Дисципліни:
Розрахункова робота
На тему:

Обгрунтування ідеї створення суб'єкта підприємництва ТзОВ «Lilugroup».

Дисципліна: Основи підприємництва
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 3864 Додано: 2014-06-01
Частина тексту

Вступ

Хто такий підприємець? За визначенням підприємець – це людина, яка готова йти на ризик, новаторство, примноження багатства, яка регулює процес створення чогось нового, що має цінність, яка приймає на себе фінансову відповідальність та отримує грошовий дохід та особисте задоволення досягненнями.

Для мене ж створення власного бізнесу – реалізація мрій, реалізація своїх ідей, крок в життя, крок до змін, реалізація не чужого, а саме свого потенціалу, незалежність, дорога за лінію горизонту, крок до самореалізації. Ще з дитинства я рахувала, планувала, мріяла про створення власного підприємства.

З економічної точки зору власне підприємство безспірно є самим найпрактичнішим варіантом отримання доходу, оскільки в нашій країні наймані працівники не мають достойної оплати праці, а інші методи входження в бізнес теж не є практичними, тому що придбання вже існуючого бізнесу не оправдає себе, бо ніхто не продає живе підприємство, а франчайзинг не витримає конкуренції, оскільки дотримання всіх технологій потребуватиме великих затрат. Також при відкритті власної справи я буду працювати сама на себе і маючи певні знання, здобуваючи досвід.

Отже в даній роботі я розгляну створення канцелярської фірми ТзОВ «Lilugroup».

2. Обгрунтування вибору підприємницької ідеї

2.1. Мотивація вибору ідеї

На даний момент канцелярський ринок міста Львова не є насиченим, на даному етапі його можна прирівняти до олігополії. Моє підприємство задовольнить потребу споживачів в різноманітній якісній та відносно не дорогій продукції.

В результаті введення нового Податкового кодексу з ринку на даний момент вибуло багато приватних підприємств, котрі не витримали його тиску, що в свою чергу спричинило звільнення ринку.

Створивши конкурентне підприємство і закріпившись на ринку я планую приєднатись до числа олігополістів, що забезпечить довготривале та прибуткове функціонування підприємства на ринку.

2.2. Аналіз і оцінка ідеї за відповідними критеріями

Показники

Оцінка

Обгрунтування

1. Перспективність, роки

Більше десяти років

Перспективність канцелярського підприємства є очевидною, оскільки потреба в канцелярії є постійною як для установ, так і для звичайних споживачів.

2. Реальність:

- праця

- капітал

- земля

- підприємницькі здібності

5

5

5

5

- Весь персонал підприємства складається з команди висококваліфікованих кадрів з досвідом роботи.

- Підприємство є фінансовозабезпеченим, а також володіє сучасною технікою.

- У власності підприємства знаходиться об’єкт загальною площею 1 га, на територій котрого знаходиться будівля з офісами та гуртовнею.

- Підприємницькі здібності оцінються високо, оскільки керівництво “Lilugroup” мало вже багато успішних проектів.

3. Пластичність

Висока

В сфері канцелярських товарів постійно відбувається покращення та поява різних новинок, що лишатиме наше підприємство постійно свіжим і даватиме змогу задовільняти все нові потреби споживачів.

4. Новизна

Середня

Переважно ринок Львова зараз насичений китайською не якісною продукціє, а наше підприємство пропонувати виключно якісні, відносно недорогі вітчизняні та імпортні товари.

5. Відповідність потенціалу підприємця

5

Як зазначалось вище керівництво “Lilugroup” провело багато успішних проектів, що говорить само за себе.

Висновки

В цій роботі я проаналізувала свою ідею створення фірми по збуту канцтоварів, обґрунтувала її вибір та її організаційно-правове оформлення. Також розглянула всі витрати на виведення підприємства на конкурентоспроможний ринок та проаналізувала можливі ризики.

ТзОВ «Lilugroup» має бути підприємством по збуту канцелярських товарів. Моє підприємство орієнтується на весь Львів, оскільки ринок Львова перенасичений не якісною китайською продукцією, а наше підприємство задовольнить потребу споживачів в якісних відносно не дорогих канцелярських товарах. Основними товарами мають бути: папір, ручки, зошити і т.д.

Також в свою чергу продаж канцелярських товарів завжди є в русі, там постійно є якісь новинки і в цих товарах є постійна потреба. І є багато сфер для модернізацій.

В розрахунковій частині бачимо, що підприємство є рентабельним, дохід за рік становить 870742 грн., витрати на ведення бізнесу – 656652 грн, а прибуток – 364992 грн.