Дисципліни:
Курсовий проект
На тему:

Проект одержання метилового естеру 2-гептинової кислоти потужністю 600 т/рік.

Дисципліна: Технологія та проектування виробництва харчових добавок та косметичних засобів
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 1694 Додано: 2015-03-01




Частина тексту

5.ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА ТА ЇЇ ОПИС

У реактор Р1 об'ємом 2,5 м3, який обладнаний якірною мішалкою та оболонкою, завантажують із сховища Сх1 через мірник М1 за допомогою стисненого повітря 92,5% сульфатну кислоти масою 164,85кг, із сховища Сх2 через мірник М2 насосом Н1 99,8% метанол масою 3461,85кг та із сховища Сх3 через мірник М3 насосом Н2 97% розчин 2-гептинової кислоти масою 1154,024кг. Суміш нагрівають до кипіння метанолу ,вмикають мішалку. Перемішування здійснюють протягом 6 год. Зворотний холодильник-конденсатор перемикають на відгон і, нагріваючи реакційну масу глухою парою, відганяють надлишок метанолу. Відгон здійснюють шляхом попадання парів метанолу в зворотній трубчастий теплообмінник Т1, у міжтрубний простір якого для конденсації парів підводиться холодна вода. Конденсат, що утворився у теплообміннику – конденсаторі, через доохолоджувач потрапляє у збірник Зб1. Пар з оболонки апарата відводять за допомогою конденсатовідвідника. Після припинення відгонки метанолу, пуском холодної води в оболонку апарату, реакційну масу охолоджують до 18-20 оС.

У реактор Р2 об'ємом 1,6 м3, який обладнаний якірною мішалкою, завантажують із бункеру Б1 за допомогою шнекового дозатора соду масою 164,85кг , сюди ж через лічильник подають знесолено воду масою 3132,15кг. Суміш перемішують протягом 2 год.

У реактор Р3 об'ємом 1,6 м3, який обладнаний якірною мішалкою, завантажують насосом Н3 охолоджений кубовий залишок, та насосом Н4 - 5% розчин соди. Емульсію перемішують впродовж 20 хв. і дають їй розшаруватися протягом 1 год. Нижній - водний шар, відділяють за допомогою оглядового вікна, зливають у збірник Зб2, звідки подають на нейтралізацію. Органічний шар, що залишився в реакторі, промивають знесоленою водою масою 300кг. емульсію перемішують 20 хв. Після розшарування протягом 1 год. нижній - водний шар знову відділяють за допомогою оглядового вікна, зливають у збірник Зб2 та відправляють на нейтралізацію. Органічний шар насосом Н5 передають на наступну стадію - у випарний апарат Вп1. Реакційну масу переганяють при залишковому тиску 18 мм рт.ст. У випарному апараті суміш підігрівають за допомогою гарячої пари, яку згодом відводять з апарату за допомогою конденсатовідвідника та спускають у лінію оборотного конденсату. Пари конденсуються у трубчастому теплообміннику - конденсаторі Т2 за допомогою холодної води, що подається у міжтрубний простір. Першою конденсуватиметься легкокипляча фракція, яка через доохолоджувач поступатиме у збірник Зб3. Сконденсований цільовий продукт надходитиме у збірник Зб4. Із збірників продукти насосами Н6-легкокипляча фракція та Н7-цільовий продукт подаються в цех для подальшої переробки. Вакуум створюють за допомогою вакуумної помпи В1 масляного типу. Для зменшення ймовірності потрапляння парів у вакуумну помпу перед неї додатково встановлюють невеликий резервуар - конденсатовідвідник.