Дисципліни:
Індивідуальне завдання
На тему:

Домініканська республіка.

Дисципліна: Міжнародна економіка
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 2540 Додано: 2015-04-08
Частина тексту

Розділ 2. Забезпеченість факторами виробництва

1.Капітал

Бюджет Домініканської Республіки на 2013 рік становив: доходи –7,014 млрд. дол., видатки – 7,98 млрд. дол., дефіцит – 0,96 млрд. дол.США. Державний борг – 37% ВВП.

Інвестиції в основний капітал у 2013 р. – 22 млн. дол.США Прямі іноземні інвестиції в економіку – 5 млрд.дол.США. Основні інвестори: США (75%), Канада (7%), Японія (5%). Переважна більшість інвестицій спрямована у сільське господарство (35%), туристичний сектор (25), промисловий сектор (20%). Прямі інвестиції Домініканської республіки за кордоном: 1,5 млрд.дол.США

2. Трудові ресурси

Всього в Домініканській Республіці чисельність робочої сили становить 4633318 осіб в 2013 році, за даними Світового банку. Загальна чисельність робочої сили включає в себе людей у віці 15 років і старше, які підпадають під визначення Міжнародної організації праці економічно активного населення: всі люди, які поставляють робочу силу для виробництва товарів і послуг протягом певного періоду часу. Вона включає в себе як підприємець і безробітний.

Населення Домініканської Республіки в 2012 році становило 9760000 осіб, за цим показником країна займає 82 місце по чисельності населення серед 193 країн світу. Близько 5% населення старше 65 років, у той час як 35% населення знаходиться у віці до 15 років. На кожна 100 жінок припадає 103. За даними ООН, щорічний приріст населення за останні роки становить 1,5%, з прогнозованою чисельністю населення на 2015 рік в 10121000 осіб.

Було підраховано урядом Домініканської що щільність населення в 2012 становила 192 кв.км (498 за кв миль), і 63% населення живе в містах. Південні прибережні рівнини і Долина Сібао є найбільш щільно населені пункти країни. Столиця, Санто-Домінго, має населення 2907100 осіб в 2012 році. Серед інших важливих міст: Сантьяго-де-лос-Кабальєрос (745293 осіб), La Romana (214109 осіб) Сан-Педро-де-Макоріс (185255 осіб ). За даними Організації Об'єднаних Націй, темпи зростання міського населення склали 2,3%. Середня тривалість життя становить близько 70 років.

3. Технології

Програма підтримки технологічних інновацій у сільському господарстві (PATCA) була запущена у 2009 році з метою зниження рівня бідності та підвищення ефективності та конкурентоспроможності в секторі сільського господарства Домініканської Республіки. Програма включала в себе три компоненти: підтримку впровадження технологій; безпека харчових продуктів, і технічна допомога для інституційної реформи. Загальна вартість проекту склала $ 61 млн доларів.

Програма спрямована рис, овочі, фрукти та виробників бульб, а також тваринникам. Оцінка впливу цієї програми було проведено ІБР; Однак, наявність даних і розробка програми обмежує можливості аналізу.

Також основна увага в Домініканській Республіці приділяється технологіям для людей за допомогою цифрових та соціальних ініціатив, а також усвідомлення кіберзлочинності і необхідності безпечної поведінки в Інтернеті. Колишня перша леді Домініканської Республіки колишня Маргарита Седеньо де Фернандес, тепер віце-президент і активно підтримує програму Community Technology centre (CTC), мета якого полягає в установці добре обладнаих центрів з сучасними технологічними засобами в найменш розвинених районах країни, виступаючи в якості точок доступу до цифрової інформації для громадян різного віку.

Місія СТС є подолання цифрового розриву і сприягння сталому розвитку людського потенціалу за допомогою використання інформаційних та комунікаційних технологій, тим самим забезпечуючи освіту для розвитку, і з надією, що це сприятиме соціальній інтеграції. На сьогоднішній день, 94 СТС були створені по всій Домініканській Республіці.

4. Земля

Багаті природні ресурси - те, чого в Домініканській республіці не забрати: чисті річки, шикарні піщані пляжі, разючої краси коралові рифи незмінно радують око туристів у всьому світі.

Отже, аналізуючи проведені дослідження, можна зробити висновок що Домініканська Республіка добре забезпечена такими ресурсами, як капітал і трудові ресурси. Також широко відбувається впровадження новітніх технологій у різних сферах економіки країни. Найкраще країна є забезпечена земельними ресурсами, адже головними галузями економіки є туризм і сільське господарство.

Розділ 4. Соціально-культурний потенціал

Домініканська культура склалася в результаті синтезу різних традицій. У ній помітні і індіанські елементи, і іспанський вплив, і африканські звичаї, і американський стиль життя. Подібне змішання, характерне для всіх карибських островів, породило спільність креольської культури, що виключно важливо для самосвідомості жителів островів.

Іспанські традиції найбільш значущі в домініканської культурі, вони визначали життя Домініканської Республіки протягом довгих століть. Література і образотворче мистецтво довгий час наслідували європейським стильовим напрямкам. І лише в середині XIX в. з'явилися передумови для створення оригінальних творів, пов'язаних з власною традицією та сучасністю.

Основоположником національної літератури є Хосе Нуньєс де Касерес - поет-неокласицист, автор патріотичних віршів, сатир і байок. Вершина домініканської прози - історичний роман Мануеля де Хесуса Гальвана «Енрікильо» (1878), що оповідає про перипетії колонізації Еспаньйоли на початку XVI ст., В романі яскраво представлено перше повстання індіанців проти іспанців.

Широко відомі домініканські письменники - члени сім'ї Енрікес-Уренья. Саломе Уренья де Енрікес була однією з найпопулярніших поетес епохи постромантизму. У 1881 вона організувала жіночі педагогічні курси, перший домініканський центр вищої освіти для жінок. Два її сина стали видатними латиноамериканськими письменниками та мислителями.

Архітектура в Домініканській Республіці являє собою складну суміш різних культур. Глибокий вплив європейських колоністів є найбільш очевидним по всій країні. Стиль бароко, для якого характерним є багато конструкцій і різноманіття структур, найкраще можна побачити в столиці Санто-Домінго, яка є домом для першого собору, замку, монастиря і фортеці в Америці, розташований в міській колоніальній зоні. Всі архітектурні об’єкти столиці декларовані в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Домініканська Республіка відома за музичним стилем під назвою меренге, тип живого, швидко розвиненого ритму і танцювальної музики, що складається з темпом приблизно від 120 до 160 ударів на хвилину на основі музичних елементів, таких як барабани, латуні, хордових інструментів і акордеона, а також деяких елементів, унікальних для іспаномовних країн Карибського басейну, таких як Тамбора і Гуіра. Деякі відомі виконавці меренге : Джонні Вентура, Хуан Луїс Герра, Серхіо Варгас, Міллі Кесада. Меренге стала популярною в Сполучених Штатах, в основному на Східному узбережжі, протягом 1980-х і 1990-х років.

Також Домініканська Республіка славиться своїми неділями моди, які проводяться протягом останніх 7 років в країні. Всесвітньо відомий модельєр Оскар де ла Рента народився в Домініканській Республіці в 1932 році, навчався в провідного іспанського дизайнера Крістобаля Баленсіага, а потім працював з будинком Lanvin в Парижі.

Щодо спорту, то бейсбол на сьогоднішній день є найбільш популярним видом спорту в Домініканській Республіці. Країна має бейсбольну лігу шести команд. Після Сполучених Штатів, Домініканська Республіка займає друге за величиною число МЛБ (MLB) гравців. Оззі Вергілія старший став першим гравцем домініканського походження в MLB. Інші відомі гравці в бейсбол, народжені в Домініканській Республіці : Робінсон Кано, Джуліан Хав'єр Педро Мартінес та інгші. У 2013 році команда Домініканської Республіки вийшла у фінал і перемогла в World Baseball Classic.

Баскетбол також користується відносно високою популярністю. Аль Горфорд, Феліпе Лопес, і Франсіско Гарсія є гравцями домініканського походження у Національній баскетбольній асоціації (НБА).

Також популярним є теквондо, в якому Габріель Меседес виграв олімпійську срібну медаль в 2008 році.

Отже, як бачимо, країна має великий соціально-культурний потенціал і багато громадян,відомих у всьому світі завдяки своїм особистим досягненням у різних сферах культури і спорту.

Розділ 5. Стосунки з Україною

Дипломатичні відносини між Україною і Домініканською Республікою останнім часом розвиваються динамічно, в дусі дружби і співпраці. Хоча поки посольства і не відкриті: обов'язки посла України в Домініканській Республіці виконує посол України в Кубі.

Домініканська республіка зацікавлена у встановленні з Україною стабільних ділових зв'язків. Щодо України, то її інтерес у співпраці з Домініканською республікою в тому, що ця маленька країна розташована в самому центрі Карибського регіону, на перетині найважливіших транспортних маршрутів. Для багатьох європейських країн Домініканська Республіка є свого роду мостом, що з'єднав їх з державами регіону, ту ж роль Домініканська Республіка могла б зіграти для України.

Важливим кроком до налагодження взаємовідносин стало підписання між Урядом України та Урядом Домініканської Республіки у 2003 році угоди про відмову від віз для громадян, які користуються дипломатичними та службовими паспортами. Ця угода була створена як інструмент для зміцнення зв’язків між державами у дипломатичній сфері.

Також ці дві країни ведуть досить активну торгівлю товарами і послугами між собою. Далі наведені показники торгівлі за 2012 рік:

· Експорт товарів з України до Домініканської Республіки — 116744,7 тис. дол. США

· Імпорт товарів з Домініканської Республіки до України — 3138,1 тис. дол. США

· Експорт послуг з України до Домініканської Республіки — 5019,5 тис. дол. США

· Імпорт послуг з Домініканської Республіки до України — 773,1 тис. дол. США

Таким чином, перспективи подальших відносин очевидні, обидві країни зацікавлені в розвитку всебічних зв'язків.

Висновки і пропозиції

Домініканська Республіка займає друге за величиною економіки місце в Центральній Америці та Карибському басейні. Загалом країна має досить високий економічний потенціал і є достатньо забезпеченою факторами виробництва. Основними галузями господарства є туризм, сільське господарство, гірничодобувна і цукрова промисловість.

Країна входить до багатьох світових і регіональних організацій, таких як ООН, ЮНЕСКО, КАРІКОМ, СЕЛАК та інші. Також Домініканська Республіка має чітко виражений культурний потенціал, є відомою за рахунок літературних, культурних і спортивних досягнень своїх громадян.

Щодо стосунків з Україною, то між цими двома країнами проводиться тісна співпраця та відбувається розвиток дипломатичних відносин. Домініканська Республіка має досить активну зовнішню торгівлю товарами і послугами з Україною.

На мою думку, розвиваючи сферу туристичних послуг і туристичну інфраструктуру, а також налагоджуючи тісні взаємозв’язки між різними країнами світу, Домініканська Республіка може перетворитися з країни, що розвивається, в досить розвинену країну вже в недалекому майбутньому.