Дисципліни:
Тести та описові питання
На тему:

Вирішені тести та описові питання до модуля (20 Варіантів).

Дисципліна: Історія української культури
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 11918 Додано: 2013-02-17
Частина тексту

Варіант-1

I рівень
1. Києво-Могилянська колегія отримала статус академії у: в) 1701р.
2. Центром розвитку романтизму в Україні в першій половині ХІХст. був університет у: а) Київ
3. Альманах "Русалка Дністровая" був надрукований у: в) Будапешті
4. Костел Єзуїтів у Львові побудований у стилі: в) бароко
5. Курс на українізацію був проголошений у – в) 1923р.

II рівень
1. Назвіть хронологічні риси бароко – ХVII-XVIIIст.
2. Найвідомiші архітектурні споруди класицизму: Будинок наукової бібліотеки по вул. Стефаника, Природознавчий музей, Палац Потоцьких, новий будинок Ратуші, Театр ім.Заньковецької.
3. Мистецький стиль … - Бароко
4. Хто з діячів періоду українізації висловив гасло: "Геть від Москви!"? В чому його зміст? – Микола Хвильовий. Він кинув гасло у 1925 р., хотів бачити Україну часткою Європи, а не російською колонією. Його гасло підтримала інтелігенція, але з доволі сумними наслідками.
5. Що вам відомо про Володимира Івасюка? – Він видатний укр. композитор і поет, основоположник укр. естрадної музики, написав багато пісень, інструментальних творів, музики для гітари, віоленчелі. Трагічно загинув у 30 р., тіло було знайдене повішеним у Брюховецькому лісі під Львовом.

III рівень
1. Що вам відомо про меценатську діяльність гетьмана І.Мазепи в галузі укр. культури? – Він будував, реставрував та оздоблював велику кількість церковних споруд, таких як Києво-Печерська Лавра, Золотоверхо-Михайлівський, Густинський, кафедральні собори у Києві. Ще робив церквам коштовні подарунки: ікони, книги, чаші, хрести, дзвони.
2. Як проявився класицизм в архітектурі та образотворчому мистецтві? – Розповсюдження класицизму проходило на півдні, де на місці фортець виникають нові міста - Севастополь, Одеса, Катеринослав, Маріуполь, Миколаїв, Херсон. У стилі класицизму зводяться житлові будинки, адміністративні установи і освітні заклади. У Львові споруджується нова Ратуша, "Політехнічний інститут"...