Дисципліни:

Перегонка виноматеріалів на спирт – сирець


« Технологія коньячних спиртів. Раціональні способи перегонки коньячних виноматеріалів та відбір фракцій

Прийнятий на завод виноматеріал піддають органолептичним та фізико – хімічним аналізам, після чого його направляють на зберігання до перегонки. Сезон перегонки починається з листопада місяця. Для попередження псування бажано перегонку виноматеріалів на спирт – сирець проводити в зимовий період до березня місяця.

Перед початком роботи винопідігрівач заповнюють виноматеріалом до контрольної відмітки на виномірному склі. Нагріте в підігрівачі вино направляється в нагрівальний куб, де його на протязі 30 … 40 хв доводять до кипіння, після цього зменшують подачу пари у змійовик нагріву. Спиртові пари проходять дефлегматор, конденсуються в холодильнику і через спиртовий ліхтар направляються в збірник. Частина парів у вигляді флегми повертається із шарового дефлегматора і кришки в куб. Оскільки поверхня дефлегмації невелика і має повітряне охолодження, а отже повертання флегми до куба не перевищує 0,28 см3/сек (2 л/г), що практично мало впливає на процес перегонки.

При першій перегонці, яка триває 6 … 8 годин отримують спирт – сирець, який повинен відповідати вимогам згідно таблиці 1.3.2.1. Під час перегонки необхідно підтримують оптимальний режим нагріву, що впливає на плавність і рівномірність витікання дистиляту.

Таблиця 1.3.2.1 - Технічні вимоги до спирту – сирцю

Показники

Характеристика

Колір

Безколірний

Прозорість

Опалесцируючий

Аромат

Характерний, без по сторонніх тонів

Смак

Чистий, з легкими сивушними тонами

Спирт етиловий, % об’ємної частки

23 … 32