![]() | На тему: | Діагностика кредитоспроможності ПАТ «Українська автомобільна корпорація». |
Дисципліна: | Соціально-економічна діагностика в умовах глобалізації | |
ВНЗ: | НУ «ЛП» | |
Формат: | Word Doc |
Переглядів: 2220 Додано: 2015-04-22
Частина тексту
Висновок
У даній лабораторій роботі проведено діагностику кредитоспроможності ПАТ «Українська автомобільна корпорація». Для аналізу скористаємось індикаторами фінансового стану, кредитного забезпечення, кредитної історії, відповідальності.
В УкрАВТО в останні роки проглядалась негативний стан спадна тенденція по деяким показникам фінансового стану підприємства, а саме індикаторам ліквідності та фінансової незалежності. Цьому передувало багато причин. Однією з основних це світова фінансова криза, яка пошкодила купівельну здатність споживачів та уразила по самому підприємстві. Це відбулось по таким причинам як те, що зріс курс долара до гривні на 60% і це призвело до того, що більшість заощаджень населення (приблизно 50 %) та підприємства у національній валюті знецінилися та Національний банк України на відміну від всього іншого світу підвищив процентну ставку і тим самим зробив процес взяття кредиту невигідним та практично неможливим. Також, суттєво вплину на реалізацію продукції нашого підприємства в останні роки закон «Про утилізацію автомобілів». Він підвищив ціну імпортованих автомобілів, що в свою чергу знизило купівельну спроможність без того бідного українського споживача і підприємству необхідно було зменшити маржу на авто, що хоч якось мінімізувати втрати кількості продаж.
Діагностика показала, що кредитний рейтинг у 2010 році становив 22 бали і належив до класу Б (ВВ - довгостроковий кредитний рейтинг, К3 – короткостроковий кредитний рейтинг), який характеризується середнім рівнем кредитоспроможності та високим рівнем чутливості до фінансових ризиків, у 2011-2012 роках рейтинг був в межах 17 та 21 бал відповідно, що належить до класу В (В – довгостроковий кредитний рейтинг, К4 – короткостроковий кредитний рейтинг), який характеризується задовільним рівнем кредитоспроможності, існуванням значних фінансових ризиків.
Зважаючи на всі недоліки все-таки можна зробити позитивний прогноз розвитку, оскільки вже давно у Верховній Раді обговорюється про відміну або зменшення утилізаційного збору що повинно збільшити обсяг реалізації. Поглянувши на рейтинг можна порекомендувати УкрАВТО розпочати надання доступних кредитів по 17 % (10,875 + інфляція) річних, а кошти ці можна залучити випуском євробондів так, як це зробив Приватбанк аналогічним рейтингом кредитоспроможності під 10,875 % у доларах. Звичайно при цьому необхідно звертати велику увагу на стан валютних резервів України та інших економічних тенденцій тому, що цей захід може як бути позитивним (збільшити ліквідність, обсяги реалізації) так і негативним (збільшити фінансову залежність та валютні ризики). Тому підприємству необхідно зменшити фінансову залежність. Найкраще це буде зроблено продажом дебіторської заборгованості факторинговим компаніям для погашення зобов’язань перед кредиторами.