Дисципліни:
Лабораторна робота №3
На тему:

Графічне представлення даних у системі Excel.

Дисципліна: Комп'ютерні системи менеджменту малого та середнього бізнесу
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 4275 Додано: 2013-02-17




Частина тексту
Мета роботи: отримання практичних навичок представлення даних в графічному вигляді у табличному процесорі Excel.

Теоретичні відомості

1. Діаграми як наочний спосіб аналізу даних.
Діаграми дозволяють не тільки підвищити наочність матеріалу (інформації), а й показати співвідношення різних значень або динаміку зміни ряду даних. Система Excel 7.0 надає в розпорядження користувача різноманітні функції для роботи з діаграмами. Ця властивість Excel буває надзвичайно корисною при потребі унаочнити представлення великого масиву даних не лише в самій ЕТ, а й в текстовому процесорі Word або в СУБД. Технології OLE та DDE роблять такого типу операції під ОС Windows простими та доступними навіть некваліфікованому користувачеві. Процес створення діаграм у високій мірі автоматизовано. Достатньо виділити комірки з даними, на основі яких потрібно створити графік, і натиснути кнопку - «Мастер диаграм» (рис.1). Далі Ви лише відповідаєте на декілька простих запитань і можете, при бажанні, змінити деякі параметри.
2. Створення діаграм. Діаграму можна створити двома способами: на робочому листі як графічний об’єкт (поряд із даними, які вона представляє), і на окремому листі - листі діаграми. Перший спосіб є більш автоматизований і швидкий, він не вимагає особливих зусиль. Крім того, при подальшому роздруку такого документу цей спосіб має явну перевагу, оскільки дані будуть поряд з діаграмою. Другий спосіб вимагає деякого досвіду, але саме ним варто скористатися, якщо діаграма буде складною. Завантажте в ЕТ файл lab3.xls і збережіть його під в новому файлі з іншою назвою. У цьому файлі Ви бачите таблицю, яка представляє результати діяльності фірми по продажу автомобілів за рік. Фірма має філіали як по Україні, так і за її межами. У кожному з них задіяна певна кількість працівників. Потрібно унаочнити ці дані так, щоб легше було зробити висновки про рентабельність кожного з філіалів.
2.1 Діаграма на спільному листі. Виділіть діапазони A2:A12 та C2:C12 (несуміжні діапазони комірок виділяються так: спочатку виділяють перший, а потім при натиснутій клавіші - усі решта) . Натисніть кнопку «Мастер диаграмм» на стандартній панелі інструментів або виберіть пункт «Вставка/Диаграмма/На этом листе». Виділіть мишкою місце для діаграми (натисніть ліву кнопку мишки і, утримуючи її, розтягніть поле майбутнього рисунку до потрібних розмірів). Тепер підготовка до побудови діаграми буде виконуватися покроково у п’яти діалогах:
* Підтвердіть правильність вибору діапазонів даних .
* Виберіть тип діаграми («Круговая») .
* Виберіть вид діаграми (7) .
* На цьому кроці Ви вже бачите зразок діаграми , і можете повернутися назад , на попередні кроки , якщо вирішите змінити тип чи вид діаграми . Жодну з трьох характеристик , запропонованих Вам на цьому етапі , змінювати не доведеться , бо у таких простих випадках ЕТ як правило сама їх вірно визначає .
* На останньому кроці можна змінити назву діаграми та додати легенду (це має сенс , якщо Ви вибрали вид діаграми без підписів під об’єктами) .
2.2 Діаграма на окремому листі. Виділіть колонки «Філіал» та «Прибутки»(окрім останнього рядка). Активізуйте пункт меню Вставка/Диаграмма/На новом листе. Далі йде вже знайома Вам процедура з п’ятьма діалогами. Виберіть тип діаграми той самий, що попередньо, а вид - 4. На останньому кроці добавте до діаграми легенду. Зверніть увагу на кнопку «Готово» - на будь-якому кроці, натиснувши цю кнопку, Ви дозволяєте системі завершити процес самостійно.
2.3 Розміри комірок. Для того, щоб змінити висоту стрічки, потрібно перемістити АК на будь-яку комірку в цій стрічці та вибрати пункт Формат\Строка\Высота, а тоді задати висоту в мм. Так само для зміни ширини стовпця треба вибрати Формат\Столбец\Ширина. Окрім того, в обох підменю є пункт «Автоподбор ...». Цей пункт надає можливість автоматично підібрати параметри комірок так, щоб дані, що в них містяться, були повністю видимі. Пункт Формат\Столбец\Стандартная Ширина призначений для зміни стандартної ширини стовпців на листі. Є також можливість «заховати» стрічку чи стовпець (Скрыть).

Висновок: на даній лабораторні роботі я ознайомився із засобами створення і редагування діаграм в Microsoft Excel.