Дисципліни:
Лабораторна робота №2
На тему:

Форматування та захист даних у системі Excel.

Дисципліна: Комп'ютерні системи менеджменту малого та середнього бізнесу
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 3739 Додано: 2013-02-17




Частина тексту
Мета роботи: отримання практичних навичок в проведенні операцій форматування в табличному процесорі Excel.

Теоретичні відомості

1. Автоформатування таблиць.
Excel надає широкі можливості для форматування документів. Це необхідно для кращого сприймання даних користувачем. Для форматування таблиці достатньо помістити курсор АК в межах таблиці. Тоді під час автоформатування область, що відноситься до таблиці, буде визначена автоматично. Якщо ж потрібно відформатувати лише частину таблиці, то необхідно виділити її. Далі слід вибрати пункт Автоформат у меню Формат (рис. 1). Тепер у вікні діалогу автоформатування можна вибрати із списку потрібний стиль, а також задати деякі параметри (натиснувши кнопку Параметры >>).
2. «Ручне» форматування.
Можна також поправити формат «вручну». Для цього потрібно виділити потрібну область і змінити для неї відповідний параметр - розмір (ширина, висота), формат даних і спосіб вирівнювання, атрибути шрифта (в тому числі й колір), та інше.
2.1 Розміри комірок. Для того, щоб змінити висоту стрічки, потрібно перемістити АК на будь-яку комірку в цій стрічці та вибрати пункт Формат\Строка\Высота, а тоді задати висоту в мм. Так само для зміни ширини стовпця треба вибрати Формат\Столбец\Ширина. Окрім того, в обох підменю є пункт «Автоподбор ...». Цей пункт надає можливість автоматично підібрати параметри комірок так, щоб дані, що в них містяться, були повністю видимі. Пункт Формат\Столбец\Стандартная Ширина призначений для зміни стандартної ширини стовпців на листі. Є також можливість «заховати» стрічку чи стовпець (Скрыть). Якщо розміри висоту стрічки потрібно змінити «вручну», не вказуючи числове значення, то для цього достатньо встановити курсор мишки на колонку з номерами стрічок (зліва) на межу - так, щоб курсор набув наступного вигляду. Тоді , натиснувши праву кнопку миші Ви маєте змогу власноручно «перетягнути» верхню чи нижню межу стрічки. Аналогічно можна змінити розміри стовпця.
2.2 Формат даних. Якщо натиснути праву кнопку мишки, коли її курсор знаходиться в межах виділеного блоку комірок, і з контекстного меню вибрати Формат ячеек, то Вам буде надано можливість у діалоговому вікні (рис. 2) змінити цілий ряд параметрів для формату цих комірок. Діалог має шість закладок, на кожній з яких користувачеві пропонується вибір множини значень відповідного набору параметрів. При цьому майже завжди можна бачити зразок, який покаже, як внесені зміни відіб’ються на вмісті комірки.
3. Захист. Однією з найважливіших є можливість встановлення захисту даних в ЕТ. Excel дозволяє захистити від вміст комірок, листів, книг, макросів та графічних об’єктів. Дані можуть бути захищені від зміни або ж взагалі від несанкціонованого доступу (читання).

Висновок: на даній лабораторні роботі я ознайомився із засобами оформлення та захисту даних в Microsoft Excel.