Виберіть ВНЗ:

Скибінський Олександр Станіславович


Логотип ІНЕМ

- Доброго дня! Ви очолюєте відповідальну посаду, і всі Вас знають як декана базової вищої освіти. Але ми пригадаємо Ваші студентські роки. Де вони проходили? Ким мріяли стати, коли були студентом і чи втілились Ваші мрії у реальність?

- Першу освіту здобув у Зооветеринарному інституті, другу – у Фінансовій комерційній академії. Мріяв і мрію досі стати доктором, професором економіки. Гадаю, я на шляху до мрії.

- Ви перебуваєте в середовищі студентів. Яка основна відмінність між сучасними студентами та студентами Вашого часу?

- У сучасних студентів більший доступ до систем інформатизації, телефони, інтернет. Словом, більша можливість списувати. Але загалом відмінностей великих немає. Як колись, так і тепер – 90% студентів відповідальні, решту – не дуже.

- Ви згадали про можливості списування. Звісно, у сучасних студентів їх є більше. А Ви колись списували?

- Я – ні! А ви знаєте етимологію слова «шпаргалка»? (я не знала…). Це коли хлопець дівчині кидає записку із словами «Шпар, Галка!» (усміхається). Я просто не потребував списувати. Мені було достатньо вивчити, знати і писати самостійно. Зі мною колись трапилась одна історія. На екзамені я допомагав товаришу, написав розв’язок до його задачі на листку, і кидав його, як лист допомоги. Але викладач це побачив, мені поставив 4 замість 5. Гіркий досвід навчив, що користуватися шпаргалками чи то особисто, чи для когось приносить негативні результати.

- Чи подобається Вам Ваша робота?

- Робота подобається. В нас команда викладачів, які підстраховують один одного протягом навчального року. І так буває, що на роботу йдемо і на вихідні. Нас не пускають, а ми все одно йдемо. Можна сказати, що я фанат своєї роботи. І нас таких багато.

- Як Ви оцінюєте рівень освіти, який отримують студенти НУ "ЛП"?

- Що можу сказати, всі працевлаштовані. А єдина причина, по якій студент може не влаштуватися на роботу, це тоді, коли вважає, що стартова заробітна плата, яку йому пропонують надто низька. Ми долучаємося до стандартів Болонського процесу. Вважаю, що в університеті дають знань достатньо, адже деякі студенти паралельно із навчанням працюють по спеціальності. Львівська Політехніка входить у п’ятірку вишів, куди найбільше подавали заявки на вступ. І це не може не тішити.

- І на останок кілька порад для студентів. Що потрібно робити, щоб досягнути успіху?

- Ось такі поради:

  1. Бути людяними
  2. Намагатися бути професіоналами у своїй сфері, завжди вчитися
  3. І ще раз бути людяними

Протягом розмови дізналася, що Олександр Станіславович захоплюється футболом, баскетболом, грою в шахи, пінг-понгом та бадмінтоном. Підписує дуже багато паперів. Із всіх полиць у кабінеті свою має лише одну, все решта для величезної кількості документів. Має цікаві традиції перед матчами із футболу, але про них знають лише найближчі. От така цікава особистість.

Розмовляла Оля Кіндрат

Скибінський Олександр Станіславович

Переглядів: 3409 Додано: 2014-02-26


Знайдено коментарів: 0
Для перегляду коментарів зареєструйтесь або увійдіть на сайт