Дисципліни:

Елементи професійного етикету для чоловіків і жінок


« Етика бізнесу / Укладач доц. Бондаренко С. М. 2010

Як відомо, «по одежинці зустрічають...». Багато в чому перше враження про людину формується в залежності від того, як вона одягнена. Ви повинні пам'ятати ( прихильник Ви традиційної або передової моди), Ваш робочий одяг повинен відповідати внутрішній культурі фірми, що Вас наймає на роботу.

І. Елементи професійного іміджу для чоловіка

Варто пам'ятати, що костюм повинен бути модним, випрасуваним, акуратним.

Ґудзики на піджаці повинні бути застебнуті. На піджаці американського покрою (однобортний) верхня, коли їх дві, або середня, коли їх три. На костюмі європейського покрою по
винні бути застебнуті всі ґудзики.

Під піджак рекомендується надягати сорочку з довгим рукавом, верхній ґудзик якої повинен бути застебнутий.

Нижній кінчик краватки повинен діставати верхню частину пряжки брючного ременя, гармонійно поєднуватися з кольором сорочки і костюма.

Для ременів і взуття рекомендується чорний колір або колір натуральної шкіри. Не слід надягати черевики із сильно зношеними каблуками.

Пам'ятайте, що Ваші шкарпетки повинні сполучатися з кольором штанів і взуття і доходити до половини ікри.

Рекомендується звернути увагу на аксесуари: Ваш імідж може стати більш привабливим за рахунок таких деталей, як, наприклад, стильна, високоякісна авторучка, годинник на металевому браслеті.

Імідж чоловіка залежить не тільки від стильного зовнішнього вигляду, від Вас повинно ще і добре пахнути. Не заощаджуй те на дезодорантах і одеколонах.

Коли ми говоримо про професійний імідж жінки, то повинні пам'ятати, що скільки б часу і грошей не було витрачено на здобуття освіти, отримання спеціальних знань, однак одним із головних чинників, який сприятиме професійному росту жінки, завжди буде зовнішній вигляд.

II. Елементи професійного іміджу для жінки

Намагайтеся вдягатися для роботи, що Ви хочете одержати, а не для роботи, що у Вас є.

У робочий гардероб ділової жінки повинен входити високоякісний костюм темно-синього, сірого або чорного кольору.

Рекомендована довжина спідниці істотно залежить від галузі Вашої діяльності. Як правило, спідниця не повинна бути коротше, ніж ледве над коліном і не довша середини ікри.

Пам'ятайте, що тканини для одягу варто вибирати дуже ретельно. На денній нараді костюм повинен виглядати таким же випрасуваним, як і зранку.

Вибирайте блузки високої якості, що підходять Вам за кольором і стилем.

Класичні туфлі-човники зі шкіри найбільше підходять тим, хто зайнятий у бізнесі. Рекомендовані кольори — темно-синій, чорний, сіро-коричневий.

Вибирайте аксесуари зі шкіри (краще класичних зразків). Кольори,;що рекомендуються, ті ж, що і для взуття.