![]() | На тему: | Макроси у системі Excel. |
Дисципліна: | Комп'ютерні системи менеджменту малого та середнього бізнесу | |
ВНЗ: | НУ «ЛП» | |
Формат: | Word Doc |
Переглядів: 4847 Додано: 2013-02-17
Частина тексту
Мета роботи: ознайомлення із призначенням та видами макросів у табличному процесорі Excel. Набуття навиків у створенні простих макросів.
Теоретичні відомості
1. Поняття макроса. Призначення макроса.Макрос - це послідовність макрокоманд та макрофункцій . Більшість вже визначених макрофункцій відповідають командам меню. Excel 7.0 надає користувачеві можливість створювати власні макроси і тим самим автоматизувати виконання часто повторюваних робочих операцій, що дає значний виграш у часі. У Excel 7.0 включено діалект мови програмування Visual Basic for Applications (VBA), яка створювалася фірмою Microsoft як мова макропрограмування для всіх прикладань групи Microsoft Office, то «рідна» для Excel 7.0 мова макросів MS Excel 4.0 Macro буде, без сумніву, застосовуватися все рідше. Однак слід знати, що є можливість програмувати і на MS Excel 4.0 Macro - це зручніше для рішення нескладних задач.
2. Створення макроса.
Для створення макросів у Excel 7.0 є два шляхи:
2.1. Запис макроса за допомогою макрорекордера.
Макрорекордер дозволяє автоматизувати виконання часто повторюваних послідовностей робочих кроків і при цьому не вимагає глибоких знань макропрограмування . Принцип функціонування макрорекордера багато в чому нагадує запис та відтворення звуку за допомогою звичайного магнітофона . Для запису необхідно виконати наступні кроки:
a) запустити макрорекордер;
b) присвоїти ім’я макросу;
c) виконати потрібні дії;
d) завершити запис (вимкнути макрорекордер);
Запуск макрорекордера можна здійснити активізувавши пункт меню «Сервис/Запись макроса .../Начать запись ...», або ж натисненням кнопки на панелі інструментів Visual Basic (рис. 1). Якщо такої немає серед панелей інструментів, зробіть наступне: встановивши курсор мишки на панель інструментів, натисніть праву кнопку; з контекстного меню виберіть пункт Visual Basic.
Приклад.
* Активізуйте чистий робочий лист.
* Запустіть макрорекордер. У діалоговому вікні задайте ім’я макросу і при бажанні - коментар. Натисніть кнопку Параметры». У наступному вікні (рис.2) Ви маєте можливість вибрати мову програмування (виберіть MS Excel 4.0 Macro) , призначити майбутньому макросу «гарячі клавіші», вказати місце зберігання макроса, і навіть виділити для нього окремий пункт у стандартному меню Excel (призначте і задайте пункту ім’я).
* Після виходу з діалогу Ви побачите, що з’явилась кнопка зупинки запису.
Тепер виконайте наступну послідовність дій:
- виділіть стрічки 7 та 8 (протягніть по заголовкам стрічок курсором мишки при натиснутій лівій кнопці) і стовпчик В (при натиснутій клавіші
- змініть шрифт та збільшіть кегль;
- змініть колір фону та шрифта (наприклад зелений та червоний);
- задайте рамку для комірок;
- скопіюйте вміст комірок (значення) на наступний лист (2);
* Натисніть на кнопку зупинки запису макроса.
* Тепер завантажте файл Examp51.xls. Запустіть створений макрос (вибравши пункт меню у Сервис або натиснувши кнопку на панелі - рисунок 1) і перевірте правильність його виконання.
Тепер Ви можете переглянути текст створеного макроса (команда меню Сервис/Макрос.../Изменить) . Запишіть ще один макрос, але на цей раз у вигляді модуля VBA. Перегляньте вміст листа модуля (до речі, не обов’язково це робити через меню - можна просто вибрати відповідний ярличок). Як бачите, модуль VBA нагадує програму на мові Паскаль з об’єктами. Більшість операторів повинна бути Вам зрозуміла. Зміна, наприклад, характеристик шрифта зводиться до встановлення відповідних значень полям об’єкта Selection.Font. Для виділення стрічок викликається метод Select об’єкта Rows. Відкрийте лист із макросом MS Excel 4.0 Macro. Макрос записаний послідовно від комірки А1 вниз. У першій комірці - ім’я макроса, у наступних - команди . Останньою є команда ВОЗВРАТ(). Команди прості і зрозумілі. Збережіть книгу з двома створеними макросами під своїм іменем.
2.2 Вставка листа макроса. Існує можливість створювати макроси самостійно. Для цього треба встановити курсор мишки на ярличок листа, перед яким передбачається вставка, і натиснути праву кнопку мишки. З контекстного меню вибрати пункт Вставка..., після чого у діалоговому вікні (рис.3) вибрати Модуль (якщо створюється модуль VBA) або ж Макрос MS Excel.
Висновок: на даній лабораторні роботі я ознайомився із засобами створення і редагування макросів в Microsoft Excel.