Дисципліни:
Курсовий проект
На тему:

Формування комплексу маркетингу підприємства "Лазер", яке виготовляє принтери.

Дисципліна: Маркетинг
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 2249 Додано: 2015-04-21
Частина тексту

Планування кампанії з просування товару

Дуже важливим етапом у формуванні комплексу маркетингу є розроблення кампанії з просування товару на ринок. Саме ця складова передбачає вибір ефективних методів представлення товару потенційним покупцям.

Що стосується стратегії, то фірма обирає стратегію «притягування» споживачів до товару. Вона передбачає значні витрати на рекламу і стимулювання попиту. Однак, результатом цієї стратегії буде максимальний ефект від продажу.

До рекламних заходів, які проводитимуться на підприємстві відносяться:

Заголовок рекламного звернення у журналі звучатиме так: «Принтери ТМ «ЛАЗЕР+» висока якість, розумна ціна!»

Текст звернення:

«У супермаркетах електроніки ШОК та Ельдорадо діють весняні знижки на весь асортимент принтерів ТМ «ЛАЗЕР+»! Зекономте свої гроші,оцініть переваги сучасних моделей принтерів ТМ «ЛАЗЕР+» та отримайте знижку на першу заправку картриджа у нашому сервісному центрі».

Стимулювання збуту на фірмі відбуватиметься наступним чином:

Для створення міцни зв’язків із громадськістю фірма проводить наступні заходи:

З допомогою обраним методів персонального продажу товариство йде на прямий контакт із покупцем і тим самим здійснює активні продажі. Цими заходами є:

Отже, розроблені у роботі заходи просування принтерів ТМ «ЛАЗЕР+» сприятимуть максимальній поінформованості населення про товар, створенню позитивного іміджу на ринку та отриманню очікуваного доходу.

Висновок

У курсовому проекті сформовано комплекс маркетингу приватного акціонерного товариства «ЛАЗЕР+», що випускатиме сучасні моделі принтерів.

У першому розділі проведено аналіз ринку, а саме описано діяльність відомих зарубіжних конкурентів компанії, подано характеристику маркетингового середовища. Ціни на товари конкурентів є досить високими, а рівень доходів та демографічна ситуація в Україні негативно вливають на попит на товар такого рівня цін. Ціни на товари конкурентів становлять від 370 грн. до 40000 грн. (широкоформатні).

Проаналізувавши потребу у друку за допомогою матриці індивідуальних потреб, бачимо, що на її формування в основному впливає стиль життя особистості та рівень доходів. Дана потреба проявляється у різних галузях життя: робота, навчання, тощо.

У другому розділі досліджено ринок з допомогою опитування, а саме анкетування. Проаналізувавши результати опитувань та графіки, сформовані у процесі опрацювання анкети, бачимо, що 89% респондентів мають принтери, 11% користуються послугами копі центрів, або друкують у знайомих; в основному 32% респондентів купують товар у супермаркетах електроніки, 27% – у спеціалізованих магазинах; популярність (45%) користуються лазерні принтери, потім струменеві (38%); в основному для клієнтів важлива чіткість та швидкість друку і ціна.

Провівши сегментацію за двома змінними можна стверджувати, що цільовою аудиторією є особи із середнім рівнем доходів, які займаються прагнуть придбати принтери за середніми цінами. Отже, ПрАТ «ЛАЗЕР+» обирає стратегію цільового маркетингу, з метою повного задоволення потреб обраної аудиторії та отримання стабільного прибутку.

У процесі формування товарної політика ПрАТ «ЛАЗЕР+» було описано три рівні товару:

На І рівні товару відображено його основну вигоду –   відтворення електронного варіанту документа на папері. ІІ рівень показує реальне виконання товару: 1) властивості; 2) зовнішнє оформлення;  3) упаковка; 4) якість;  5) логотип – «ЛАЗЕР+» (рис. 3.2). ІІІ рівень відображає  товар із підкріплення. 1) сервісне обслуговування; 2) кредит; 3) доставка.

Провівши позиціонування товару ПрАТ «ЛАЗЕР+» відповідно до конкурентів, бачимо, що продукція товариства знаходиться в секторі «низька    ціна – висока якість». Саме з допомогою низьких цін підприємство зможе привернути увагу покупців. Як бачимо, товар ПрАТ «ЛАЗЕР+» не поступається якості основних конкурентів: Epson, HP, Panasonic, Canon (висока чіткість друку), а також є більш якісним по відношенню до таких конкурента Citizen.

Попит на принтери є еластичним, бо значення еластичності по модулю є більшим за 1. При зростанні ціни на 1% попит знизиться на 2,66%. Тому, розрахувавши коефіцієнт еластичності попиту, бачимо, що залежність між попитом і ціною є обернено пропорційна – ціна зростає, відповідно попит знижується і навпаки.

На основі розрахунків пробного маркетингу ми визначили, що оптимальна ціна на принтер складатиме 567,19 грн., при якій оптимальний обсяг дорівнюватиме 596 шт. Прибуток становить 54329,87 грн., собівартість виготовлення одного принтера ТМ «ЛАЗЕР+» становить 475,98 грн.

У п’ятому розділі сформовано збутову політику ПрАТ «ЛАЗЕР+». Компанія постачатиме товар у супермаркети електроніки ШОК, Ельдорадо, Фокстрот, ФоксМатр, які знаходяться у кожному регіоні України.  Товариство обирає однорівневий канал розподілу, який в свою чергу є непрямим. Такий вибір здійснено тому, що цей канал є досить вигідний з економічної та логістичної точки зору: відсутність витрат на утримання додаткових основних фондів (приміщення, будівлі у випадку наявності власних магазинів); додаткова реклама збоку торгової точки, де продається товар; мінімізація ризиків (пошкодження під час зберігання, викладки; у випадку крадіжки); отримання більшого прибутку завдяки розміщенню товару у відомих торгових точках; ширше коло споживачів; широке коло респондентів для майбутнього дослідження ринку; отримання досвіду у галузі торгівля від своїх партнерів.

   При обсягу продажу 289-х принтерів підприємство не буде отримувати прибутку, але і не буде збитковим (рис. 5.2).

До рекламних заходів, які проводитимуться на підприємстві відносяться: рекламне звернення у газеті та журналі (текст рекламного звернення у журналі подано у розділі 6); реклама на біг-бордах; реклама у точках продажу (роздача рекламних буклетів у торгових центрах, супермаркетах; розміщення шелфтокерів.

Проводитимуться також наступні заходи зі стимулювання збуту: знижки для партнерів; акції з нагоди ювілею фірми; моральне та матеріальне стимулювання власного персоналу (премії, надбавки, подяки, цінні подарунки, передсвяткові подарунки); конкурси серед персоналу.

Товариство підтримує тісні зв’язки із громадськістю, а також з допомогою професійних торгових представників просуває товар у торгових точках.

Отже, розроблений комплекс маркетингу сприятиме максимальному  задоволенню потреби ринку у чіткому друку, а також забезпечить ПрАТ «ЛАЗЕР+» стабільний та високий прибуток.