Дисципліни:
Контрольна робота
На тему:

Експортна калькуляція товару.

Дисципліна: Зовнішньоекономічна діяльність підприємства
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 3467 Додано: 2014-03-01




Частина тексту

Завдання 1

Складіть калькуляцію і розрахуйте вартість партії товару та ціну однієї пляшки вина місткістю 0,7 л на складі суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності за першим і другим варіантами, а також визначте найбільш економічно вигідний варіант закупівлі вина вітчизняним підприємством.

Розв’язання

Варіант 1 – постачання з Російської Федерації

1. Розрахуємо вартість партії вина на умовах EXW:

112000*5,8=649600 євро

2. Визначимо розмір комісійних посереднику:

649600*0,014=9094,4 євро

3. Розраховуємо величину витрат на страхування:

-до кордону України:

649600*0,009=5846,4 євро

- по території України:

649600*0,01=6496 євро

4. Визначимо величину вартості транспортування до кордону України:

7954*0,43=3420,22 євро

5. Визначимо фактурну вартість товару (курс євро =11,9 грн.):

649600+5846,4+6496+3420,22+9094,4+240+97=674794,02 євро

674794,02*11,9 = 8030048,84 грн.

6. Визначимо величину митної вартості товару:

674794,02 – 6496 = 668298,02 євро

668298,02*11,9 = 7952746,44грн.

7. Розрахуємо величину митних платежів:

7.1. Мито (згідно коду товару червоного вина 2204 2178 00 ставка мита становить 0,4 євро за л):

112000*0,4=44800 євро

44800*11,9=533120 грн.

7.2. Акциз (згідно коду товару червоного вина 2204 2178 00 ставка акцизного збору становить 2,33 грн. за л):

112000*2,33=260960 грн.

260960/11,9=21929,41 євро

7.3.ПДВ:

(668298,02+44800+21929,41)*0,2= 147005,486 євро

147005,486*11,9= 1749365,28 грн.

8. Визначимо собівартість партії товару за умовами поставки CIF:

Фактурна вартість + витрати на транспортування по території України + витрати на зберігання продукції на складі покупця + інші витрати на розлив, маркування та упакування + акциз + ПДВ

674794,02+4533,78+10679+1700+21929,41+147005,486= 860641,696 євро

860641,696*11,9=10241636,18 грн.

9. Визначимо кількість вина для розливу у пляшки:

112000-369=111631 л

10. Врахуємо втрати під час розливу вина:

111631*((100-1,8)/100)=109621,642 л

11. Визначимо кількість пляшок ємкістю 0,7 л:

109621,642/0,7=156602 пляшок

12. Встановимо собівартість однієї пляшки вина:

860641,696/156602= 5,4957 євро

5,4957*11,9=65,4 грн.

13. Ціна однієї пляшки вина:

65,4*1,17 = 76,52 грн.

14. Визначимо вартість партії:

156602*76,52=11 983 185,04 грн.

Варіант 2 – постачання з Болгарії

1. Розрахуємо вартість партії вина на умовах EXW:

112000*7=784000 євро

2. Визначимо розмір комісійних посереднику:

784000*0,015=11760 євро

3. Розраховуємо величину витрат на страхування:

-до кордону України:

784000*0,02=15680 євро

-по території України:

784000*0,014=10976 євро

4. Визначимо величину вартості транспортування до кордону України:

6990*0,21=1467,9 євро

5. Визначимо фактурну вартість товару (курс євро =11,9 грн.):

784000+11760+15680+10976+1467,9+245+210= 824338,9 євро

824338,9*11,9 = 9809632,91 грн.

6. Визначимо величину митної вартості товару:

824338,9 – 10976 = 813362,9 євро

813362,9*11,9 = 9679018,51грн.

7. Розрахуємо величину митних платежів:

7.1. Мито (згідно коду товару червоного вина 2204 2178 00 ставка мита становить 0,4 євро за л):

112000*0,4=44800 євро

44800*11,9=533120 грн.

7.2. Акциз (згідно коду товару червоного вина 2204 2178 00 ставка акцизного збору становить 2,33 грн. за л):

112000*2,33=260960 грн.

260960/11,9=21929,41 євро

7.3.ПДВ:

(813362,9+44800+21929,41)*0,2= 176018,462 євро

176018,462*11,9= 2094619,7 грн.

8. Визначимо собівартість партії товару за умовами поставки CIF:

Фактурна вартість + витрати на транспортування по території України + витрати на зберігання продукції на складі покупця + інші витрати на розлив, маркування та упакування + акциз + ПДВ

824338,9 +5522,1+1700+10679+21929,41+176018,462= 1040187,872 євро

1040187,872*11,9=12378235,68 грн.

9. Визначимо кількість вина для розливу у пляшки:

112000-369=111631 л

10. Врахуємо втрати під час розливу вина:

111631*((100-1,8)/100)=109621,642 л

11. Визначимо кількість пляшок ємкістю 0,7 л:

109621,642/0,7=156602 пляшок

12. Встановимо собівартість однієї пляшки вина:

1040187,872 /156602= 6,64 євро

6,64*11,9=79,016 грн.

13. Ціна однієї пляшки вина:

79,016*1,17 = 92,45 грн.

14. Визначимо вартість партії:

156602*92,45=14 477 854,9 грн.

Проаналізувавши отримані результати можна зробити висновок, що більш вигідним є перший варіант поставки – закупівля партії грузинського червоного вина з винограду сорту «Каберне» у російського посередника, адже вартість партії у нього на 2 494 669,86 грн. менша ніж у болгарського постачальника.