівпальто рекомендується для розміру: 164 – 92 – 96.
5. Розробка пропозицій щодо поліпшення технологічності моделей напівпальт жіночих
За даними, отриманими з попереднього розділу, з трьох моделей можна виділити одну модель найгіршу по технологічності. Це модель 1.
Для поліпшення технологічності моделі необхідно врахувати такі фактори:
1. Збільшення кількості дрібних деталей
2. Вибір раціональної ширини матеріалу
3. Збільшення кількості комплектів лекал у розкладці
В даному випадку, було збільшено ширину матеріалу, та виконано членування похідних деталей, а саме поділ підборту на 3 частини, обшивки горловини - навпіл, верхньої стійки - на 2 частини. Ці зміни не погіршать зовнішній вигляд та композиційний устрій моделі. Двокомплектна розкладка лекал (111=1,58 м) надана у додатку В.
6. Підготовка проектно - конструкторської документації на модель напівпальто
Було підготовлено проектно-конструкторську документацію на найкращу з точки зору технологічності модель 3. ІЖД складається з комплекту лекал-еталонів на модель М 1:1 ( додаток Д ), документів «Технічного опису зразка моделі» та креслення градації на 1 деталь, в даному випадку на деталь спинки (додаток Е).
Лекала-еталони розроблялись на деталі нової моделі розміру 164-92-96. На лекалах-еталонах було нанесено: нитка основи, контрольні позначки, основні конструктивні лінії, вид матеріалу, розмір, підпис та прізвище конструктора, дата розробки, специфікація лекал.
На кожному лекалі позначено: найменування виробу, номер моделі, найменування деталі та кількість деталей до розкрою, вид матеріалу (верх, підкладка, доклад, оздоблення), розмір виробу.
До складу «Технічного опису зразка моделі» входять такі документи:
- «Замальовка та опис художньо-технічного оформлення зразка моделі»;
- «Специфікація деталей»;
- «Табель вимірів виробу у готовому вигляді»;
- «Таблиця площин деталей крою»;
- «Таблиця витрат фурнітури, ниток, галантерейних виробів, основних та допоміжних матеріалів на зразок моделі»;
- «Конфекційна карта».
Висновки
В даній курсовій роботі було сформовано вимоги до проектування серії моделей на півпальт жіночих, це надійність, комфортність при експлуатації, а також естетичні вимога. Потім було розроблено ескізи серії моделей, виконано технічний опис та складено специфікацію деталей та лекал на всі моделі. Далі було прогнозовано показники технологічності на стадії розробки ескізу та проаналізовано конструктивні та технологічні рішення моделей серії на стадіях проектування, що дало змогу обрати найкращу модель 3 з точки зору технологічності. На цю модель було підготовлено проектно- конструкторсьсу документацію, яка складається з комплекту лекал-еталонів на модель М 1:1, документів «Технічного опису зразка моделі» та креслення градації на 1 деталь.
Було розроблено пропозиції щодо поліпшення технологічності моделей, а саме найгіршої по технологічності моделі 1, було внесено удосконалення в розкладку лекал деталей основі, які не змінили зовнішній вигляд та не змінили композиційний устрій виробу.