Дисципліни:
Курсовий проект
На тему:

Формування комплексу маркетингу підприємства "Light Move", яке займається виробництвом кросівок.

Дисципліна: Маркетинг
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 2675 Додано: 2015-04-09
Частина тексту

Аналіз ринку

Підприємство «Light Move»(«лайт мув») буде займатися виробництвом кросівок. Рішення змотивовано тим,що на території України на даний час є дуже мало аналогів таких підприємств,тобто майже відсутня конкуренція з вітчизняними виробниками.

На даний момент, населення купує взуття таких фірм, як: «Nike», «Adidas»,«Puma», «Reebok» та інші.Великий плюс у тому, що на території Львівської області відсутні підприємства такого роду,тому це збільшить попит саме на наш товар.Також зменшаться затрати на перевезення.Це,безумовно, позитивно відіб’ється на ціні виробленого товару.

Під брендом «Light Move»(«лайт мув») вироблятимуться кросівки з високоякісних матеріалів,розраховані на людей,які ведуть активний спосіб життя.Маркетологи впевнені,що підприємство буде конкурентоспроможне з найвідомішими брендами,не буде поступатися їм у ціні та якості.Збут товару буде досконалим,щоб уникнути підробок, браку та контролювати процес продажів. На даний момент є потреба у спортивному взутті високої якості, яке буде популярним серед різних вікових груп населення.

Наведемо класифікацію за матрицею класифікації індивідуальних потреб.

У наш час кросівки використовують з потребою захисту своїх ніг від будь-яких пошкоджень, найчастіше під час занять спортом або при звичайній ходьбі

1) за ієрархією потреб: цю потребу віднесемо до первинної,адже це фізіологічна потреба людини і потреба в безпеці та комфорті, які особливо важливі для людини;

2)фактори,які впливають на формування цієї потреби: це природно-кліматична та вікова потреба. Для молоді розроблений один тип взуття, для старших людей – інший. У спеку взуття повинно «дихати », щоб забезпечити людині максимальний комфорт під час пересування, а у люті морози взуття повинно щільно прилягати до ноги та не промокати. Тому цю потребу у комфорті у різні пори року ми віднесемо до природно-кліматичної;

3)за часовими параметрами: поточні.Потреба у захисті ніг залишається та ще надовго залишиться на одному з перших місць. Кожна людина, незалежно від її віку чи соціального стану піклується про свій захист та здоров`я;

4) за суспільною думкою: люди здавна задумувались лише про захист ніг. Комфортність та зовнішній вигляд їх зовсім не цікавив. На даний момент новітні технології роблять усе можливе, щоб максимально якісно виробити взуття з максимальним комфортом та відповідним зовнішнім виглядом;

5) за ступенем поточної необхідності: відносяться до нормального ступеня. У наш час неможливо уявити людину, у якої б не було потреби у взутті

6) за причиною виникнення: відносяться до природної потреби,бо це елементарний захист ніг,також до привитих модою та рекламою товарів, це досить вагомі причини для покупки.

7) за характером бар’єрів задоволення потреб: пов’язані зі здоров’ям та соціально обумовлені. Взуття не шкодить здоров’ю людини, а навпаки полегшує ходьбу, саме тому у ньому така потреба.

Входячи на ринок, підприємство співпрацює як з мікросередовищем так і з макросередовищем. Мікросередовище це такі чинники, які безпосередньо впливають на підприємство або схильні до його прямої дії. Наприклад це конкуренти, посередники, контактні аудиторії, споживачі. Розглянемо детальніше мікросередовище нашого підприємства.

Постачальниками «Light Move» є вітчизняні компанії. Ми постачаємо шкіру, текстильні матеріали та деякі види пластику. Цю продукцію ми використовуємо у нашій діяльності, до прикладу візьмемо шкіру. Її значно дешевше закупляти у вітчизняних компаніях, аніж везти з-за кордону. Якістю вона нічим не відрізняється. Ми переконалися у надійності поставок та ціні, яка відповідає якості.

Маркетингові посередники. Наша компанія звертається до посередників за допомогою у збуті товарів. Найчастіше звертаємось до маркетингових агентств, та транспортних компаній, які допомагають у просуванні «Light Move» та забезпечують організацію перевезень. Звичайно, «Light Move» користується послугами страхової компанії та послугами банку.

Контактні аудиторії. Підприємство функціонує серед різних типів контактних аудиторій, таких як: засоби масової інформації, різні фінансові кола, аудиторії державних закладів, наприклад податкова адміністрація. Підприємство керується у своїй діяльності правовими актами, що розробляються та затверджуються місцевими та всеукраїнськими органами державної влади. Внутрішні контактні аудиторії - весь персонал підприємства є висококваліфікованим, має відповідні професійні навики та досвід роботи.

Конкуренти. Конкурентів у нашої компанії більш, ніж достатньо. Це такі відомі та розрекламовані бренди взуття, як: “Puma”, “Nike”, “Adidas”, “Kangol”. Усі,без винятку конкуренти є потужними виробниками.Потрібно показати людям, що саме вітчизняне взуття заслуговує конкурувати з такими відомими брендами, та не поступатися їм ні в якості, ні в ціні. Вітчизняним конкурентом на даний момент являється ПП «Стептер».

ПП «Стептер» знаходиться у м.Винники Львівської області. Пропонує широкий асортимент товарів, найчастіше класичне взуття зимового та осіннього плану. На західній Україні це доволі престижне та дороге підприємство, проте мало розрекламоване. Це єдине підприємство-конкурент у Львівській області серед вітчизняних виробників. Взуття виробляють виключно зі шкіри та замші. Постійним клієнтам пропонують непогані знижки до 20%. Ціна взуття коливається від 200 до 600 грн.

Найпопулярнішою компанією серед підлітків та студентів є «Adidas». Вони зарекомендували себе з найкращої сторони. Це німецькі виробники, тому якість говорить сама за себе. У Львові можна зустріти безліч оригінальних магазинів, наприклад на вулицях: Кн.Ольги 120,Городоцькій 76,Просп. Тараса Шевченка 5 та у торговому центрі «Кінг Крос». Щодо «Adidas» то це підприємство займається не лише виробництвом кросівок. До асортименту товарів входять також куртки, светри, футболки, шорти, тобто весь набір товарів, який потрібний для активної людини. Виробляють взуття у більшості із синтетичних матеріалів, таких як гуми, поліуретану, каучуку. Ціни коливаються від 300 до 800 грн.

Така сама ситуація і з підприємством «Puma». Ці два підприємства є найзапеклішими конкурентами на ринку та намагаються «переплюнути » одне одного з кожним днем. Спортивний магазин «Puma» знаходиться за адресою м. Львів, вул. Княгині Ольги, 106. Пропонує товари не найвищої якості здебільшого із синтетики. Збуває свої товари підприємство добре, бо мають гарно розвинену систему знижок та використовують різноманітні акції. Займаються благочинністю. Ціни коливаються від 200 до 500 грн.

ПП «Nіke» надійне та стабільне. Любить проявляти креативність у нових товарах, тобто новинки в асортименті товарів першими з`являються у цього підприємства,а вже потім інші ПП намагаються удосконалити або повторити стиль взуття. Це ПП займається різними видами спортивних товарів. Знаходиться підприємство на вулиці Стрийській 30, ТЦ «Кінг Крос Леополіс». Серед всіх конкурентів ПП «Nike» має найвищу якість бігових кросівок, які виготовляються із легкої пластмаси та каучуку. Ціни помірно високі – від 300 до 600 грн. Використовує сезонні розпродажі зі старих колекцій та найбільший попит має серед молодого населення до 25 років.

ПП «Centro»знаходиться у ТЦ «Кінг Крос Леополіс». Пропонує взуття середньої якості за дуже низькими цінами. Виробляє товари лише із синтетичних матеріалів. Підприємство створене досить недавно тому ніяких маркетингових заходів, типу акцій чи знижок, не проводило. Ціни коливаються від 150 до 300 грн.

Потенційні споживачі. Підприємство діє на споживчому ринку, продає товари для задоволення особистих потреб клієнтів. Споживачами є люди віком від 15 до 55 років найчастіше з середнім та високим рівнем доходів.

Макросередовище – це чинники, які непрямим чином впливають на підприємство і не підконтрольні йому. Наприклад демографічні фактори, економічні, фактори науково - технічного середовища. Далі розглянемо їх.

Демографічні фактори. На даний час у Львівській області проживає 2 млн. 540 тис осіб. Серед них,з невеликим відставанням переважають чоловіки над жінками. «LightMove» це не суттєво,адже ми виробляємо взуття як для чоловіків так і для жінок.Середній вік населенняобласті за статистикою – 36 років. По цих даних «Light Move» може зробити певну акцентуацію на тип взуття,яке здобуде найбільшого попиту у нашому регіоні. Тому, можемо зробити висновок, що демографічні фактори незначною мірою, проте впливають на діяльність підприємства

Економічні фактори: найбільше впливає рівень інфляції та його зміни. Впливає на вартість ресурсів, що купуються підприємством, рівень процентних ставок за кредитами, структуру попиту на певні групи товарів. Також одним з головних економічних факторів є динаміка курсу національної валюти. Цей фактор найбільше впливає на експортерів та імпортерів продукції.Ми вважаємо, що потрібно детально та ретельно вивчати економічну ситуацію, адже завдяки їй і тримається функціонування підприємства. Економічні фактори мають величезний вплив на підприємство.

Фактори науково-технічного середовища: значною мірою впливають на «Light Move».У наш час є безліч науково технічних відкриттів. Колись люди не задумувались чи взуття пропускає повітря,чи ні,чи взуття легке,чи важке.Проте зараз прогрес дійшов до того,що в магазині можна запитати продавця про ступінь амортизації або про тертя з поверхнею,якщо взяти до прикладу спортсменів,для них це дуже важливо. Ми вважаємо,що потрібно йти в ногу з часом та удосконалюватися з кожним днем.

Отже, у цьому розділі ми проаналізували мікро та макросередовище «LightMove», а також особливості маркетингового середовища. Відносно конкурентів можемо сказати, що це найпрестижніші фірми у світі, тому конкурувати буде складно. Проте, там де немає конкуренції-немає прогресу. Ми вважаємо, що підприємство зможе зайняти і свою міцну позицію, для початку, на ринку держави. Слід враховувати та не забувати про жоден фактор мікро та макросередовища, вони дуже важливі, тому, щоб бути конкурентоспроможним слід серйозно поставитися до економічних факторів та факторів науково-технічного середовища.

Висновки

Нашим завданням було сформувати комплекс маркетингу підприємства. У першому розділі ми аналізували ринок, на якому будемо працювати, розглянули детально мікро та макросередовище підприємства, розглянули усіх конкурентів, з якими будемо стикатися під час роботи. Це такі підприємства,як «Adidas», «Nike», «Puma», «Stepter», «Centro».Відносно конкурентів можемо сказати, що це найпрестижніші фірми у світі, тому конкурувати буде складно. Проте ми впевнені, що підприємство зможе посісти гідне місце серед конкурентів.
У другому розділі ми провели анкетування та сегментацію ринку. Ми побачили, як саме люди ставляться до нашого товару та до товарів конкурентів, оцінили реальні шанси існування та конкурування підприємства та обрали один сегмент ринку, який нам найбільше підходить.Головним у цьому розділі було визначити хто саме буде купляти кросівки саме нашого підприємства. Здебільшого це виявились люди віком від 18 до 30 років і з середнім заробітком 2000 грн.

У третьому розділі ми розробили концепцію товару та визначили його характеристики. Позиціонували товар за трьома рівнями та описували кожен рівень. Тепер ми бачимо навіть найменші відмінності нашого товару від товарів конкурентів. Описано переваги користування кросівками, їхній зовнішній вигляд та фірмова коробка.

У четвертому розділі підприємство встановило, що люди досить чутливі до коливання цін, бо попит еластичний. З початку розділу ми проводили пробний маркетинг. У ньому ми визначили взаємозв`язок між ціною і попитом, який виявився досить щільним. Оптимальна ціна на товар = 277.16 грн., та оптимальні обсяги збуту 3548 шт. Підприємство отримає прибуток від реалізації у розмірі 224798,87 грн.

У п`ятому розділі ми обрали оптимальні канали розподілу продукції, визначили посередників, яких ПП «Light Move» буде залучати до її реалізації. Ми обрали селективний розподіл та однорівневий канал розподілу. Це буде найдоцільніше, бо підприємство не збирається охоплювати масовий ринок. Точка критичного збуту = 1135 штук. Саме за таких продажів підприємство не отримає ні прибутків, ні збитків.

У шостому розділі «Light Move» обрав стратегію «проштовхування», яка передбачає інтенсивне стимулювання сфери торгівлі для просування товару по каналу збуту. Щодо «паблік-рілейшнз» то підприємство буде виступати на телебаченні, радіо та інших засобах масової інформації, також займуться спонсорством – будуть фінансувати різні спортивні заходи, що неодмінно добре вплине на імідж підприємства. Рекламна сфера також розвиватиметься. ПП планує запустити рекламу на телебаченні та у газетах і журналах. Щодо персональних продажів, то агент буде проводити презентації для групи осіб, а також в його функції буде входити розповідь про переваги саме наших кросівок покупцям особисто.