Дисципліни:
Курсовий проект
На тему:

Забезпечення конкурентоспроможності напівпальта жіночого повсякденного.

Дисципліна: Управління конкурентоспроможністю швейних виробів
ВНЗ:КНУТД
Формат: Word Doc

Переглядів: 7480 Додано: 2013-09-29
Частина тексту

Фірмове досьє

ВАТ "ХМІЛЬНИЦЬКА ШВЕЙНА ФАБРИКА "ЛІЛЕЯ"

Відкрите Акціонерне Товариство «Хмільницька швейна фабрика "Лілея"» заснована у 1944 р. на базі невеликих майстерень по Індпошиву жіночого верхнього одягу, розмішених в різних куточках міста.

У 1976 р. збудовано новий виробничо-адміністративний корпус фабрики. Всі виробничі цехи, склади, відділи різних служб та адміністрація розташовані в одному приміщенні, яке має всі необхідні санітарно-побутові умови.

ВАТ "Хмільницька швейна фабрика "ЛІЛЕЯ" було створено на базі швейної фабрики, після приватизації підприємства в 1995 р.

Сьогодні - це високопродуктивне, визнане в Україні та за її межами підприємство.

Фабрика спеціалізується на виготовленні жіночого верхнього одягу, такого як пальто, напівпальто, жакети, блейзери, костюми, брюки, спідниці та інший асортимент для жінок середньої вікової групи.

Підприємство оснащене потоками для масового виробництва, на якому працює понад 900 осіб, серед яких 15 спеціалістів з середньо-технічною, 41 - і вищою освітою, 28 працівників навчаються у різних навчальних закладах, курсах. Щомісяця підприємство випускає 40-45 тис. модних швейних виробів.

Виробництво оснащене обладнанням таких знаних у світі фірм, як "Дюркоп-Адлер", "Файт", "Пфафф", "Джукі", "Каннегісер". "Штробель".

Висока кваліфікація спеціалістів, сучасне устаткування, яке відповідає світовому рівню, забезпечують виготовлення високоякісних виробів, задовольняючи попит найвибагливішого споживача.

Підприємство постійно розширюється та оновлюється обладнанням, враховуючи всі вимоги технологічного процесу, що полегшує працю швачок.

З 1993 р. підприємство працює на експорт. Діловими партнерами є фірми: "Харве-Бенард Лтд". (США), "Кірстен" та "Ферауд" (Німеччина). "Колор" (Угорщина). Вироби фабрики також реалізуються в торговельних мережах Києва та Вінниці.

Конкурентами є: ТМ "Грация", Вінниця, Україна, ТМ «ВОЛОДАРКА» Вінниця, Україна, ТМ «Прада» Ужгород,Україна.

Основні постачальники сировини: Італія, Германія.

Визначальний пріоритет – формування колективу однодумців, професіоналів високого рівня. З цією метою на підприємстві створено умови праці, навчання та професійного росту працівників, які відповідають європейським стандартам. Набутий протягом шести десятиліть досвід, поєднання традицій і сучасного світосприйняття дають надійну основу і впевненість для подальшого розвитку підприємства.

Адреса: 22000, Вінницька обл., м.Хмільник, вул..Пушкіна 78/1, тел..(04338)2-27-86, 2-23-77, тел../факс(04338) 2-26-94

Керівник: Матюх Анатолій Володимирович — голова правління

Бухгалтер: Лобасюк Валентина Семенівна

Код ЄДРПОУ: 00308637

E-mail: lileja-doc@vin.ua

Колектив фабрики «Лілея» - надійний гарант якості та виконання договірних обов’язків

1.1 Споживачі

Кожен споживач перш за все - це людина зі своєю індивідуальністю своєрідним характером, різним віком, особливостями будови тіла, крім того у кожного свої вимоги до одного і того ж виробу. Тому не можливо задовольнити все різноманіття вимог покупців. Компромісу між виробниками та споживачами можна досягти за допомогою сегментації ринку.

Сегментація ринку - це виділення сегментів ринку які відрізняються один від одного характеристиками попиту на продукцію і послуги та реакцію на маркетингові дії. Сегментація є також вимушеною формою пристосування фірми до вимог ринку, на якому вона діє.

Обраний сегмент ринку - це жінки 25 - 35 років, відносяться до представницького виду діяльності, ведуть активний спосіб життя, мають вищу освіту, проживають в високо інформованому середовищі та мають помірне відношення до моди. Обираючи напівпальто звертають увагу на якість виготовлення, посадку на фігурі, новизну моделі, ціни, знижки та інше. Жінки купують даний вид одягу в фірмових магазинах в середньому за 500 -1000грн. За напрямком моди дізнаються з телебачення та різних журналів моди.

Для того, щоб вибрати модель одягу, що буде конкурентоспроможною, було проведено опитування серед потенційних споживачів.

Опитування – найбільш розповсюджений метод збору даних щодо встановлення незадоволених потреб та вимог, яким віддають перевагу фактичні та потенційні споживачі продукції. Цей метод використовують у вигляді особистого, групового чи інтерактивного опитування, анкетування поштою, телефонного інтерв’ю, тестування тощо. При цьому використовують метод багатомірного шкалування, за яким зафіксовують взаємозв'язки опитуваних осіб до багатьох характеристик продукції або асоціативнеопитування, за допомогою якого виявляється, з якими корисними якостями чи умовами використання споживач асоціює ту чи іншу продукцію.

Поширеним інструментом опитування є опитувальний лист, який являє собою систематизований ряд запитань відносно чинників вирішуваної проблеми. Згідно ДСТУ 3294-95 він визначається як «перелік запитань, адресованих до потенційних споживачів з метою дослідження ринку». Синонімом цього терміна є анкета(від франц. enquete - розслідування).Сукупність питань, що містить опитувальний лист, має сприяти визначенню тенденцій вимог потенційних споживачів до об’єкта дослідження.

Так, наприклад, у разі використання принципів маркетингу для забезпечення конкурентоспроможності швейного виробу питання мають бути зорієнтовані на встановлення вимог до естетичних переваг, конструкції виробу, основних та допоміжних матеріалів для виробу, якість його виготовлення, ергономічності, ексклюзивності, легкості у догляді, розміро- та формо стабільності під час експлуатації, довговічності, ціні, зручності та оригінальності пакування, якості сервісу тощо. Крім того, можуть ставитися запитання, що визначають мотиви придбання споживачами певного швейного виробу. В цьому опитувальний лист повинен бути складений таким чином, щоб забезпечити можливість отримати якомога більше експрес-інформації для проведення ситуаційного аналізу.

Приклад опитувального листа наведено нижче.

З метою розробки асортиментної концепції та удосконалення конструкції, технології виготовлення та формування попиту на виріб пропоную мати відповідь на наступні запитання:.

1. Посадка виробу на фігурі?

2. Стиль, до якого належить напівпальто?

3. Наявність розміро-зростів?

4. Ціна виробу?

5. Сировинний склад виробу?

6. Дата виробництва?

7. Переваги та недоліки на погляд технолога-конструктора?

За власними спостереженнями відповіді на ці питання можуть бути наступні:

Дана модель має гарну посадку на фігурі, в магазині наявні різні розміри та повноті групи моделі, але всі вони призначені для людей одного зросту, стиль виробу повсякденно-діловий, ціни помірні та доступні для різних верств населення, сировинний склад: 60% вовна, 40% ПЕ, дата виготовлення виробу: 09.2012 року, до переваг можна віднести те, що модель відповідає напряму моди, призначенню, має актуальну кольорову гаму; технологія виготовлення та конструкція досить гарна, але все ж таки є декілька недоліків. По лінії рельєфу велика посадка, цього можна було уникнути за рахунок правильного моделювання або ВТО.

Після проведення аналізу в магазині було обрано модель на півпальта жіночого, рисунок якого наведено нижче.

Технічний рисунок напівпальта жіночого
Рисунок 1.2.1 – Технічний рисунок напівпальта жіночого

Художньо-технічний опис напівпальта жіночого

Напівпальто жіноче напівприлеглого силуету з напіввовняної тканини (60% вовна, 40% ПЕ) з центральною бортовою застібкою на 6 обметаних петель та 6 ґудзиків для жінок молодшої та середньої вікової групи.

Пілочки з фігурними рельєфами з лінії пройми та вшивними кишенями з листочками.

Спинка з середнім швом та фіурними рельєфами з лінії пройми.

Рукава вшивні, двомовні дові.

Комір стійка.

Оздоблювальні строчки прокладанні по рельєфах спинки та пілочок, ліктьовому шву, низу виробу та низу рукавів, листочці кишень, планці застібки та краю коміру.

Рекомендований розмір - зріст 164-84-92

1.3 Товари

Підприємство ВАТ – «Лілея» прошиває напівпальта жіночі.

Пальто - плечовий верхній одяг з різних видів матеріалів і сировини з рукавами та розрізом або застібкою згори до низу, який вдягають на костюмно-сукняний одяг і яким укривають тулуб і частково або цілком ноги; призначений для створення теплового захисту у різних кліматичних умовах (визначення приведено згідно ДСТУ 2027-92).

Напівпальто – коротке пальто довжиною до колін.

До одягу верхнього пальтово-костюмного асортименту (а саме напівпальта жіночого) відповідно до ДСТУ ГОСТ 25295:2003 «Одежда верхняя пальтово-костюмного ассортимента» висуваються наступні вимоги:

Характеристики:

1. Вироби повинні відповідати вимогам цього стандарту, зразку-еталону за ГОСТ 15.007, технічного опису на модель, затвердженим в установленому порядку.

2. Вироби повинні відповідати показникам функціональності, ергономіки, стійкості до фізико-хімічним впливам в залежності від їх призначенням за ГОСТ 4.45.

Вимоги до матеріалів:

1. Матеріали, які використовують для виготовлення виробів, повинні відповідати вимогам нормативних і технічних документів.

2. В виробах, які виготовлені з контрастними оздоблювальними деталями, основний матеріал та матеріал оздоблення повинен мати стійкість пофарбування не менш норм групи «міцна».

3. З’єднання клейових прокладкових матеріалів з деталями виробу повинно бути стійкі до прання та (або) до хімічній чистці по ГОСТ 25652.

Вимоги до виготовлення:

1. Методи обробки виробів повинні відповідати промисловій технології виготовлення верхнього одягу платтяного асортименту.

2. Вироби, в залежності від призначення, модельних особливостей, виготовляються без підкладки або з підкладкою.

3. Види стібків, строчок та швів - у відповідності до ГОСТ 12807.

4. Граничні відхилення від нормальних розмірів по основним місцям вимірів готових виробів по ГОСТ 17037 вказані в таблиці 1.3

Таблиця 1.3 - Граничні відхилення основних вимірів деталей готових виробів від нормального розміру (в міліметрах)

Найменуванння основних вимірв

Граничне відхилення від номінальних розмірів виробу

Вироби плечової групи:

- Ширина на рівні глибини пройми виробу, що складений вдвоє

Для дорослих, підлітків та школярів

Для дітей дошкільної та ясельної груп

±10

±10

5. Ширина підгину низу виробів прямого силуету - не менше за 3 см. Ширина підгину низу виробів розширеного або силуету, що звужується з фігурною лінією низу - у відповідності до технічного опису на модель.

6. Ґудзики та петлі повинні мати симетричне розташування, якщо іншого не передбачено в технічному описі на модель.

7. Строчки повинні бути рівними, виконані на одній відстані від краю, без пропусків стібків та зміни їх кількості. Шви повинні бути рівними, без розтягнення чи посадки одного з шарів матеріалу. Кінці ниток в строчках повинні бути закріпленні та відрізані.

8. Зрізи швів у виробах з тканин, що осипаються без підкладки або з відлітною підкладкою повинні бути обметані. Допускається не обметувати зрізи швів у виробах із тканин, що не осипаються.

9. У виробах із матеріалів з яскраво вираженою смугою або клітинкою (розмір 6 мм і більше) повинні дотримуватися наступні умови:

паралельність смуг в пілочках по відношенню до лінії напівзаносу;

симетричність вертикального та збіг горизонтального малюнка по середньому шву спинки;збіг горизонтального малюнка лівої та правої пілочок по лінії застібок. Допускається розбіжність малюнка, смуг, клітинок, у відповідності до зразка-еталону або технічним описом на модель.

10. Технічний опис на модель повинно містити:

- титульний лист з вказаним номером справжнього стандарту;

- малюнок та опис зовнішнього вигляду моделі з зазначенням місць розташування кишень (зовнішніх, внутрішніх, кишені для годинника та заднього), оздоблення та інше:

- таблицю вимірів виробу в готовому вигляді, граничні відхилення від номінальних величин, число вимірів виробів плечового та поясної груп;

- перелік матеріалів, що застосовуються: основних, оздоблювальних, прокладкових, утеплюючи, підкладкових та фурнітури та місця їх застосування;

- особливості виготовлення виробу;

- додаткові вимоги по збігу (або розбіжність) та симетричності малюнка, смуг, клітинок: способом обробки зрізів, закріплення кишень, шлиць.

11. Сортність готових виробів - по ГОСТ 12566.

В залежності від відповідності швейного виробу за зовнішнім виглядом зразку-еталону та вимогам, що встановлені нормативною та технічною документацією, визначають сорт виробу.

Сорт - це градація продукції певного виду за одним чи декількома показниками якості, які визначено у нормативному документі

[ДСТУ 3278-95].

При визначенні сорту швейного виробу враховується його посадка, відповідність основних лінійних вимірювань, якість виготовлення та якість застосованих матеріалів

На швейні вироби установлено 2 сорти: 1-й та 2-й

Визначення сорту швейних виробів побутового призначення ведеться з урахуванням унормованих припустимих відхилень за деякими результатами контрольних вимірювань.У виробах першого та другого сорту допускаються відхилення, що наведені у таблиці 1.4

Таблиця 1.4 - Припустимі відхилення показників контрольних вимірювань готового напівпальта жіночого [ГОСТ 12566-88]

Найменування припустимих відхилень

Розмір відхилень (см) для виробів пальтово-костюмного асортименту

1-го сорту

2-го сорту

Викривлений крій:

борта на довжині 15 см. відльоту коміра на довжині 10 см

низу та країв виробу на довжині до 30 см

Викривлення:

шва вшивання коміра на довжині 10 см

оздоблюючого канта, рулика

оздоблювальної бейки

0,2

0,3

0,2

0,1

0,2

0,4

0,6

0,4

0,2

0,3

Несиметричність:

виступів лацканів, кінців коміра

петель від краю деталі, між собою, від встановленого моделлю напрямку

кишень, клапанів, шльонок

виточок, швів, складок та рельєфів правої та

лівої сторін виробу

0,2

0,2

0,5

0,4

0,4

0,4

0,8

0,8

Укорочення:

одного борта в порівнянні з другим

0,3

0,5

Вимоги безпеки:

1. Одяг повинен бути виготовлений з матеріалів, безпечних для здоров’я користувача

2. Вкладення синтетичних та хімічних (ацетатних, триацетатних) волокон (ниток) в текстильні матеріали для дитячого одягу повинна відповідати вимогам діючих в країні державних стандартних норм або використання повинно бути дозволено державними органами охорони здоров’я.

3. Питомий поверхневий електричний опір матеріалів для виробів для дорослих повинно бути не більше 10 14 Ом, повітропроникність - не менше 60 дм? /м? *с, гігроскопічність - не менше 2%, вміст вільного формальдегіду не більше 300 мкг/г.

Маркування та пакування:

1. Зміст, спосіб нанесення та місце маркування на виробі - у відповідності з ГОСТ 10581.

1. Розмір виробу позначають величинами основних розмірних ознак типової фігури в наступній послідовності:

для жінок - зріст, обхват грудей, обхват стегон:

для дітей (крім дітей ясельної групи) – зріст, обхват грудей, обхват талії;

для дітей ясельної груп - зріст, обхват грудей.

В позначенні розміру одягу величини розмірних ознак відокремлюють тире. Допускається позначення розмірних ознак вказувати на стандартній піктограмі.

2. Вказівки по способам догляду оформлюють символами відповідно по ГОСТ 16958.

Правила приймання:

1. Правила приймання виробів - по ГОСТ 23948.

Приймання виробів проводять при нормальному відбитому світлі в провітрюваних приміщеннях.

При прийманні виробів застосовують такі види технічного неруйнівного контролю по ГОСТ 16504: суцільний і вибірковий, вимірювальний і органолептичний.

Приймання виробів за якістю підприємство-виробник проводить методом суцільного контролю: допускається основні лінійні виміри контролювати методом вибіркового контролю.

Прийняті вироби повинні мати на товарному ярлику спеціальний штамп підприємства-споживача, контролюючої організації. Розмір штампа не повинен перевищувати 10 х 20 мм.

При застосуванні вибіркового контролю рішення про партію слід приймати за правилом:партія продукції приймається, якщо кількість дефектних одиниць (підлягають виправленню або заміні) продукції у вибірці менше або дорівнює приймальному числу; проводиться суцільний контроль усіх виробів в партії з виправленням підприємством-виробником зазначених дефектів або якщо виправлення неможливо, із заміною дефектних виробів придатними, якщо кількість дефектних одиниць продукції у вибірці більше або дорівнює бракувальному числу.

Методи контролю:

1. Контроль якості готових виробів - по ГОСТ 4103.

2. Сортність готових виробів - по ГОСТ 12566.

3. Відповідність розміру виробу основним розмірним ознакам типових фігур визначають за технічною документацією, яка розроблена на основі ГОСТ 17522, ГОСТ 17916.

За державною класифікацією продукції та послуг ДК 016-2010 код напівпальта жіночого – 18.22.31.140.[5]

Висновки та рекомендації

З метою підвищення прогнозування конкурентоспроможності напівпальта жіночого в курсовому проекті були проведені маркетингові дослідження, на основі яких було виконано ситуаційний аналіз. Розглянуто ситуацію на ринку легкої промисловості. Визначено споживача – жінка,з середнім достатком, яка слідкує за модою.

Проведено аналіз фірм-конкурентів, визначено, що потрібно покращити для підвищення конкурентоспроможності. Обрано новітнє обладнання, технологію та конструкцію.

Визначено вимоги до виробу, маркетингову концепцію модернізованого виробу, напрямки щодо стимулювання збуту.

Було обрано номенклатуру показників для оцінки конкурентоспроможності та розраховано рівень конкурентоспроможності модернізованого швейного виробу і отримано позитивну оцінку. Графічна інтерпретація показала, недоліки на які потрібно звернути увагу, щоб виріб мав вищу оцінку конкурентоспроможності, запропоновано способи її поліпшення.

Для того, щоб виріб був на рівні конкурентів та опереджав їх, необхідно:

- постійно слідкувати за напрямком моди, розробляти нові моделі;

- приймати участь у виставках, організовувати покази моделей;

- слідкувати за рівнем якості виготовлення виробів;

- застосовувати при виготовленні виробів новітні технології та обладнання;

- постійно вдосконалювати конструкцію виробів;

- давати купони на хімчистку при купівлі плаща;

- робити сезонні розпродажі