Дисципліни:
Соціологічне дослідження
На тему:

Чи вміють молоді люди правильно відпочивати?.

Дисципліна: Зв'язки з громадськістю (піар)
ВНЗ:НУ «ЛП»
Формат: Word Doc

Переглядів: 14460 Додано: 2014-04-02
Частина тексту

Загальна характеристика проблеми.

Відпочинок є важливою складовою частинного людського життя. Після важкого робочого дня людині необхідно відпочити, щоб відновити свої сили для для продовження нормального функціонування організму. Під словом «відпочинок» кожен розуміє щось своє. Для когось це - перегляд фільму, а для когось – поїздка в гори.

Питання правильного відпочинку, з користю для душі і тіла є надзвичайно важливим в умовах сучасного суспільства. За повсякденними клопотами, люди забуваю, що організм потребує відпочинку, розслаблення. Багато хто вирішує що робота чи навчання на першому місці завжди, а відпочинок зачекає кращих часів. Інші вважають, що не потрібно нічого особливого знати чи вміти задля хорошого, а головне, правильного відпочинку. Завжди відпочивали б, був би час і можливість. Проте помиляються, і перші, і другі. Далеко не всі, а особливо студенти вміють правильно відпочивати, проводити свій вільний час з користю для себе. Багато сучасних молодих людей вважають, що провівши цілий день дома, біля телевізора чи комп’ютера, вони відпочили. Так, відпочили, але не з користю для себе. Ця проблема дуже гостро постає серед молоді, тому важливим є її вивчення і визначення шляхів її подолання.

Тема дослідження може бути сформульована таким чином: « Чи вміють молоді люди правильно відпочивати?»

Мета дослідження

Встановити основні способи проведення вільного часу молоддю. Вивчити чи вміють студенти правильно відпочивати.

Завдання дослідження

Головне завдання полягає в тому, щоб з’ясувати яка кількість студентів дійсно вміє відпочивати з користю для свого здоров’я.

Об’єкт дослідження

Молодь та студенти 18- 23 років.

Час проведення дослідження – квітень 2013 року

Предмет дослідження

Сучасна молодь часто досить зайнята. У вільний від навчання час, студенти намагаються знайти якийсь заробіток. Предметом дослідження є вміння студентів правильно відпочивати, з користю і задоволенням проводити свій вільний час, особливо коли його надто мало.

Інтерпретація основних понять

Відпочинок — проведення часу, метою якого є відновлення нормального стану організму.

Гіпотези дослідження.

Всі люблять відпочивати, але іноді замість відпочити, стомлюються ще більше. Коли людина працює в основному фізично, то їй кращим відпочинком буде міцний сон, читання книги, просте розслаблення чи просто прогулянка парком. Для тих хто більше працює розумово, в кого сидяча робота, правильним буде проводити активний відпочинок.

Метод дослідження

Найдоцільнішим буде обрати серед методів дослідження анкетне опитування. У цьому дослідженні він є найбільш правильним і легким у виконанні. Він дозволить заглибитись і проаналізувати усі тонкощі даної проблеми, з’ясувати якому відпочинку надає перевагу молодь і чи вміє вона відпочивати правильно.

Розрахунок вибірки

N = 500, D= 0,03, Р =0,954

п = 345

Таким чином, для забезпечення рівня репрезентативності 3% при довірчій ймовірності 0,954, треба опитати 345 респондентів, використовуючи нижче наведений опитувальний лист (анкету).