![]() | На тему: | Інформаційні системи в статистиці. |
Дисципліна: | Вступ до фаху «Облік і аудит» | |
ВНЗ: | НУ «ЛП» | |
Формат: | Word Doc |
Переглядів: 2466 Додано: 2014-04-02
Частина тексту
Вступ
Інформаційні системи відіграють дуже важливу роль у житті суспільства. З розвитком цивілізації їхня роль з кожним роком збільшується, з’являються нові відкриття і нові винаходи. Усі цивілізовані і високоосвічені люди хочуть бути у курсі останніх подій у світі, для цього необхідно з надзвичайно великою швидкістю і точністю переливати інформацію. У цьому нам допомагають інформаційні системи. За допомогою радіо, телебачення та Інтернет ресурсів ми можемо почути і навіть побачити останні новини з будь-якого куточку світу, адже хто володіє інформацією – володіє світом.
У даній контрольній роботі розглядатиметься важливість інформаційних систем у статистиці. Статистичні служби займаються збором інформації для подальшої переробки, оцінки і створення середньостатистичних даних, якими оперує чимало організацій. Для високої точності і достовірності їм необхідно досить швидко збирати і переробляти інформацію, оскільки у масштабах однієї країни та і світу в цілому це займає надзвичайно багато часу, то на дорогу статистичним службам приходять нові ІС, які дозволяють достатньо просто легко і швидко передавати інформацію.
Висновки
Статистичні дані виконують дуже важливу роль у сучасному суспільстві. Такою інформацією користується дуже багато людей. На основі даних складаються середньостатистичні показники (народжуваності, смертності, використання певного виду продукції та ін.) Для того щоб зібрати необхідну інформацію по всій Україні необхідно затратити дуже багато часу та залучити багато людей. З розвитком інформаційних технологій робити це стало набагато простіше , швидше і зручніше. Добре сформована статистична служба України має три рівні, які ефективно і злагоджено працюють. Передача інформації з районного рівня до обласного і з обласного до центрального відбувається дуже швидко за допомогою електронної пошти, факсу. Таким чином ми отримуємо більш достовірну інформацію набагато швидше.
У контрольні роботі розглянуто виникнення та розвиток інформаційних систем, подана їх класифікація. Розглянувши і вивчивши детально це питання, ми можемо побачити, що інформаційні системи нового покоління не витіснили попередні ІС, а просто розширився діапазон застосування ІС.
Іншим розглянутим питання контрольної роботи є Інформаційно-обчислювальної системи статистики України. В Україні функціонує трирівнева система статистики: державний рівень, обласний рівень і районний рівень. Інформація передається з нижчого рівня до вищого, від районного рівня – до обласного, а від обласного – до державного. Детальне ознайомлення з системою статистики дозволить краще орієнтуватися в умовах передачі статистичних даних з одного рівня до іншого, та отримання їх, оформляти документи для передачі даних, працювати швидко, якісно та злагоджено навіть у екстремальних умовах.