Дисципліни:
Лабораторна робота №4
На тему:

Дослідження функціональних можливостей ГІС MapInfo для організації картографічного зображення.

Дисципліна: Геоінформаційні системи і бази даних
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 3191 Додано: 2013-03-05
Частина тексту
Мета: Ознайомитись з можливостями використання шарів карти для представлення різнорідної картографічної інформації та встановлення режимів карти в середовищі ГІС MapInfo.

Завдання: Використовуючи дані свого варіанту скласти карту, на якій відмітити адміністративні підрозділи та підписати їх столиці, викреслити порівняльні діаграми.

1.В середовищі MapInfo відкриваю карту згідно свого варіанту:
Отримую карту - Великобританія.

2.Щоб відобразити на екрані таблиці атрибутивної бази даних для даної карти вибираємо значок «Новий список»,появляється вікно.

3.Обираю свою карту, натискаю «ок» і отримую таблицю.

4.Натискаю «управление слоями» і отримую вікно.

5.Натискаю зелений хрестик і добавляю нові шари.

6.Отримую вікно з новими шарами і карту з новими даними.

7. В цьому діалоговому вікні за допомогою панелі інструментів можна додавати і видаляти шари, переміщати шари вверх і вниз, змінювати властивості шару, виконувати настройки тематичної карти і геолінка. В цьому вікні також можна робити певні шари видимими або невидимими, позначати об’єкти одноманітно на певному шарі, вносити зміни до певного шару та наносити підписи.

8. В діалоговому вікні Керування шарами на панелі інструментів вибираємо «Властивості шару».

На екрані з’явиться вікно, в якому є підпункти: відображення шару, підписи та правила підписування. В підпункті Відображення шару можна змінювати оформлення – позначати об’єкти одноманітно; масштабний і візуальний ефект та інше. В підпункті Підписи – стиль, положення підпису відносно об’єкта, винесення та зміщення підписів. В підпункті Правила підписування – режими показу, обмежену кількість підписів, а також додатково перекриття тексту.

9.Створюємо свій шар, на якому позначаємо елементи гідрографії та адміністративні центри, задаємо оформлення та наносимо на карту відповіні підписи,отримую наступну карту:

карта, на якій я відмітив адміністративні центри
Висновок: на цій лабораторній роботі я ознайомився з можливостями використання шарів карти для представлення різнорідної картографічної інформації та встановлення режимів карти в середовищі ГІС MapInfo. А також, використовуючи дані свого варіанту, створив карту, на якій відмітив адміністративні центри та підписав їх столиці.