Дисципліни:
Лабораторна робота №8
На тему:

Система створення презентацій Microsoft PowerPoint.

Дисципліна: Основи інформаційних технологій
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 3931 Додано: 2013-04-02
Частина тексту

Відповіді на контрольні питання

1. Що таке презентація та слайд?
Презентація – це набір слайдів, у якому містяться текст, графічні об’єкти, кнопки, звук відео та анімація.
Слайд – це окремий об’єкт, з якого складається презентація

2. Основні режими відображення слайдів?

3. Особливості процедури зміни слайдів в презентації?
Зміна слайдів у презентації може відбуватися у два способи – автоматично, чи під час клацання лівою кнопкою миші (або за допомогою відповідних кнопок в нижньому лівому куті слайду). Для зміни слайдів презентації, так, як і для об’єктів всередині слайдів можна застосовувати анімаційні ефекти-переходи, які задаються за допомогою команди «Переходи». Там же можна налаштувати тривалість ефекту та інші параметри.

4. Формування роздаткового матеріалу?
Бувають випадки, коли нам потрібно роздрукувати слайди, але ми маємо тільки чорно-білий принтер. PowerPoint в такому разі автоматично змінює кольори в презентації на відтінки сірого. Крім цього у програмі передбачено можливість друку:

5. Застосування анімаційних ефектів в Microsoft PowerPoint?
Для застосування анімації до об’єкту презентації, його виділяється, далі, за допомогою пункту «Анімація» обирається тип анімаційного ефекту. На шкалі часу ми можемо обрати тривалість анімації, порядок ефектів, а також налаштувати додаткові параметри.

6. Порядок створення фотоальбому?
Для створення фотоальбому виконується команда «Вставка – Рисунок – Создать фотоальбом». У вікні, що з'явилося ми додаємо зображення, які повинні міститися у фотоальбомі. Також ми можемо змінити шаблон оформлення, розмітку та форми рамок, відображення (кольорове/чорно-біле), та додати підписи. Відповідні пункти містяться у вікні створення фотоальбому.

7. Призначення засобу перегляду Microsoft PowerPoint?
Засіб перегляду Microsoft PowerPoint призначений для показу презентацій на комп’ютерах, де не встановлена програма Microsoft PowerPoint.

Хід виконання роботи

1. Відкриваю програму PowerPoint та створюю порожню презентацію.

2. Обираю шаблон оформлення (Spaces).

3. На титульній сторінці пишу заголовок «Лабораторна робота №8. Система створення презентацій Microsoft PowerPoint». На кожному наступному слайді в рядку заголовку я пишу номер лабораторної роботи, а на місці вмісту вставляю скріншоти результатів виконаних робіт, які роблю за допомогою інструменту «Ножиці».

4. За допомогою меню «Анімація» задаю анімаційні ефекти для об’єктів на слайдах презентації

5. За допомогою меню «Переходи», встановлюю анімаційні переходи між слайдами.

6. Зберігаю виконану роботу під назвою «D:\Documents\Універ. Навчальні документи\1-й курс\Лабораторні роботи з ОІТ\Лабораторні роботи та звіти до них\Лабораторна робота №8\Результати роботи\Лабораторна робота №8» у чотирьох форматах: ppt, pptx, pps, ppsx.

7. Створюю фотоальбом. Для цього виконую команду «Вставка – Рисунок – Создать фотоальбом». У вікні, що з’явилось я додаю 4 власні фото, а також встановлюю тему оформлення, режим відображення усіх підписів, та розмітку - д–і фотографії з підписами.

8. Редагую підписи у готовому фотоальбомі, та додаю анімаційні ефекти та переходи.

9. Зберігаю результати під назвою «D:\Documents\Універ. Навчальні документи\1-й курс\Лабораторні роботи з ОІТ\Лабораторні роботи та звіти до них\Лабораторна робота №8\Результати роботи\Фотоальбом» у двох форматах: ppt і pptx.

Висновки: На цій лабораторній роботі я отримав основні навики у роботі із засобом створення презентацій Microsoft PowerPoint. Я навчився створювати презентації, задавати основні параметри розмітки, анімації, переходів. Удосконалив деякі навики у роботи з об’єктами мультимедіа.