Дисципліни:

Одяг для офіційних прийомів


« Етика бізнесу / Укладач доц. Бондаренко С. М. 2010

Для чоловіків. До восьмої години — чоловіку краще одягати костюм будь-якого неяскравого кольору. Після 2000 години або з нагоди національного свята чи від імені голови держави або уряду — чорного або темно-синього кольору. Для вечірніх прийомів необхідний фрак або смокінг (останній, до речі, ввів у вжиток лорд Друзеленд в останній чверті XIX століття). Ввечері до фрака обов'язковий білий жилет, у дуже святкових випадках — чорний. Фрак вимагає накрохмаленої маніжки, білої краватки-метелика (навіть коли траур), лакованих черевиків, чорних шкарпеток. Вилоги фрака з чорного шовку, на штанях — два галуни. Смокінг, зазвичай, шиється з тонкого сукна, одно - чи двобортний з чорними атласними вилогами, із зовнішнього боку штанів проходить одна атласна стрічка — галун.

Якщо в запрошенні на офіційний прийом написано: «вечірній костюм» слід одягати фрак або смокінг. Якщо вказано «малий вечірній туалет» одягається смокінг. Якщо його немає комбінований вечірній костюм, але не фрак!

Головна вимога до вечірнього одягу — охайність. Костюм завжди повинен бути ретельно відпрасованим, без плям, сорочка свіжою, взуття начищене до блиску і без збитих підборів.

Для жінок. Жіночий одяг для офіційних прийомів, як правило, може бути різноманітним, але з дотриманням певних вимог. До 20-ої години може бути вовняна спідниця з блузкою, сукня звичайної довжини, сукня-костюм або просто костюм. Фасон має бути строгий, рукави довгі, виріз невеликий. Сукня і аксесуари мають бути витримані в одній кольоровій гамі. Не варто поєднувати в ансамблі більше двох кольорів. Добре, якщо основні предмети одягу відрізняються за кольором від додаткових, але в міру. До чорного пальта, наприклад, достатньо двох червоних предметів, наприклад сумку і туфлі. Жовтий і коричневий кольори добре поєднуються із зеленим, червоний чудово гармонує з білим кольором.

Психологи зауважують, що змінюючи колір шкарпеток, шарфа чи светра, людина не змінює своєї сутності, але капелюшок може вчинити дивну метаморфозу з його власницею: нудну вчительку зробити «фатальною» жінкою.

На офіційному прийомі жінка може залишатись у капелюшку (господиня ж прийому капелюшок не одягає). Доречно згадати німецьке прислів'я: Капелюх надає хоробрості. Після 20-ої години на жінці повинна бути вечірня сукня, до якої капелюшок не вдягається. Рукавички: чим коротший рукав сукні, тим довші вони мають бути. Під час вечері слід розстебнути ґудзики на зап'ясті, вивільнити кисть та акуратно обгорнути саму рукавичку у вигляді манжети навколо зап'ястя.