Дисципліни:
Курсовий проект
На тему:

Формування комплексу маркетингу підприємства "QueenCalls", яке виготовляє стаціонарні телефони.

Дисципліна: Маркетинг
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 1655 Додано: 2015-04-08
Частина тексту

Розділ 1. АНАЛІЗ РИНКУ

Фактори мікросередовища:

1. Постачальники – ними є «Power Lock» (Україна), які постачають пластмасу та алюміній для виготовлення панелей телефону, також корпорація «POLARIS»(Польща) постачає мікросхеми; обладнання для складання, зварювальних робіт, обробки матеріалів постачають дистриб’ютори компанії BGG ,яка випускає апаратуру для високоточних виробничих процесів. Постачальники забезпечують підприємство ресурсами, гарантують надійність поставок і виконання умов договору.

2. Маркетингові посередники – це такі великі оптові компанії як «Фокстрот», «Ельдорадо». До маркетингових посередників також відноситься фірма-спеціаліст з питань організації руху товарів ПП «Кур`єрська служба доставки «Нова пошта». Компанія розвиває дистриб’юторську мережу через інтернет («Rozetka», «Shoplive»).

3. Клієнти - можуть бути, як окремі особи чи сім’ї, що купують товар для задоволення своїх особистих потреб. Також клієнтами можуть бути організації, які купують стаціонарні телефонии для подальшого їх перепродажу. Ще споживачами можуть бути організації, які використовують стаціонарні телефони у своїй діяльності.

4. Конкуренти – «Panasonic», «Philips», «Gigaset» які випускають як дорогу продукцію, так і телефони нижчої ціни. Конкуренти змушують шукати наше підприємство виробляти дешевшу і якіснішу продукцію, або орієнтуватися на ту частину ринку, де потреба ще не задоволена, але фактично такої немає.

5. Контактні аудиторії - виступають ЗМІ, різноманітні громадські організації і профспілки, які фірма намагається стимулювати і налагоджувати з ними контакти, адже вони можуть сприяти розвитку підприємства на ринку.

Фактори макросередовища:

1. Демографічні - зміна чисельності населення, рівень народжуваності, міграція населення та його скорочення спричиняють негативний вплив на попит населення. Вік населення майже не відзначається на попиті, оскільки люди купують стаціонарні телефони незалежно від віку.

2. Економічні – це економічні спади, рівень безробіття, доходи та заощадження населення. В умовах економічних спадів люди надають переваги задоволення першочергових потреб, до яких не належить оновлення стаціонарних телефонів.

3. Природне середовище – природні фактори не мають прямого впливу на наше підприємство, лише через постачальників, оскільки вони безпосередньо працюють з виготовленням ресурсів.

4. Науково-технічне середовище - має значний вплив на діяльність підприємства. Розвиток технологій призводить до появи новіших і кращих товарів, тому щоб не втратити свої позиції на ринку підприємству потрібно йти в ногу з науково-технічним прогресом.

5. Політичне середовище - може впливати на роботу підприємства через певні політичні події чи затвердження законів. Зокрема нещодавно прийнятий податковий кодекс має значний вплив на діяльність підприємства.

6. Культурне середовище – не надто впливає на попит товару, лише такі чинники як розвиток населення і спосіб життя.