Дисципліни:
Емпіричне соціологічне дослідження
На тему:

Поєднання жінками роботи і сімейних обов'язків.

Дисципліна: Зв'язки з громадськістю (піар)
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 1902 Додано: 2015-04-27
Частина тексту

Розділ І: Методологічний розділ емпіричного соціологічного дослідження

Загальна характеристика проблеми.

Зараз, коли жінки вибороли собі рівні з чоловіками права, кар'єра займає одне з головних місць в пріоритетах сучасної жінки. Але при цьому саме на жінці тримається сім'я, порядок в будинку і власне душевну рівновагу.

Найважливішим для жінки залишається баланс між кар'єрою і сім'єю. Для когось робота - радість, можливість розвиватися творчо, займатися улюбленою справою.

А для когось - рутинність і обов'язок. Завдяки роботі ми купуємо їжу, одяг, ліки, платимо по рахунках, за навчання, за відпочинок. Тобто перша причина для влаштування на роботу і кар'єрного зростання - економічна.

Деякі люди працюють для того, щоб самореалізувати себе. Але які б не були причини, найчастіше все впирається у зміст своєї сім'ї.

Так, звичайно, іноді хочеться піти з головою на весь час в роботу, ніж приймати участь у соціальній та душевного життя сім'ї, але чи буде воно того коштувати? З іншого боку і від роботи не відмовишся з вищезгаданих причин.

Єдиний вихід - шукати баланс, де жінка, робота і сім'я знаходяться на одному рівні. Спочатку буде досить важко, але справжня міцна сім'я відрізняється не відсутністю проблем, як струмових, а вмінням їх швидко і ефективно подолати .

Найкраще почати з діалогу з сім’єю, розподілити обов'язки, щоб був час для задоволення як фізичних, так і духовних, соціальних та емоційних потреб.

Пам'ятайте , що у фразі «жінка, робота і сім'я» кожне слово має рівну вагу. Життя кожної представниці прекрасної статі тримається на цих трьох «китах». Похитнувши одне твердження - можна зруйнувати всю картину в цілому.

Частіше намагайтеся бути разом у вільний час. Як провести його -вибирайте самі (будь то просто прогулянка, ігри, читання або навіть спільна робота по дому). До речі, розпорядок дня по годинах - теж непогана підмога для сучасної жінки.

Нехай не всі і відразу, але з часом, як ви, так і ваші домочадці увійдуть у графік. Це трохи розвантажить ваш день. І пам'ятайте, що для дітей не менш важливо батьківську увагу, ніж грошова сторона.

Часом брак уваги до дітей призводить до плачевних результатів. Ну і звичайно ж не варто забувати і про себе кохану. Хобі, посиденьки з подругами, походи в салон - все, що може вас розслабити після трудових буднів, дати віддушину, додатково самореалізуватися (адже не всі ми і не завжди можемо це на роботі), а так само відчути себе в гармонії не тільки з навколишнім світом, але й зі своїм внутрішнім Я. Жінка, робота і сім'я - три слова, при балансі яких будете щасливі не тільки ви, але і вся ваша родина, а робота буде в радість.