Дисципліни:
Розрахункова робота
На тему:

Обґрунтування ідеї створення суб'єкта підприємництва ПП "Наш сад".

Дисципліна: Основи підприємництва
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 2896 Додано: 2015-01-12
Частина тексту

ВСТУП

В економіці всіх країн є характерним, що на ринку праці існують люди, яким достатньо бути найманими працівниками і отримувати за це заробітну плату, на цій роботі вони можуть себе повністю реалізувати. Ці люди задоволені роботою, при якій непотрібно брати на себе дуже великої відповідальності як і за роботу виконану самостійно, так і за виконану підлеглими, якщо вони є.

Але існують і інші люди, які працюючи на когось і виконуючи дані доручення не можуть себе реалізувати, адже не на всіх посадах людині дозволяють проявляти ініціативу, самостійно шукати шляхи вирішення проблем, навіть якщо вона і більш усвідомлена з певних питань.

До того ж при власній підприємницькій діяльності є можливість отримати набагато більші доходи, ніж коли ти найманий працівник.

Враховуючи всі перераховані причини, я вирішила створити свій власний бізнес, а саме мале приватне підприємство „Наш сад”, яке займається проектуванням та оздобленням ландшафтного середовища.

Для того, щоб почати власний бізнес потрібно не тільки мати кошти чи бути ознайомленим з певних питань, а й мати так званий „підприємницький хист”, який допомагає передбачати певні зміни, які можуть відбутися в економіці країни чи в певній галузі, вміння пристосовуватись до інфраструктури ринку, потреб споживачів, враховувати наявні ресурси і конкуренцію тощо.

Перевагою створення власного приватного підприємства, а не реорганізація вже існуючого підприємства або партнерство чи зміна взятого в оренду є те, що не потрібно виправляти чужі помилки і прорахунки, і не потрібно узгоджувати прийняте рішення з іншими власниками, співвласниками чи акціонерами.

1.Обґрунтування вибору підприємницької діяльності

1.1. Мотивація вибору ідеї

1. Яку саме потребу ( або потреби ) суспільства буде задовольняти ваша підприємницька ідея?

ПП „Наш сад” надає послуги з проектування та оздоблення подвір’я, як приватних так соціальних та державних установ.

В останні роки спостерігається значний попит на послуги саме в цій сфері. А саме споживачі прагнуть до нових оригінальних, вишуканих, сучасних і одночасно не надто затратних проектів.

Проектують всі подвір’я з урахуванням всіх побажань дизайнери та спеціалісти ландшафтного оздоблення.

Тому в останні роки збільшилась потреба в фірмах такого напрямку.

Попит на послуги дизайнерів ландшафтного оздоблення збільшується, оскільки, ще декілька років тому такими послугами користувалися лише досить заможні люди, то в останні роки ними користуються майже всі, хто має особняки або бізнес відповідного характеру.

Отже, фірма ландшафтного дизайну може принести значні доходи, за умови правильної організації роботи.

2. Вказати цільового споживача та географічні і територіальні межі обраної ідеї.

Споживачами даного виду послуг є, як чоловіки, так і жінки різного віку з рівнем доходів середнім і високим. Кожен з них замовляє проект в міру своїх можливостей.

Підприємство розміщене у місті Львів по вул. Лаврівського 27а і надає послуги лише по Львову та Львівській області.

3. Виявити причини виникнення цієї потреби з погляду подальшої оцінки тривалості існування підприємницького проекту?

а)поточний попит споживачів(населення, уряду, фірм);

ПП „Наш сад” надає кваліфіковані послуги по проектуванню за помірними цінами, проводить активну рекламну політику для залучення нових клієнтів і утримання старих. Тому фірма має багато клієнтів і є досить прибутковою і конкурентноздатною.

б)дії конкурентів;

Конкурентів у підприємства є багато, але й порівняно менше, ніж у деяких інших сферах діяльності. Конкуренти встановлюють досить високі ціни, через що не всі можуть скористатися їх послугами.

Ми постійно стежимо за конкурентами і докладаємо всіх зусиль, щоб послуги, які ми надаємо були якісними і кваліфікованими. Тому конкуренти вважають ПП „Наш сад” солідною фірмою і повинні з нею рахуватися.

в)розвиток НТП;

Підприємство постійно повинно бути в курсі всіх досягнень НТР, особливо тих, що стосуються ландшафтознавства. Адже клієнти після отримання проекту хочуть отримати також деякі поради щодо його реалізації, тобто які матеріали дешевші і якісніші, яку техніку краще використовувати, які декоративні елементи в моді і підійдуть найкраще.

г)урядова політика;

Урядова політика на підприємство впливає за рахунок зміни рівня оподаткування для приватних підприємств.

ВИСНОВКИ

Виконуючи розрахункову роботу я обґрунтувала ідею створення власного підприємства.

У першій частині я обґрунтувала вибір ідеї ландшафтних проектних продаж, пояснила чому саме я обрала цю ідею, проаналізувала і оцінила її за відповідними критеріями. У третьому завданні я обрала організаційно-правову форму та описала поступово усі кроки оформлення підприємства у державному реєстрі.

Детально проаналізувавши ідею за відповідними критеріями, можу сказати, що вона має великі шанси на існування та процвітання. На мою думку ця ідея є досить актуальною та цікавою для реалізації, адже споживачі прагнуть до нових оригінальних, вишуканих, сучасних і одночасно не надто затратних проектів ландшафтного оздоблення.

Щодо організаційно-правової форми, то я обрала приватне підприємство, оскільки воно для моєї ідеї є найкращим варіантом. ПП повинне мати статут, власну печатку, рахунок у банку, тобто всі атрибути юридичної особи.

2. Обґрунтування організаційної структури підприємства

Функції управителів та спеціалістів

Директор приймає ключові рішення на підприємстві, приймає на роботу працівників і звільняє їх, вибирає облікову політику, стежить за вчасною сплатою податків, вирішує як розподілити чистий прибуток. А також проводить контроль за тим як працюють бухгалтер, секретар і начальники відділів. Директор також займається рекламою підприємства і безпосередньо спілкується з клієнтами на початку співпраці.

Бухгалтер проводить облік витрат і доходів на підприємстві, складає місячні і річні баланси, нараховує податки і заробітну плату.

Секретар приймає дзвінки, консультує по спектру послуг, які надає підприємство, визначає час зустрічі з директором чи начальниками відділу,

Начальники відділів безпосередньо спілкуються з клієнтами протягом всієї співпраці, висувають основні ідеї проектів, дають роботу підлеглим дизайнерам або робітникам, і в кінці місяця визначають чи надати премію їм чи ні. А також під час роботи підлеглих стежать за правильністю виконання поставленого завдання. Зроблену роботу на певних етапах показують директора, для узгодження.

Дизайнери виконують роботу, яку їм дає начальник і дають йому на перевірку.

ВИСНОВКИ

В даній розрахунковій роботі я розробила і склала бізнес-план по створенню власного бізнесу, а саме ПП " Наш сад" , що займається проектування та оздоблення подвір’я, як приватних так соціальних та державних установ. ПП " Наш сад" є малим приватним підприємством, оскільки кількість найманих працівників не більша 50 (11) і рівень валового доходу не перевищує 500тис.Є.

Відповідно до вимог було наведено обґрунтування вибору підприємницької ідеї за допомогою таких показників – моїх особистих думок і досліджень, поточного попиту споживачів, конкурентів, постачальників, контактної аудиторії, НТП; аналіз ідеї за перспективністю, реальністю, пластичністю, новизною і потенціалом підприємця а також відповідна оцінка. Був проведений алгоритм реєстрації підприємства із визначенням приблизної вартості і затраченого часу. Також наведена організаційна схема підприємства із визначенням обов’язків працівників. І в останньому розділі був проведений розрахунок вартості ОВ, витрат на матеріали, річної потреби і вартості персоналу, річні витрати на експлуатацію приміщення для підприємства, кошторис витрат і основних показників діяльності підприємства.

Підприємство приносить прибуток –90150тис грн., що свідчить про його рентабельність. На мою думку дане підприємство зможе вижити на ринку, створити відповідний імідж, отримувати стабільні прибутки та з часом розширити свою діяльність.

Перед підприємством є ще багато завдань, основне з яких стабільно «закріпитись» на даному ринку.