Дисципліни:
Лабораторна робота №1
На тему:

Аналіз вимог замовника до програмного продукту «Система автоматизації роботи рекламного агенства».

Дисципліна: Технологія створення програмних продуктів
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 4285 Додано: 2015-04-09
Частина тексту

Мета роботи : Аналіз вимогзамовника на розробку програмного забезпечення . Визначення існуючих проблем та обмежень. Формування власних вимог до програмного забезпечення.

Завдання : «Система автоматизації роботи рекламного агенства »

Попередній аналіз : Основною метою програмного продукту в кінцевому варіанті потрібно побачити облік фінансової звітності роботи рекламного агентства та повну автоматизацію його роботи. Автоматизація роботи повинна включати в себе контроль розміщення рекламного продукту в ефірі , роботу з замовниками та роботу з власниками телеканалів , розміщення зовнішньої реклами та організації роботи працівників. Потрібно забезпечити безпеку і запобігти витоку інформації. Потрібно організувати роботу програми через інтернет або локальну мережу в середині підприємства. Створений програмний продукт спрямовувати на операційну систему , Windows XP, Linux,Windows 7 (64 та 32 bit), бути зручним у використанні , і спрямований на непрофесійного користувача.

Основні вимоги до програмного продукту : Користувачами даного програмного продукту є працівники рекламного агентства. Зокрема забезпечити поділ програми на рівні доступу : найвищий ---у адміністратора , потім секретар, далі рекламні агенти та оператори. Даний програмний продукт повинен дозволяти вносити нову інформацію , редагувати вже внесену та робити автономні копії , для збереження інформації.

Вимоги до функціональних характеристик:

Адміністратор

1. Вхід систему за допомогою логіну і паролю

2. Контроль роботи співробітників

3. Перегляд внесених змін з попереднього сеансу.

4. Перегляд інформацію про співпрацю з замовниками.

Секретар

1. Вхід систему за допомогою логіну і паролю

2. Перегляд внесених змін з останнього та поточного сеансів

3. Створення звітів про проведену роботу

4. Ведення документації про роботу підприємства

5. Внесення інформації щодо укладених договорів

Рекламні агенти

1. Вхід систему за допомогою логіну і паролю

2. Внесення змін щодо рекламних продуктів

3. Внесення інформації щодо замовника та співпрацююче підприємство

4. Перегляд попередніх (схожих ) контрактів

Оператори

1. Вхід систему за допомогою логіну і паролю

2. Введення інформації про рекламні продукти

3. Введення інформації про замовників

Вимоги до інтерфейсу програмного продукту:

1. Робота з програмою повинна здійснюватися в режимі реального часу.

2. Введення інформації через клавіатуру та з допомогою форми , створеної в програмі .

3. Виведення інформації у зручній для користувача формі (формі бази даних )

4. Зручність у роботі програми при роботі з базою даних.

5. Перегляд сторінок за допомогою кнопок.

6. Подання результатів в форматі визначеному користувачем.

Вимоги до ергономічних характеристик:

Система повинна містити можливість пошуку за будь ким критерієм , зручну систему введення та виведення інформації та зручність роботи з нею.

Вимоги до алгоритму роботи і структури даних :

Програмний продукт повинен працювати в системі реального часу з відносно до сприйняття користувачем високою швидкістю опрацювання отриманої інформації. Вестиметься облік інформації про дату та час всіх сеансів , відслідковувати зміну будь-якої інформації.

Вимоги до надійності:

Для входу в систему потрібно ввести логін та пароль входу в систему , що забезпечує відслідковування сеансів роботи та захист інформації від небажаних користувачів. Поділ програмного продукту на рівні надійності, де найвищий рівень доступу у адміністратора, який відслідковує роботу працівників .

Умови функціонування програми

Програмний продукт розроблений для даного замовника повинен керуватися з розробленого інтерфейсу , забезпечувати логінування та автоматично зберігати дані про поточний сеанс в кінці дня , автоматично створювати звіти в кінці кварталу,видавати інформацію в форматі зазначеному користувачем .

Вимоги до складу і параметрів технічних засобів

Основними технічними засобами є головний сервер , та комп’ютери працівників які підєднані до мережі Інтернет або мережевого (локального) зєднання з сервером .

Вимоги до інформаційної і програмної сумісності

Створений програмний продукт спрямований на операційну систему Windows XP, Linux,Windows 7 (64 та 32 bit) ,Програма повинна мати можливість імпорту та роботи з СУБД

Вимоги до програмної документації

До складу програмної документації повинні ввійти інструкції для користувача , описи функцій та можливостей програми. Розробник має надати документацію щодо використання програми у електронному вигляді. Написаний програмний продукт має містити систему довідки і посилання на інтернет ресурси з більш детальними поясненнями. Написаний програмний продукт повинен бути прокоментованим для того, щоб через кілька років люди, які будуть розробляти оновлену версію програми могли легко розібратися в алгоритмі її роботи.

Висновок

При підготовці аналізу вимог замовника до програмного продукту я ознайомилася із всіма тонкощами цього завдання. Навчилася проводити попередній аналіз проблем і обмежень, а також сформувала власний варіант документу «Вимоги до програмного засобу» для системи автоматизації роботи рекламного агентства.