![]() | На тему: | Музей води в місті Миргороді, Полтавська область. |
Дисципліна: | Технологія архітектурного-проектного процесу | |
ВНЗ: | НУ «ЛП» | |
Формат: | Word Doc |
Переглядів: 2633 Додано: 2014-04-04
Частина тексту
ЗМІСТ
1. Вступ
2. Аналіз ситуації на ринку
3. Суть проекту, що пропонується
4. Ринок споживачів
5. Організаційний план
6. Аналіз ризиків
7. Фінансовий план
1. Вступ
Бізнес-план підкреслює характер підприємницької діяльності, розкриває всі сторони запропонованого комерційного заходу, яким планується займатися та обґрунтовує економічну ефективність та доцільність його проведення.
В даному бізнес-плані розглядається можливість впровадження комплексу заходів, направлених на реалізацію інвестиційного проекту «Музею води в місті Миргороді, Полтавська обл.» з метою обґрунтовується економічної ефективності їх фінансування та впровадження. Головною ідеєю є створення оригінального музею, який буде культурним центром і буде зацікавлювати відвідувачів і туристів міста інтерактивними експозиціями. Доречним є розміщення на території міста саме музею води, в зв’язку з вже відомими курортами лікувальної води. Установа вдало доповнить культурні надбання міста, та залучить нові потоки відпочиваючих.
Музейдоцільно розташувати неподалік від корпусів санаторію «Миргород», по вулиці Гоголя 112.
Основною функцією музею буде залишатись культурний та науково-дослідний центр.Установа буде існувати за рахунок коштів отриманих від туристів, а також продажу сувенірів та лікувальної води. Музей повинен бути конкуренто спроможний відносно інших культурно-оглядових закладів, таких як: кінотеатри, дискотеки, клуби. Приватний музей може стати комерційним проектом за рахунок:
1. Унікальної тематики;
2. Місце розташування в туристичних зонах;
3. Музей має бути частиною іншого комерційного проекту ;
Наприклад виробництво сувенірів, продаж води («Миргородської»).Можлива інтеграція цих двох галузей, облаштування готелю пов’язаного спільною тематикою чи розміщення поруч санаторію.
4. Платні екскурсії.
5. У святкові та вихідні дні музей може організувати вистави. Можна залучати відвідувачів.
Музей складатиметься з одного корпусу загальною площею 2000 м2. В приміщенні музею буде функціонувати магазин сувенірів.
2. Аналіз ситуації на ринку
За останні кілька років помітна тенденція різкого збільшення кількості туристів в області. Пов'язаноце з багатьма соціально-економічними чинниками: підвищення частки доходу населення, що виділяється на оздоровлення, краща проінформованість на рахунок вітчизняних курортів.
В місті функціонує Миргородський краєзнавчий музей та Миргородський літературно-меморіальний музей Давида Ґурамішвілі. Недостатнім видається подання історії міста, а це тільки підтверджує унікальність такого явища, як музей води.
Ще однією перевагою є багатофункціональність приміщення установи.
Експозиції мають привернути увагу різних вікових груп, що збільшить кількість відвідувачі
Основним джерелом прибутку будуть екскурсії та продаж сувенірів. Також можливе вилучення коштів за рахунок проведення різноманітних культурних та просвітницьких заходів. Прогнозований потік туристів можна збільшити провівши моніторинг їх вподобань. Вода в музей буде подаватись з власних свердловин. Кожного місяця буде проводитись опитування серед відвідувачів з метою вдосконалення та оновлення експозицій. Не дивлячись на велику конкуренцію на ринку, перевага данної установи заключається в її унікальності та актуальності, безпосередньо близького розміщення, якості товару та вигідній ціні. Також туристів можна привертати за допомогою реклами. Можливе створення сайту для реклами та зацікавлення споживачів через мережу інтернет. Розробка логотипу, для покращення ідентифікації установи населенням.
3. Суть проекту
Музей води, розташований у місті Миргороді, Полтавської області. Складається з одного корпусу, відкритих майданчиків, зеленої зони. Будівля буде складатись з двох поверхів. До складу музею також входить магазин сувенірів та бювет , центр дозвілля. Комплекс має зручне розташування (біля корпусу санаторію «Миргород») і транспортне сполучення.
Музей збудовано за новітніми енергозберігаючими технологіями, тому він буде економічно вигідним.
Площа складатиме приблизно 2000 м2
Вартість 3.5 млн. дол. США
Загалом музей складатиметься з таких приміщень:
1. Вестибюль з гардеробом
2. Медпункт
3. Санвузли
4. Фойє
5. Основні експозиційні зали
6. Виставковий зал
7. Приміщення магазину Будуть проводитись різноманітні культурно-просвітницькі заходи, розважальні програми, інтерактивні експозиції
4. Ринок споживачів
Музей орієнтовано більшою мірою на відпочиваючих в санаторіях Миргорода. Основою віковою категорією є молоді люди 18-29 років. Також враховуючи приплив іноземців до міста, можна врахувати, що музей зацікавить і їх.
Зважаючи на доходи населення Миргорода, ціни на експозиції будуть помірними, а також буде діяти система знижок. Також для учнів, студентів та пенсіонерів будуть виділятись безкоштовні дні відвідувань.
5. Організаційний план
Визначення функціональних зон та структури приміщень. Підбір кваліфікованого персоналу, який вміє працювати з різними віковими категоріями. Штат буде складатись з
- Охоронців
- 8-х екскурсоводів
- Адміністратора
- Прибиральників
- Технічного персоналу
- Секретаря
- Бухгалтера
- Продавця
- Столяра
- Медсестри
Загалам буде налічувати 34 людини.
Збір відомостей про персонал. Робота буде проводитись за певним графіком для усунення незручностей. В персоналу має бути наявний дресс код. В штаті має бути обов’язково пристуній технічний персонал, що буде обслуговувати прилади подачі води та експозиції. Організація персоналу відбувається за ієрархічною системою.
6. Аналіз ризиків
Успішна діяльність установи в багатьох випадках залежить від реальної оцінки ризиків. Можливі ризики складаються з декількох видів. По-перше, це ризикиз аконодавчі. Щоб якнайменше застрахуватись від змін законодавчої політики треба весь час слідкувати за змінами в законі. По-друге, це ризики від політичної діяльності. Від цих ризиків майже не можливо застрахуватися.
З огляду на ситуацію що склалась ризики можна поділити на нижче вказані категорії.
- Технічного плану:
1. Навмисних дій третіх осіб.
2. Збою в роботі приладів (освітлення, подача води, вентиляція).
3. Неправильного монтажу приладів подачі води.
- Економічного плану:
1. Сезонності попиту на послуги установи.
2. Недостатньої кваліфікованості персоналу.
3. Появи нових розважальних інфраструктур.
4. Перевищення витрат.
Для виходу з цього становища треба більш гнучке ціноутворення, система знижок для постійних клієнтів, краща якість продукції, а також розширення асортименту.
Щоб не понести збитків потрібно постійно поновляти експозиції.
Сильними сторонами реалізації даногоможна вважати:
- Унікальність данного проекту;
- Залучення нових туристичних потоків;
- Наявність перспектив розвитку області ;
- Наявністькоштів для започаткуваннябізнесу;
- Наявність матеріалів, та зв’язків у цій галузі ;
- Системузнижок;
Слабкою стороною діяльностібізнесу є йогодосить сильна залежність від кон’юнктури ринку (кількості туристів, та зацікавлених відвідувачів), а також від коливань на валютному ринку. В данному випадку виходом із цієї ситуації буде чітке реагування на зміни попиту, влаштування нових експозицій, а також перейняття досвіду аналогічних музеїв.
7. Фінансовий план
Складання бюджету об’єкту, повного кошторису вартості усіх необхідних матеріалів, розрахунок поточних витрат, складання обліку коштів та визначення ймовірних прибутків.
1. Будівельні матеріали та транспортування.
2. Оренда техніки.
3. Проведення комунікацій.
4. Елементи декору.
5. Реклама, створення сайту в мережі Інтернет.
6. Реклама на радіо/ТВ.
7. Страхування проекту.
8. Заробітна плата.
9. Премії.
10. Оплата лікарняних.
11. Будівництво споруди.
12. Покупка обладнання.
13. Пошук та викуп експонатів.
14. Оплата комунальних послуг.