Дисципліни:

Значення зовнішнього вигляду


« Етика бізнесу / Укладач доц. Бондаренко С. М. 2010

Зовнішній вигляд, манера триматись, вміння встановити контакт, почуття впевненості і комфорту — це складові необхідного іміджу ділової людини. І чим привабливішим складається цей образ, тим вищим буде професіональний авторитет людини і репутація фірми, яку вона представляє.

Одяг, в якому людина приходить на першу зустріч, як і її загальний зовнішній вигляд, одразу ж справляє певне враження. Все-таки не даремно кажуть, що «за одягом зустрічають». Лише поверхові люди не оцінюють за зовнішністю. Спеціалісти, зокрема психологи, стверджують — люди у 85 випадках із 100 своє ставлення до інших людей будують на підставі свого першого враження.

Індивідуальність стилю одягу

Одяг повинен відповідати місцю, часу, характеру події. Краще одягатися класично, ніж з претензією, проте завжди зі смаком, виважено підходити до вибору предметів свого туалету. Іміджмейкери стверджують, що

1. Поталанить створити цілісний зовнішній образ тому, хто зуміє виразити себе, виявивши при цьому почуття міри.

2. Купуючи одяг, треба пам'ятати теорію вартості однієї носки, згідно з якою: цінність одягу визначається співвідношенням її ціни до того, скільки разів його одягають.

Ось чому піджак вартістю в 80 грн., який буде вдягнутий один раз, виявиться більш дорогим, ніж той, що коштує 500 грн., але буде носитись декілька сезонів.

Манера одягатися значною мірою визначається індивідуальними психологічними особливостями людини, через що одяг повинен відповідати її внутрішньому змісту. Розумній порядній людині слід бути більш уважною до свого зовнішнього вигляду, якщо вона хоче мати хороші стосунки зі своїм оточенням. Одяг — це свого роду індикатор попиту, що кидається в око. Пошита на замовлення одежа з дорогих тканин може означати, що в її володаря досить грошей, щоб слідкувати за своєю зовнішністю. Чим їх менше, тим менш модною стає можливість одягатись так, щоб «блищати гаманцем».

Слово «мода» походить від «модус» — образ, стиль. Тому «модус вівенді» — спосіб життя, в багатьох випадках залежить від того образу, який індивід пропонує навколишньому світові, багато в чому за допомогою одягу, який, він носить. Тому треба пам'ятати, що: стиль це людина.

Кожна людина має свій стиль в одязі. Кожна людина намагається дотримуватися вимог стильоутворюючих ліній ділового костюма. Але для того, щоб бути добре і правильно сприйнятим іншими людьми, необхідно враховувати кілька основних вимог до свого одягу і його стилю. Означимо їх більш детально:

1. Повсякденний стиль одягу як у чоловіків, так і в жінок — це практичний і зручний одяг, але разом з тим пристойного охайного вигляду з відповідною кольоровою гамою, що психологічно відповідає як настрою людини, так і меті її спілкування.

Для жінок найбільш прийнятним є класичний стиль. Надто короткі спідниці та сукні з глибоким вирізом діловій жінці не рекомендується носити. Одяг не повинен відволікати від серйозної розмови, тому слід уникати яскравих кольорів, надто багато блискучих ниток.

Основу ділового стилю жінки, за традицією, складає костюм або сукня-костюм. Жінка може вдягнути брючний костюм, але треба бути обережною, пам'ятаючи про свій вік, повноту, інші вади фігури. До плетених речей теж треба ставитись з обережністю: вони можуть як піднести престиж їхньої власниці, так і різко погіршити її репутацію. Такі речі мають бути авторською унікальною роботою, винятково високої якості і за дизайном, і за виконанням.

2. Для ділового стилю одягу представників слов'янських народів характерна скромність і простота в одязі: у чоловіків - темний колір костюма, у жінок — колір одягу ближче до однотонного і темний. Чоловік може з'явитись на офіційній церемонії і в повсякденному костюмі неяскравого кольору, в однотонній сорочці з краваткою спокійних тонів. Найбільш поширений у ділових колах костюм-двійка, але можливий і костюм-трійка. Чорний колір костюма підходить для найбільш урочистих випадків.

3. Вечірній стиль припускає вільний і ошатний одяг, тому що призначений для відпочинку і розслаблення. Чоловікам-слов'янам найчастіше доводиться дотримуватись західного стилю: темні кольори костюмів з перевагою небілих сорочок і краватками в тон костюма. Для офіційних прийомів використовують смокінг і фрак. Смокінг — це піджак з чорного сукна, широко відкритий на грудях, з довгими шовковими відворотами. Фрак — це чоловічий костюм, вид сюртука з вирізаними спереду полами і довгими вузькими фалдами ззаду.

На жінці може бути плаття досить вільного покрою, але з дотриманням правил пристойності: декольте не досить глибоке чи відсутність декольте при відкритій спині, прикраси скромні, але блискучі. Туфлі на жінці можуть бути найчастіше близькі по кольору і відтінку кольору її плаття. Темній жіночій шкірі ввечері буде пасувати світле, із блискіткам плаття; для світлої шкіри — темне довге плаття з елементам колірної гами і гармонії.