Дисципліни:
Лабораторна робота №1
На тему:

Діагностика видів діяльності ПАТ «Українська автомобільна корпорація» (виробничої, маркетингової, логістичної).

Дисципліна: Соціально-економічна діагностика в умовах глобалізації
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 1983 Додано: 2015-04-22
Частина тексту

Вступ

У даній лабораторній роботі буде проведена соціально-економічна діагностика ПАТ «Українська автомобільна корпорація», що спеціалізується на виробництві, дистрибуції та фірмовому сервісі автомобілів.Корпорація УкрАВТО (торгова марка) є генеральним імпортером і офіційним дилером більше 20 всесвітньо відомих автомобільних брендів.

Основною продукцією підприємства ПАТ «Українська автомобільна корпорація» є автомобілі ( Mercedes-Benz, Chrysler, Renault, Nissan, Lada, ЗАЗ, Toyota, Daewoo, Jeep, Dodge, Opel, Chevrolet) а супутні до них послуги (обслуговування, страхування, фінансування, лізинг).

УкрАВТО( торгова марка) продає продукцію на внутрішньому та зовнішньому ринку.Підприємство експортує свою продукцію в Польщу, Молдову, Росію, Білорусію.

Завданням даної лабораторної роботи буде проведення діагностики підприємства по виробничій, маркетинговій та логістичній діяльності.

Метою лабораторної роботи є визначення стану, тенденцій та перспектив розвитку заданих видів діяльності підприємства, у розрізі 2010, 2011 та 2012 років та створення структурованої інформаційної бази для прийняття управлінських рішень.

Інформаційною базою для виконання даної роботи є баланс, звіт про фінансові результатиПАТ «Українська автомобільна корпорація»

У виконанні лабораторної використовуватиму засоби MSOffice, окрема Exelта Word. 

 

 

Висновок

Виробнича діяльність нашого підприємства справляє хороше враження. Високий обсяг валової продукції, невеликий рівень незавершеного виробництва, мала частка браку, та виробнича програма характеризують наше підприємство як процвітаюче. Мала частка браку забезпечується тим, що ми безпосередньо не приймаємо участі у виробництві бо ми купуємо товари у виробників і виступаєм, як тільки дилери, а та частка браку, що ми маємо належить до неналежного надання сервісних послуг власникам автомобілів. Обсяг незавершеного виробництва в нас формується за рахунок автомобілів, які знаходяться на ремонті в наших сервісних майстернях і очікують на доставку деталей. Виробнича програма характеризувалась тим,  що фірма плановий обсяг збуту обирала на основі минулорічного обсягу збуту, а відсутність готової продукції на складах інформує про те, що більшість авто бралися під замовлення і відразу ж  передавались покупцям.

Ринкова частка підприємства нажаль суттєво зменшилась з 3,1 до 2 %, але це було не за рахунок зменшення продажів а тому, що ринок продажу автомобілів суттєво зріс внаслідок прибавлення числа конкурентів, котрі займались продажами азіатських авто (Hyundai, KIA), які стали досить популярними в Україні.[1] Щодо інших показників маркетингової діяльності проглядалась позитивна тенденція. Звідси можна зробити висновок що все ж таки ефективність маркетингу зросла і це дуже добре.

Діагностика логістичної діяльності характеризується позитивним станом. Особливо рівень якості поставок порадував з його невеликою кількістю рекламацій та досить високою спадною тенденцією. Частка логістичних витрат встановилась на рівні 8,7-8,3%, це звичайно висока ціна до собівартості, але подекуди в інших салонах-дилерів  вона може становити до 20 %.[2]

Закінчивши проведення діагностики підприємства я виявив усі слабкі та сильні сторони виробничої, маркетингової та логістичної діяльності. Стан підприємства є більше ніж задовільний. Фірма звичайно втратила достатню частку ринку і їй б необхідно розпочати продаж марок автомобілів, які в останні роки користуються попитом. Але навіть без цього в компанії є ряд позитивних бізнес індикаторів, завдяки яким може досягти ще більш хороших результатів у майбутньому.