Дисципліни:
Лабораторна робота №1
На тему:

Растрова та векторна графічна інформація. Графічний редактор Paint.

Дисципліна: Основи інформаційних технологій
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 2888 Додано: 2013-03-16
Частина тексту
Мета роботи: ознайомитись з основними поняттями та принципами побудови зображень у растровій та векторній графіці. Навчитись будувати та редагувати зображення з допомогою графічного редактора Paint.

Відповіді на контрольні питання

1. Основним елементом в растрові графіці є пік сель. Основним елементом у векторній графіці є лінія.

2. На розмір зображення у растровій графіці впливає розширення файлу, роздільна здатність, бітова глибина.

3. Переваги. Можливість масштабування, трансформації і редагування векторного малюнку без втрати його якості та невеликий обсяг пам’яті, що займає створене зображення на диску.

4. Для початку роботи в програмі потрібно в сеансі роботи з операційною системою Windows завантажити її уск\Програми\Стандартні\Paint Start\Programs\Accessories\Paint). Після запуску Paint на екрані з’явиться вікно, яке має стандартний вигляд, характерний для операційної системи Windows. Вікно редактора Paint Структура меню редактора аналогічна структурі інших редакторів. Тому більш детальніше зупинимось на специфічних, (характерних для неї) опціях. Атрибути рисунку встановлюються з допомогою пункту меню: Параметри сторінки (Page Setup) головного меню Файл (File). Меню Вид (View) призначене для масштабування рисунка: команда Масштаб (Zoom) – зменшення для перегляду цілого рисунку в межах екрану чи збільшення для роботи з окремими пікселями зображення. В цьому ж меню можна також змінити зовнішній вигляд вікна Paint.

Висновок: я ознайомився з основними поняттями та принципами побудови зображень у растровій та векторній графіці. Навчився будувати та редагувати зображення з допомогою графічного редактора Paint.