Дисципліни:
Лабораторна робота №1
На тему:

Методи обліку руху на вулично-дорожній мережі. Застосування коефіцієнтів приведення та нерівномірності руху.

Дисципліна: Організація дорожнього руху
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 1363 Додано: 2015-02-22
Частина тексту

Мета: Навчитись вести облік руху на основі натурних обстежень, які проводяться на перегоні міської магістралі та на основі цих обстежень встановити приведену інтенсивність руху автомобілів за годину та добову нерівномірність руху, застосовуючи коефіцієнти приведення та нерівномірності руху.

Облік руху. Терміни та визначення

Облік руху - комплекс заходів зі збору, обробки, зберігання і видачі інформації про інтенсивність і склад руху транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.

Неперервний облік руху - збір інформації виконується цілодобово протягом року безперервно.

Вибірковий облік руху - збір інформації проводиться протягом окремих діб, або годин доби.

Оперативний облік руху - облік за короткі проміжки часу (менше 1 години).

Склад руху - розподіл всіх транспортних засобів потоку руху за типами у відсотках.

Висновок

Спостереження проводилися в п’ятницю 31 травня 2013р., з 15.00-16.00, студентами Заїчко М., Дідак О., Губерна К.. Олена Дідак знімала відео на протязі 20 хв., для того, щоб визначити інтенсивність та склад транспортного потоку. Ми з Катериною Губерною стояли одна від одної на відстані 50м. Коли автомобіль проїжджав повз мене я махала їй рукою, вона включала секундомір, коли він проїжджав повз неї вона його виключала. Таких замірів було 50 в одному напрямку. Це ми робили для того, щоб визначити середню швидкість на перегоні вулиці. Після цього за допомогою відео ми порахували кількість тз, та склад тп. Оскільки у нас інтенсивність була в авто/20 хв, ми перетворили в авто/год, враховуючи коефіцієнт зведення ми порахували зведену інтенсивність.

Проаналізувавши дані натурного спостереження за транспортним потоком на перегоні вулиці Торгова, від перехрестя №1 (пр.. Свободи ) до перехрестя №2 (вул. Б. Хмельницького ) слід зауважити, що рух транспортного потоку на даній вулиці є досить інтенсивним і насиченим, велику роль відіграє трамвайна колія, яка перешкоджає обгонам. Швидкість переважно у всіх однакова, у зв’язку з тим, що з одної і другої сторони світлофори, як тільки загоряється зелений, пачка автомобілів починає рухатись, потім знову зупиняється, автомобілі, які повертають на цю вулицю, потрапляють на червоний і змушені стояти, таким чином створюючи затори, середньозважена швидкість руху відрізняється майже на 10 км/год – це пов’язано з тим що 2 потік більш зв’язний, що підтверджують дані таблиці 1.1(а) і таблиці 1.1.(б).