Дисципліни:
Звіт з практики
На тему:

Звіт про проходження виробничої практики в ПАТ «Укрсоцбанк».

Дисципліна: Інше
ВНЗ:КНУТД
Формат: Word Doc

Переглядів: 9095 Додано: 2013-09-07
Частина тексту

Зміст

Вступ
1. Загальна системна характеристика ПАТ «Укрсоцбанк»
а) Характеристика статусу ПАТ «Укрсоцбанк»
б) Історія ПАТ «Укрсоцбанк»
в) Документація щодо здійснення фінансової діяльності
2. Аналіз результатів ефективності діяльності ПАТ «Укрсоцбанк».
Висновок
Література

Аналіз результатів ефективності діяльності ПАТ «Укрсоцбанк»

Джерелом ресурсів банку поряд з коштами клієнтів є й капітал. За підсумками 2009 року капітал АКБ «Укрсоцбанк» перевищив шість мільярдів гривень (6 028 млн.грн.) та збільшився проти минулого року на 852 млн.грн. (в т.ч. за рахунок прибутку - на 127 млн.грн.). За рішенням зборів акціонерів, що відбулися на початку березня 2009 року, основний капітал було збільшено на 500 млн грн. Отже, завдяки акціонерам, Укрсоцбанк не мав проблем із капіталом та ліквідністю.

На ринку послуг, що надаються клієнтам, в 2009 році Уксоцбанк займав провідні позиції. Якість обслуговування Укрсоцбанком клієнтів визнана не тільки в Україні, але й у Європі. Так, за підсумками конкурсу «Euromoney Cash Management Poll - 2009» впливового британського видання Euromoney, Укрсоцбанк та UniCredit Groupотримали високі позиції в рейтингу найкращих банків у сфері послуг Cash Management в Україні та Центральній і Східній Європі. Зокрема, у рейтингу «Best Bank at Cash Management in CEE — Award for Excellence 2009» Укрсоцбанк посів друге місце серед банків України, а UniCredit Group — друге місце в регіоні Центральної та Східної Європи і четверте — у світовому рейтингу.

Щодо документарних операцій, проведених АКБ «Укрсоцбанк» протягом 2009 року, важливо відмітити наступне:

1. Скорочення загальної кількості гарантійних та акредитивних операцій клієнтів, в першу чергу пов'язане із загальним зниженням рівня ділової активності, погіршенням фінансового стану клієнтів, встановлення більш жорстких вимог Банку до забезпечення операцій;

2. Збільшення обсягу документарних операцій, що проведені з іншими банками (надання гарантій / резервних акредитивів за дорученням українських банків), зокрема надання резервних акредитивів на користь міжнародних платіжних систем MasterCard, Visa International за дорученням інших українських банків. Проведення таких операцій стало можливим завдяки участі в них UniCredit Bank Austria AG - банка, резервні акредитиви, надані яким, приймаються міжнародними платіжними системами. Гарантійні операції, проведені в 2009 році з українськими банками, були здійснені за умови розміщення повного грошового покриття на рахунках в Банку, що з одного боку, мінімізує ризики Банку, а з іншого боку, є джерелом поповнення ресурсної бази Банку;

3. Збільшення питомої ваги операцій, що проводяться за участю банків - членів UniCredit Group.

Окремим напрямком діяльності банку стало структуроване торгово-експортне фінансування (STEF) операцій компаній-резидентів іноземними банками UniCredit Group під страхове покриття експортних кредитних агентств країн постачальників. Прикладом такої операції був кредитний договір, укладений наприкінці 2009 року між UniCredit Bank Austria AG та Державним підприємством «Укрмедпостач» в сумі 85 млн. євро строком на 10 років під забезпечення державною гарантією Уряду України, та страхове покриття австрійського ЕКА Oesterreichische Kontrollbank з метою фінансування придбання медичного обладнання у компанії VAMED ENGINEERING GmbH &CO KG.

Загальний чистий комісійний дохід банку від здійснення документарних операцій у 2009 році становив 6,6 млн. гривень, в тому числі: за позабалансовими операціями з банками (надання гарантій, контр-резервних акредитивів під контр-гарантії, контр-резервні акредитиви надані іншими банками) - 1,1 млн. грн.;від документарних операцій клієнтів (операції з документарними акредитивами та документарним інкасо) - 3,0 млн.грн.;від операцій з гарантіями клієнтів - 2,5 млн. грн.

Чистий прибуток Банку на 31 грудня 2010 р. становив 28 944тис. грн. (2008 р.: 126 761 тис. грн.. )

ВИСНОВОК

Укрсоцбанк завжди надає якісне обслуговування традиційному сегменту клієнтів торгівлі, будівництва та промислових виробників, а також користується перевагами міжнародної Групи, які дають змогу запропонувати сервіси підрозділам міжнародних компаній в Україні. Сьогодні клієнти банку більш зацікавлені в отриманні справді надійного щоденного сервісу, який був забезпечений Укрсоцбанком навіть у «пікові» періоди фінансової кризи в країні. Щораз більше компаній, шукаючи шляхів мінімізації власних витрат, застосовують більш інноваційні продукти з управління ліквідністю, інструменти контролю розрахунків дочірніх підрозділів, інформаційні сервіси із консолідації звітності, тощо. Позитивна оцінка клієнтів та партнерів є гарним показником ефективності роботи банку з класичними та інноваційними продуктами, а також свідчить про значний потенціал для їхнього розвитку.