Дисципліни:
Курсова робота
На тему:

Система моніторингу фізичної активності людини.

Дисципліна: Технологія створення програмних продуктів
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc, PowerPoint Ppt

Переглядів: 2649 Додано: 2015-04-09
Частина тексту

Зміст

Вступ

Індивідуальне завдання

Послідовність виконання та зміст проекту

Опис моделі компонентів, опис моделі процесу

Актуальність даної теми

Постановка задачі

Порівняльний аналіз існуючих програмних рішень,аналіз ризиків

Схема варіантів використання ПП

Архітектура ПП.MVC архітектура

1.Компоненти

2.Переваги

3.Функціонально-логічна схема

4.Інфологічна схема опису структури БД

Плани, бюджет

Протокол верифікації

Основні вимоги до ПП

Аналіз вимог замовника до ПП

Індивідуальна частина

1. Архітектура

2. База даних

Висновок

Список використаної літератури

Додаток А

Додаток Б

Вступ

Світ не стоїть на місці і ми живемо в такий час коли не уявляємо собі свого життя без пристроїв-помічників , які допомагають нам і роблять наше повсякденне життя простішим. Невід’ємною частиною нашого життя став мобільний телефон. Сучасні смартфони вміщують в собі все, що потрібно сучасній людині . Виникла і така потреба в програмі , яка б могла дозволити простому користувачу , який хоче тримати себе в тонусі , стежити за своєю фізичною активністю, відстежувати вибрані маршрути пробіжок і щоразу вибирати нові.

У даній курсовій роботі ми спробуємо створити зручний і ефективний інструмент , для тих хто хоче тримати себе у формі , веде активний спосіб життя і дбає про своє здоров’я. Цю програму можна установити на свій смартфон і вона стане незамінним помічником для активної людини. Зручний інтерфейс та простота в користуванні стануть приманкою для користувачів. Функція плеєру вибиратиме улюблені треки, а база даних дозволить вам слідкувати за вашими успіхами .

Метою курсової роботи було створення оптимальної програми , яка дозволить користувачу відслідковувати свою активність протягом дня, тижня, місяця : будь то пробіжки чи просто прогулянки на свіжому повітрі. Робота заснована на принципах зручності у користуванні і максимально зрозумілої для користувача подачі інформації .

В даній курсовій роботі використано всі теоретичні та практичні навики роботи в невеликій команді , створення програмного продукту на новій технології. Для виконання роботи було створено команду , вибрано загальну концепцію та розподілено роботу між учасниками поетапно.

Для реалізації функціональної частини в завданні було складено технічне завдання , проаналізовано вже існуючі на ринку програмні продукти. Підібрано оптимальне середовище розробки , яке є безкоштовним , та використано безкоштовні сервіси від Google.

Мета даної курсової роботи (проекту)

Вивчення та практична участь в процесі розроблення програмного продукту в невеликій команді розробників.

Індивідуальне завдання

Система моніторингу фізичної активності людини

- Доступний інтерфейс

- GPS-трекер, відслідковування в реальному часі місце розташування, швидкість, час сеансу .

- База Даних(зберігання історій всіх сеансів)

Послідовність виконання та зміст проекту:

1. Сформувати команду (2-4 чол.) та отримати (вибрати) варіант індивідуального завдання.

2. Проаналізувати індивідуальне завдання, вибрати модель процесу розроблення ПП, визначити стадії, головні та додаткові віхи кожної стадії, розподілити ролі учасників команди та описати індивідуальні обов’язки кожного учасника згідно моделей MSF.(Опис моделі команди, опис моделі процесу).

3. Формулюється “Постановка задачі”, в якій описують необхідність розроблення даного програмного продукту, а також його предметна область. (Табличка "Постановка задачі").

4. Виконується “Передпроектне дослідження”, в якому дається детальний огляд уже існуючих програмних продуктів і рішень в даній предметній області, аналіз необхідних технологій, а також здійснюють аналіз ризиків. (Порівняльний аналіз існуючих програмних рішень, Аналіз ризиків).

5. Здійснюють опис бізнес процесів, в яких буде працювати система; виявляють зовнішні і внутрішні фактори, що мають відношення до побудови програмної системи, розробляють рисують та аналізують варіанти використання ПП. (Схеми варіантів використання ПП).

6. Проводять архітектурне проектування - розглянути, описати і пояснити вибір архітектури ПП. (Архітектура ПП)

7. Функціональне проектування – розробити функціонально-логічну схемуПП з деталізацією програмних модулів до третього рівня. Виділити зовнішні та внутрішні сутності в програмній системі (напр., блок з тінню для зовнішньої сутності, а без тіні - для внутрішньої). Взаємозв’язки між блоками (або процеси в системі) повинні мати напрямки. Кожен блок повинен мати коротке позначення на схемі й розгорнутий опис в тексті. (Схема, опис блоків в тексті записки).

8. Інфологічне проектування – при необхідності вибрати БД, розробити структуру даних ПП, та схеми потоків даних в системі. (Інфологічна схема, опис структури даних, опис потоків даних).

9. Провести контроль спроектованої програмної системи (ПП) на коректність і відсутність протиріч.

10. Сформувати зведений план розроблення ПП і розрахувати бюджет в MS Project (Плани, бюджет):

- План розроблення програмних модулів;

- План тестування модулів програмної системи;

- План дистрибуції та впровадження ПП.

11. Програмна реалізація: (структурна схема або схема взаємодії класів, програмний код з коментарями (? 1 коментар на 10 рядків коду), результати компіляції - екзешка, процедура, компонента, тощо)

- Спроектувати інтерфейс користувача та розробити головну програму (головну сторінку сайту) - для менеджера команди;

- Здійснити повну програмну реалізацію одного вибраного модуля програмного продукта - для кожного учасника команди.

12. Зібрати і скомпілювати розроблені модулі та провести робоче тестування розробленого ПП. (Протокол тестування).

13. Провести верифікацію роботи системи згідно з Постановкою задачі та Функціональною специфікацією. (Протокол верифікації).

14. Сформувати документацію на розроблений ПП. (Документація).

15. Розробити інструкцію користувача ПП. (Інструкція, help-система).

16. Підготовити індивідуальний звіт (пояснювальну записку) про виконану роботу для захисту проекту у відповідності до держ. стандартів. Обсяг записки не менше 20 стор. Схеми оформляються у відповідності з держ. стандартами та згідно з правилами вибраної методології розроблення ПП.

17. Розробити та підготувати спільну (об’єднану) презентацію в PowerPoint процесу розроблення ПП та отриманих результатів. (Індивідуальна презентація кожного учасника групи).

18. Сформувати власні висновки. Для цього провести аналіз створеного ПП і зробити висновки про виконану роботу, в яких потрібно сформувати чіткі вказівки щодо доцільності застосування в даному проекті тих чи інших методів, середовищ або технологій, їх функціональної надлишковості чи недостатності й т.д., а також дати рекомендації про шляхи усунення виникаючих обмежень. У висновках необхідно відмітити актуальність/неактуальність і подальше використання реалізованого проекту. (Висновки).

19. Представити список використаної літератури.

Постановка задачі

Елемент

Опис

Проблема полягає в

Можливостях людей вести активнийй спосіб життя

Люди все більше практикують застосовувати додаткові пристрої і засоби у повсякденному житті. Не виключення стало і фізичні вправи. Вже звичкою стали онлайн калькулятори калорій , програми розрахунків добової кількості води та інші.

Проблема зачіпає людей ,які намагаються підтримувати себе в формі

Нашою цільовою аудиторією стануть , зазвичай офісні працівники , та люди , в яких малорухливий тип праці. У зв’язку з тим , що більшість подібних прогарам є платною або потребує затрат на додаткові пристрої не кожен може собі це дозволити.

В результаті

Нами було вирішено створити программу-додаток для моніторингу фізичної активності людини

Проаналізувавши продукти , які вже є на ринку , ми поставили за мету створити программу-додаток під операційну систему Android, яка буде використовуватися користувачами , які займаються бігом.

Перевагою нового рішення є легкість у користуванні , доступність.

Зручний інтерфейс , інтернаціоналізація, доступність інформації , все це та багато іншого дозволять звичайним людям , не прикладаючи особливих зусиль , насолоджуватися пробіжкою , а потім у зручній формі отримувати результати тренувань.

Порівняльний аналіз існуючих програмних рішень , аналіз ризиків

На сьогоднішній день існує не надто велика кількість програм , які працюють в якійсь конкретній області , яка стосується фізичних вправ та активного відпочинку. Зазвичай такі програми вміщують в собі по кілька видів спорту , що значно ускладнює користування: велике меню , багато різних налаштувань та інше.

Для того щоб привабити користувачів потрібно , щоб программа ефективно , достатньо швидко працювала, була максимально простою у використанні та користуванні, мати чітку структуру . По такому принципу створюються практично всі програми-додатки для мобільних пристроїв.

В курсовому проекті наведено аналіз кількох таких программ і у всіх цих прогарамах є свої недоліки, а саме :

- Зазвичай вони є платними

- Деякі потребують додаткових аксесуарів

- Містять в собі багато не завжди потрібної інформації

- Мають досить високі вимоги до ресурсів телефону

- Всі прогарми англомовні

Було проаналізовано програми:

Програму–додаток Nike+ (рис.2.1) Один з найпопулярніших і найфункціональніших додатків, фаворит спортсменів, марафонців і навіть олімпійців!

Nike+ стежить за часом та ефективністю вашого тренування - під час бігу відбувається запис часу, відстані, швидкості і навіть маршруту. Можливість аудіоповідомлень робить тренування веселіше - ще на шляху ти можеш почути про те, скільки калорій вибігала. Поділися інформацією про тренування з друзями в соцмережах, влаштовуй змагання з ними - це можна зробити після того, як заведеш свій аккаунт Nike +. Основним його недоліком є те, що програма працює разом із кросівками Nike . Так само недоліком можна вважати підтримку не всіх пристроїв (мобільних телефонів з якими працює додаток) :

- Всі Sony Ericsson Xperia

- Всі пристрої LG

- Планшети

Також на форумах ми знайшли інформацію про те, що програма сама по собі має ряд недоліків , які після оновлень версії перестають працювати , або не працюють взагалі деякі функції.

Програма Strava Running and Cycling GPS (Рис 2.2) Програма, яка працює вже не тільки для бігу , а й для велосипедних рекордів та просто прогулянок . Не потребує додаткових додатків , проте були помічені негативні відгуки про несправну роботу деяких функцій , часто виникає збій роботи програми. Онлайн карти відсутні та не зовсім зрозумілий користувацький інтерфейс.

Зробивши попередній аналіз вище перерахованих програм ми вирішили створити якісний додаток потужний GPS –трекер , який в реальному часі відслідковуватиме ваше місце знаходження , пройдену дистанцію , час , швидкість руху . Створити для нього максимальну підтримку інтернаціоналізації. Всі інформація , про успіхи , заноситиметься в базу даних , і будь який момент користувач зможе переглянути історію тренувань за будь-який період у зручному для нього вигляді.

Ризик — функція ймовірності реалізації певної загрози, виду і величини завданих збитків. Проекти розробки ПЗ завжди пов'язані з високим рівнем змін, невизначеності та ризиків. Проте даний проект не піддається загрозі зміни вимог. Основним ризиком при розробці нашого ПП є ймовірність виникнення незначних помилок в роботі програми на різних мобільних пристроях.

Основні вимоги до ПП

Принципи побудови програмного продукту

Потрібно створити такий програмний продукт, який би із задоволенням використовували користувачі і який міг би створити серйозну конкуренцію на ринку подібним програмним продуктам. Потрібно реалізувати такі задачі : Розробити доступний і зручний інтерфейс для користувача , Створити базу даних , де будуть зберігатися усі дані , забезпечити хорошу взаємодію із зовнішніми ресурсами (GPS, GOOGLE maps), передбачити на майбутнє можливість роботи програми з технологією WI-FI та GSM, можливість додаткового функціоналу , спрямованго на проведення змагань між друзями.

Вимоги до функціональних характеристик

Програмний продукт повинен : забезпечити максимальну просту та швидку роботу і взаємодію із частинами мобільного пристрою; в режимі реального часу надавати інформацію користувачу за максимально короткий час; максимальна надійність у роботі ; система підтримки , яка дозволятиме виправляти помилки; зручність у майбутньому супроводження програмного продукту.

Пояснення до схеми

Користувач за допомогою свого мобільного пристрою запускає роботу програми . Вона в свою чергу синхронізує GPS-пристрій мобільного телефону із супутником , від якого програма отримує координати місцезнаходження пристрою. Для того щоб перетворити координати у зображення на карті програма за допомогою інтернету з’єднується із сервісом Google maps. За допомогою Google maps ми отримуємо карту та своє місце знаходження на ній . Через перетворнення координат програма обраховує пройдений шлях , швидкість та час тренування.Вся інформація про тренування заноситься в базу даних , для того щоб дані можна було повторно використати при виведенні історії успіху.

Аналіз вимог замовника до програмого продукту

Функції програмного продукту:

- Відслідковування місця розташування

- Відслідковування швидкості руху

- Відслідковування пройденої дистанції

- Відслідковування часу сеансу

- Збереження потрібної інформації в базі даних

- Виведення інформації в формі графіків

- Наявність карт місцевості

- Наявність чіткого інтерфейсу

- Система підтримки

- Система налаштувань

- Інтернаціоналізація

Вимоги до інтерфейсів програмного продукту

Інтерфейс програмного продукту повинен бути простим для розуміння для будь-якого користувача. Не повинно бути багато переходів між вкладками, чіткі кнопки. Передбачити як горизонтальну, так і вертикальну орієнтацію екрану. Передбачити Інтернаціоналізацію.

Вимоги до алгоритму роботи і структури програми

Програмний продукт повинен працювати в діалоговому режимі з користувачем , тому програма повинна бути максимально швидкодіючою , тому потрібно використовувати якісні та швидкі алгоритми.

Структура повинна бути не складною , для того щоб легко можна було вносити зміни та покращувати програму за відносно нетривалий проміжок часу.

Вимоги до надійності

Пердбачити захист бази даних від втрати даних , перевірку даних на коректність. Передбачити можливість технічної підтримки при виникненні збоїв в роботі програми.

Умови функціонування (експлуатації) програми.

Необхідно щоб програма працювала на базі всіх версій платформи Android 3.0 (HoneyComb), також повинна забезпечуватися сумісність з усіма мобільними пристроями.

Вимоги до складу і параметрів технічних засобів

Програма працюватиме на операційній системі для мобільних пристроїв Android, тому версія не старіша Android 3.0 (HoneyComb) . Для коректного функціонування від мобільного пристрою потрібно частоту від 1GHz, оперативну пам’ять від 512 Mb,трекер GPS, Wi-Fi.

Вимоги до програмної документації

Розробник має надати документацію щодо користування і управління програмою у друкованому та електронному вигляді. У написаному програмному продукті повинні бути коментарі для того , щоб через декілька років люди , які будуть оновлювати та покращувати програму могли легко розібратися в алгоритмах її роботи.

Висновок

Виконуючи курсовий проект ми набули вміння працювати в команді, розподілити обов’ки та дотримуючись плану старанно виконувати свою частину роботи. Навчилися слухати один одного та враховувати думку кожного учасника. Для взаємодії використовували систему контролю версій TortoiseSVN, що значно спростило нам роботу . Результатом нашої співпраці стала програма-додаток для мобільного пристрою на базі платформи Android не швидше версії 3.0 (HoneyComb). На даний момент програма не вмістила в собі всього задуманого функціоналу.Значну частину функціоналу ми запланували вмістити в наступних версіях проекту. Працювати на базі технології Java було досить комфортно і пізнавально. Завдяки паттерну MVC програма набула властивостей модульності , що в майбутньому дасть нам можливість додавати новий функціонал , чи змінювати вже готовий. Робота в команді стала для нас нелегким випробовуванням кожного на вміння слухати , приймати спільні зважені рішення , та поступатися.

Для розробленого програмного продукту створено проектну документацію та інструкцію користувача. Також налагоджено систему підтримки: якісну та ефективну систему виправлення збоїв програми.