Дисципліни:
Курсовий проект
На тему:

Спроектувати циклограму основов’язальної машини.

Дисципліна: Проектування в'язальних машин
ВНЗ:КНУТД
Формат: Word Doc

Переглядів: 2003 Додано: 2013-09-29




Частина тексту

Вихідні дані для проектування

Варіант

Тип голки

Клас машини

Кількість вушкових гребінок

Вид переплетення

Вид сировини

9

крючкова

20

3

трико-сукно

віскоза

З каталогу-довіднику на голко – платині вироби [1] за заданим класом машини вибираємо всі розміри голки, платини і вушковини.

Визначаємо голковий крок t, нитковий проміжок x та максимальний діаметр нитки dmax з наступних співвідношень [2].

Нитковий проміжок повинен бути обов’язково більшим за товщину нитки dmax. Це пов’язано з тим, що через цей проміжок повинен проходити вузол, яким зв’язують кінці нитки, яка обірвалася. Вузол збільшує товщину нитки вдвоє.

Визначаємо величину петельного кроку.

Визначаємо висоту петельного ряду.

Головними операціями процесу петлетворення, які пов’язані з розрахунком переміщень петлетвірних органів основов’язальної машини з крючковими голками, є: замикання ,прокладання, додатковий підйом, винесення, пресування, нанесення, з’єднання та скидання, формування з куліруванням, відтягування.

Вихідне положення. За вихідне положення петлетвірних органів основов’язальної машини приймаємо момент закінчення відтягування , після якого починається новий процес петлетворення. В цьому положенні внутрішня точка С1 крючка голки піднімається на рівень нижньої грані горловини платини (відбійна площина О-О).

Замикання. Мета операції – вивести стару петлю з-під крючка голки на її стержень. При підйомі голки стара петля утримується носиком платини на рівні верхньої грані ?-? горловини і тому не піднімається разом з голкою.

Відхід платини повинен закінчитись на момент проходження крізь стару петлю найширшої частини стержня голки, яка піднімається, на рівні чаші. В момент зупинки голки після замикання вершина отвору вушковини нижнього навою повинна приходити на лінію спинки голки.

Прокладання. На основов’язальній машині прокладання ниток на крючкові голки виконується вушко винами. Для цього вушковини прокачуються між голками і зсуваються вздовж голечниці. Зсуви вушковин відбуваються лише тоді, коли вони виходять з зони крючкових голок.

Після закінчення прокладання ниток на голку, яка зупинилася після замикання, вони не повинні попасти вище горбинки її крючка. Таке розташування ниток в подальшому забезпечить їм безперешкодний схід з гачка на стержень при додатковому підйомі голок.

Додатковий підйом. Для переведення ниток з крючка на стержень голки необхідно здійснити її додатковий підйом. Переміщення крюкової голки при цьому визначається умовою, що нитка, яка прокладена на рівень її горбинки, опустилася нижче кінця крючка.

Додатковий підйом починається наприкінці зворотнього прокачування вушковин після того, як вони пройдуть площину крючкових голок. Таким чином, до початку додаткового підйому кожна окрема вушковина встигає повністю обвести навкруги крюкової голки нову нитку.

Винесення. В результаті винесення, тобто наступного опускання голки, нитка, яка була на неї прокладена, повинна просунутися під крючок голки приблизно на рівень його горбинки, інакше вона може бути пошкоджена при пресуванні. Тому положення внутрішньої точки С1 крючка голки при закінченні винесення визначається відстанню , яка дорівнює її переміщенню при замиканні.

Платина під час винесення або нерухома, або здійснює перед винесенням незначний рух від центру машини для того, щоб натягнути нитки, які виносяться по стержню під крючок голки. Після винесення нитка, яка прокладена на голку, повинна потрапити вище платини. В цьому випадку носик платини надійно відділятиме прокладену нитку від старої петлі.

Пресування. Пресування на основов’язальній машині з крючковими голками здійснюються пресом, який діє на усі голки одночасно на рівні горбинок крючків. При цьому довжина носика платини повинна бути достатньою для того, щоб в процесі петлетворення утримувати від опускання нитку, яка знаходиться під крючком голки на рівні її горбинки.

В процесі пресування голка опускається, а платина рухається до центру машини. Пресування закінчується на брошці платини. Після закінчення пресування прес повертається у вихідне положення.

Нанесення. На основов’язальних машинах нанесення старої петлі на запресований крючок голки відбувається одночасно з пресуванням, при цьому платина своїм брюшком наносить стару петлю на запресований крючок.

З’єднання та скидання. Ці операції об’єднуємо і рахуємо співпадаючими з приходом внутрішньої точки С1 крючка голки на рівень площини I-I. При скиданні положення внутрішньої точки крючка голки визначається розміром від відбійної площини О-О.

Формування з куліруванням. Формування нової петлі з одночасним куліруванням нитки починається зразу після скидання. Закінчується формування опусканням крюкової голки нижче відбійної площини О-О. Разом з початком формування платина рухається від центру машини, що запобігає місцевому зношуванню її робочої грані. Вушковини повинні бути нерухомими для стабілізації натягу нитки, а відповідно і забезпечення рівномірності петельної структури полотна.

Відтягування. В процесі відтягування крючкова голка піднімається, а платина рухається від центру машини і відсуває своєю горловиною стару петлю від голки. Коли між спинкою голки та горловиною платини утвориться відстань y стара петля повністю забирається зі шляху руху голки. Кінець відтягування відповідає приходу петлетвірних органів основов’язальної машини у вихідне положення.